Announcement

Collapse
No announcement yet.

cardio i Hiit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cardio i Hiit

    pozdrav svima

    cilj mi je smršaviti, pratim upute koje san pročitao na forumu, i pretežno radim utege pon, sri, pet, katkad i ubacim u neparne dane, ali radim oko 2-3 puta tjedno, i sad me zanima:
    pošto je jutarnji cardio jedan od najboljih metoda za skidanje masnih naslaga, jel to mogu svako jutro radit? "Ako prije aerobnog treninga odradimo anaerobni, onda će se salo početi trošiti od prvih minuta aerobnog treninga." (V.Jakšić) jel i to mogu radit svaki put nakon anaerobnog treninga, znači da svako drugi dan imam 2 cardia na dan?
    i Hiit, radi se navečer, radi glikogena, mogu ubacit njega u neparne dane, kada ne radim s utezima, te da neparne dane imam jutarnji cardio i navečer Hiit?

    izvedivo?

    jel pretjerano ili?

  • #2
    Re: cardio i Hiit

    Moj prijedlog.. 4x tjedno utezi poslje kojih 20 min laganog cardia.. ostale dane mozes jutarnji pocet s 30 min i povecavat po potrebi.. a jedan dan kad ne treniras s utezima nabaci hiit poslije kojeg nastavis lagani cardio i taj dan nemoras jutarnji... A poslije osim kaj povecavas lagano ove jutarnje mozes dodat jutarnji u dane treniranja s utezima.. al nemoj sve odjednom jer ces puknit psihicki a i neces imat di sta prilagodjavat kad stane salo ic dolje

    Comment


    • #3
      Re: cardio i Hiit

      Originally posted by Songoku
      Moj prijedlog.. 4x tjedno utezi poslje kojih 20 min laganog cardia.. ostale dane mozes jutarnji pocet s 30 min i povecavat po potrebi.. a jedan dan kad ne treniras s utezima nabaci hiit poslije kojeg nastavis lagani cardio i taj dan nemoras jutarnji... A poslije osim kaj povecavas lagano ove jutarnje mozes dodat jutarnji u dane treniranja s utezima.. al nemoj sve odjednom jer ces puknit psihicki a i neces imat di sta prilagodjavat kad stane salo ic dolje
      +1
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • #4
        Re: cardio i Hiit

        Znaci ako sam shvatio, 4x radim utege te lagani kardio nakon, 2x jutarnji i 1x hiit sa laganin kardiom?
        samo to jos lipo rasporedit.
        Naravno jos prehrana i jos nesto malo off topic da ne stvaram novu temu:
        imam masu, ne veliku al imam i masti, ne puno, dovoljno da prikrije te misice i sad, jel mi bolje prvo smršavit ne pazeći na smanjenje misica pa udrit po masi ili obrnuto?

        Comment


        • #5
          Re: cardio i Hiit

          Originally posted by mcurak
          Znaci ako sam shvatio, 4x radim utege te lagani kardio nakon, 2x jutarnji i 1x hiit sa laganin kardiom?
          samo to jos lipo rasporedit.
          Naravno jos prehrana i jos nesto malo off topic da ne stvaram novu temu:
          imam masu, ne veliku al imam i masti, ne puno, dovoljno da prikrije te misice i sad, jel mi bolje prvo smršavit ne pazeći na smanjenje misica pa udrit po masi ili obrnuto?
          Ako sam ja dobro shvatio ti si početnik koji se hoće dovest u red, jel tako?

          Ajde znači ovako, šta se tiče li cardia na tašte, ne treba ti to, em smara em je lijepo odspavat sat vremena duže. Li kardio radi na taj način da tokom dana odeš staroj platit račune u poštu pješke, nemoj ić busom jer su gužve i smrdi sve na penzionere nego prošetaj 5-6 stanica, idi u lidl u kupovinu pješke, napravi nešto korisno i usput odradi kardio. 2 muhe jednim udarcem. E da, i lijepo je vrijeme pa to iskoristi za 'odanje preko dana.

