Announcement

Collapse
No announcement yet.

Programa za trening: raspored treninga doma i u teretani...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Programa za trening: raspored treninga doma i u teretani...?

    Evo, nadam se da ima netko malo vremena da mi pomogne oko programa za trening.

    Najprije da kažem, nisam stručnjak. Zato se i javljam ovdje Osim što nisam stručnjak, nemam ni idealne uvjete za trening, što zbog sprave koju nemam u teretani (a imat ću uskoro doma), što zbog vremena. Treniram u maloj teretani u kojoj ima većinom sve što treba, osim power towera (kojeg ću uskoro imati doma). Imamo i drugih teretana u gradu, ali trenutno mi je samo ova na raspolaganju. Znam da nije najsretnije ovako raspoređivati treninge doma i u teretani (najbolje bi bilo sve na jednom mjestu), ali nešto iz toga moram izvući. Uz svoje znanje koje nije bog zna što, sastavio sam nekakav program s kojim sam pokušao napraviti raspored treninga unutar tjedna kombinirajući korištenje teretane i vježbi na power toweru doma. Imam 180 cm i 78 kg. Cilj mi je općenito povećanje snage, a što se mase tiče nije toliko bitno. Da uhvatim postupno još kakvih 3, 4 kg to bi bilo OK.

    Evo ispod programa pa molim da ga iskritizirate i savjetujete što da promijenim. Samo ga rastrgajte ako ne valja :violence-sniperdark:


    Ponedjeljak - teretana

    Leđa i bicepsi:
    - lat prednji i stražnji 4 serije x 8 ponavljanja
    - veslanje 4 x 8
    - mrtvo dizanje 4 x 8
    - bicepsi bučice 4 x 16 do 20
    bicepsi šipka 4 x 8
    trbušnjaci


    Utorak - doma
    -dips 4 serije po desetak puta (postupno bih povećavao broj ponavljanja tijekom vremena)


    Srijeda - doma
    -zgibovi (prednji) 3 ili 4 serije po nekoliko ponavljanja (iskreno, nisam siguran koliko ih trenutno mogu i odraditi, ali ne više od 8 do 10 po seriji)
    -trbušnjaci


    četvrtak - teretana

    Ramena i noge:
    - Military press sprijeda i straga po 4 serije po 8 ponavljanja
    - Sprava za ramena (http://image.made-in-china.com/2f0j00sM ... -SW04-.jpg) 4 x 8
    - bučice ramena 4 x 8
    - Čučanj 4 x 8
    - noge ekstenzija 4 x 8
    noge fleksija 4 x 8


    Petak - teretana

    Prsa i tricepsi:
    - Bench ravni (široki hvat, spuštanje do vrata) 4 x 8
    - bench kosi 4 x 8
    - razvlačenje 4 x 8
    - ova sprava (stvarno ne znam kako se zove ) 4 x 8 http://www.healthstylesexercise.com/cat ... -Press.jpg
    - vježbe za triceps na lat mašini
    - trbušnjaci


    Subota - doma
    - Zgibovi i dips po 3 ili 4 serije ponavljanje do otkaza
Working...
X