Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako dalje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako dalje?

    Pozdrav svima,
    ja sam novi ovdje pa molim za savjet iskusnih "igrača".
    Treniram već 4-5 godina,visok sam 189 i imam 96 kg i 29god,prirodno sam atletski građen i nisam nešto posebno sklon debljanju.U početku sam trenirao oko 5 puta tjedno da bi sad to zbog obaveza smanjio na 3 puta.Otprilike mi tjedan izgleda ovako....pon=bench,uto=ruke,srijeda nogomet(malonogometni teren),čet,pet ili subota još jedan trening=leđa i/ili ramena....kako stignem,nedjelja nogomet(kavez).Zbog malo vremena uglavnom radim jednu grupu mišića dnevno.Dižem se oko 7h idem na spavanje oko 23-00h.Od suplemenata pijem whay protein,glutamin,amino liquid i povremeno kreatin,prije nogometa l-carnitin.Doručkujem oko 10,ručam oko 15h i večeram od 20.30-22.00h.U međuvremenu pojedem komad voća.
    Problem koji imam je da nema napretka....npr. dižem gotovo najveće težine od svih s kojima treniram,trening mi traje oko 1h...ali pravi trening,stopam si pauze i volim se razvaliti i udariti muški po utezima.Bench dižem nekih 130kg 2-3 puta,120kg oko 5 puta,biceps radim s bučicama od 28kg,trapez radim s šipkom s 180 kg itd...u dosta dobroj sam formi,ali sam uvjek isti već neke dvije godine ne primjetim napredak a u zadnje vrijeme sam počeo dobivati i stomak tako da se sada vidi malo samo gornja dva reda trbušnih.Cilj mi je u biti spriječiti debljanje i malo se definirati ali u zadnje vrijeme nikako da postigne što želim!
    Ako netko vidi nekAkvu grešku u mojoj rutini molim za savjet?

  • #2
    Re: Kako dalje?

    gorane
    moras poceti citati forum
    za mrsavljenje trebas shvatiti jednu stvar > da moras biti u laganom kalorijskom deficitu da pocnes se definirat
    vidim da imas samo 3 obroka dnevno
    ako si u mogucnosti da ih popolovis da ih imas 6
    npr da ubacis manje obroke izmedju ta 3 sto ih imas
    npr dorucak ti je u 10 sati > do sljedeceg obroka imas gap od 5 sati i onda jos toliki do vecere
    sto se tice treninga da napredujes > probaj povecavati kilazu
    taj bench sto radis > ubaci mjesto bencha potisak sa bucicama
    promjeni vjezbu
    pocni raditi pon (bench) potisak bucicama na kosom benchu, dipse, kablove
    kad prestanes dobivati upale > vrijeme je da promjenis nacin treniranja
    i pocni raditi noge ^^
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • #3
      Re: Kako dalje?

      Ok...kužim.
      Pitanje u vezi upale...to je dobra stvar ili ne?

      Comment


      • #4
        Re: Kako dalje?

        upala je uvijek dobra stvar
        za to i ides u teretanu
        i nemoj se krciti tabletama protiv bolova
        ne valja to ^^
        Originally posted by servantess
        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

        Comment


        • #5
          Re: Kako dalje?

          Mislim da je s te strane sve ok jer stalno imam upale...ipak volim odraditi muški trening...
          Noge ne radim jer izgubim kordinaciju i onda mi je na nogometu problem.Već sam radio node pa mi je reakcija u nogama znatno sporija...

          Comment

          Working...
          X