          Šta se tiče hiit treninga, ne treba ti sad. Rađe ubaci jedan il dva hiit treninga kad staneš s gubljenjem salenceta, znači tamo za mjesec-dva. Za početak sredi prehranu kako spada, ubaci ovaj korisni kardio svaki dan i idi u teretanu 4-5 puta tjedno. I da, nipošto nemoj ić prenisko s kalorijama na početku, sjebat ćeš se kasnije kad ne budeš imao od kud spuštat kalorije
          Chill bro

          Comment


          • #6
            Re: cardio i Hiit

            Najbolje ti je smršaviti, a očuvati mišiće max. i tek onda kad mislis da si dosegao zeljeni rezultat sto se definicije tice krenuti ponovo sa masom, ali ne naglo, nego postepeno izaci iz defke kao sto si u nju i usao, pod ovime ne mislim da kada krenes sa masom da radis i dalje kardio nego mislim da ne krenes naglo sa UH
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: cardio i Hiit

              I poslušaj Sonera, on je moj trener tak da zna covjek sta prica
              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • #8
                Re: cardio i Hiit

                Originally posted by hardstyle91
                I poslušaj Sonera, on je moj trener tak da zna covjek sta prica
                Haha Morat ćemo se opet izglupirat na onakvim temama o ginekoleđastiji
                Chill bro

                Comment


                • #9
                  Re: cardio i Hiit

                  Originally posted by Soner
                  Originally posted by hardstyle91
                  I poslušaj Sonera, on je moj trener tak da zna covjek sta prica
                  Haha Morat ćemo se opet izglupirat na onakvim temama o ginekoleđastiji
                  hahahah fali mi to , biraj temu odma sad
                  KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                  Comment


                  • #10
                    Re: cardio i Hiit

                    Originally posted by hardstyle91
                    Originally posted by Soner
                    Originally posted by hardstyle91
                    I poslušaj Sonera, on je moj trener tak da zna covjek sta prica
                    Haha Morat ćemo se opet izglupirat na onakvim temama o ginekoleđastiji
                    hahahah fali mi to , biraj temu odma sad
                    ma ona je bila legendarna, to treba nadmašit
                    nemam sad ideje al očekuj neku ovih dana
                    Chill bro

                    Comment


                    • #11
                      Re: cardio i Hiit

                      Originally posted by Soner
                      Originally posted by hardstyle91
                      Originally posted by Soner
                      Originally posted by hardstyle91
                      I poslušaj Sonera, on je moj trener tak da zna covjek sta prica
                      Haha Morat ćemo se opet izglupirat na onakvim temama o ginekoleđastiji
                      hahahah fali mi to , biraj temu odma sad
                      ma ona je bila legendarna, to treba nadmašit
                      nemam sad ideje al očekuj neku ovih dana
                      slažem se, evo upravo ju čitam i ne vjerujem
                      otvori neku ozbiljnu temu jel
                      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                      Comment


                      • #12
                        Re: cardio i Hiit

                        Ovo si odlicno rekao Hardy kaj se tice kretanja na masu..najveci je zajeb krenut odma krcat gro uh i tak drzat cijelo vrijeme.. bas treba postepeno...ne prerestriktivno da se fino iskoristi rebound efekt i onda pratit formu kad krene zamascivanje buum STOP :d

                        Comment


                        • #13
                          Re: cardio i Hiit

                          naravno da će bit ozbiljna, isto kao i ta prethodna
                          Chill bro

                          Comment


                          • #14
                            Re: cardio i Hiit

                            Originally posted by Songoku
                            Ovo si odlicno rekao Hardy kaj se tice kretanja na masu..najveci je zajeb krenut odma krcat gro uh i tak drzat cijelo vrijeme.. bas treba postepeno...ne prerestriktivno da se fino iskoristi rebound efekt i onda pratit formu kad krene zamascivanje buum STOP :d
                            Česta greška kod većine, slažem se
                            Originally posted by Soner
                            naravno da će bit ozbiljna, isto kao i ta prethodna
                            Fakjeaaaaaa
                            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                            Comment


                            • #15
                              Re: cardio i Hiit

                              VJ: “Ako odstupimo mnogo od svog postotka tjelesne masti, i ustrajemo u tome dovoljno dugo, tijelo će se na početku boriti da zadrži stari postotak tjelesne masti, ali će kasnije novi (MANJI!) postotak masti početi smatrati normalnim i tijelo će se samo boriti, svojim regulacijskim mehanizmima, da održi novi (MANJI!) postotak masti!“

                              Znači, što polakše prema dole i kad se krena gore (polako), nema jo-jo efekta.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment

                              Working...
                              X