Announcement

Collapse
No announcement yet.

5x5 program - ali samo za prsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: 5x5 program - ali samo za prsa

    PL je jedno, a BB je drugo, daj mi reci dal si ti napravio šta od sebe, jesi li izgradio kakvo tijelo ili samo pričaš ono šta si pročitao?
    http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

    Comment


    • #17
      Re: 5x5 program - ali samo za prsa

      Originally posted by Joe
      PL je jedno, a BB je drugo, daj mi reci dal si ti napravio šta od sebe, jesi li izgradio kakvo tijelo ili samo pričaš ono šta si pročitao?
      pa momak koji je otvorio temu je pitao baš za snagu...

      šta je bitno jesam li išta napravio? i da nisam, ne mora značit da ništa ne znam...
      nije mi bitan izgled toliko, želim se više fokusirat na snagu...

      Comment


      • #18
        Re: 5x5 program - ali samo za prsa

        bravo ti
        Originally posted by servantess
        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

        Comment


        • #19
          Re: 5x5 program - ali samo za prsa

          kozje mlijeko ,kornjačina jaja i samo dižeš
          “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

          Comment


          • #20
            Re: 5x5 program - ali samo za prsa

            Ne znam zašto napadate Mileta, šta ako netko ima drugačije afinitete i drugačiji pristup treningu odmah nije u pravu i njegovo znanje se ne uzima u obzir. Čil aut. Btw, njubara će napakirat više miški sa starting strengthom nego s nekim trash bilderskim treningom sa milijardu izolacija. Šteta što sam i sam to shvatio nakon godinu i pol dana drkanja po biceps pregibima, izolacijama za kvad i sličnim gluparijama. Ono šta je ključno naturalcu za napredak je progresija na kilažama iz treninga u trening, između ostalog i navikavanje cnsa na veće napore od sjedenja pred compom il TVom, a to nebu postigel sa majnd-maslom il kajjaznam.

            Btw, t-nation, bodybuilding.com, malo prosurfajte pa pogledajte kakvi se treninzi preporučuju u 21 stoljeću, rijetko kad ćete naletit na neki klasični trash split trening koji nema neki značajan cilj osim majnd masla
            Chill bro

            Comment


            • #21
              Re: 5x5 program - ali samo za prsa

              Originally posted by Soner
              Ne znam zašto napadate Mileta, šta ako netko ima drugačije afinitete i drugačiji pristup treningu odmah nije u pravu i njegovo znanje se ne uzima u obzir. Čil aut. Btw, njubara će napakirat više miški sa starting strengthom nego s nekim trash bilderskim treningom sa milijardu izolacija. Šteta što sam i sam to shvatio nakon godinu i pol dana drkanja po biceps pregibima, izolacijama za kvad i sličnim gluparijama. Ono šta je ključno naturalcu za napredak je progresija na kilažama iz treninga u trening, između ostalog i navikavanje cnsa na veće napore od sjedenja pred compom il TVom, a to nebu postigel sa majnd-maslom il kajjaznam.

              Btw, t-nation, bodybuilding.com, malo prosurfajte pa pogledajte kakvi se treninzi preporučuju u 21 stoljeću, rijetko kad ćete naletit na neki klasični trash split trening koji nema neki značajan cilj osim majnd masla

              potpis!

              klasični bb-split kemičari su rađeni za 3 vrste osoba:
              -genetičare
              -kemičare
              -genetičare na kemiji...

              ljudi koji ne spadaju u tu skupinu će dobit malo ili ništa sa takvim programima...

              Comment


              • #22
                Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                ma ja se slažem i s miletom i s tobom soner, ustvari baš sam razuman, ali jedino mi se ne svidja 5x5 routine sa istim kilažama, na to sam reagirao
                i 5x5 da ćeš se ti dvije serije zagrijavat a tri serije imat radne to je kur...od 5x5 od toga nema ništa, ako očeš mišiće moraš se mučit inače bi svaki pizdek imao miške
                http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                Comment


                • #23
                  Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                  Tjelo će smanjivat snagu i mišićnu masu ako se ne radi dovoljan intezitet, da se može nešto postići sa npr. 80% kilažama bez otkaza svi bi okolo izgledali koda su sa bine sišli. Ako želiš porast snage i mišićne mase moraš radit maximalan intezitet i iznad toga konstantno pokušat probijat, dok tjelo ne shvati da treba stimulirat rast mišića s tim i snage da bi se borilo sa treningom koji si zadao.
                  “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                  Comment


                  • #24
                    Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                    Originally posted by Joe
                    ma ja se slažem i s miletom i s tobom soner, ustvari baš sam razuman, ali jedino mi se ne svidja 5x5 routine sa istim kilažama, na to sam reagirao
                    i 5x5 da ćeš se ti dvije serije zagrijavat a tri serije imat radne to je kur...od 5x5 od toga nema ništa, ako očeš mišiće moraš se mučit inače bi svaki pizdek imao miške
                    al gledaj, takav trening je stvoren za snagu

                    kod početničkih programa za sangu nema baš puno mjesta za treninge do otkaza

                    npr.

                    ako početnik radi sam, sa lošom tehnikom i bez adekvatne cns aktivacije, može napravit 5 ponavljanja u 3. seriji sa 70 kg i da to jedva uspije
                    i onda ga malo kontroliraš 4. seriju, ispraviše neke sitnice i eto sad radi sa 80 kg isto 5 ponavljanja... (karikiram)
                    oću reć da je početniku jako teško nać "otkaz"

                    još jedna stvar sa otkazom ili sa čestim pokušavanjem probijanja svog maksimuma
                    naravno da će tu bit puno neuspjelih podizanja, a to je nešto najgore šta početnik može napravit, jer će mu tijelo počet učit drugi pokret i instiktivno će se pripremat za taj otkaz i bacanje težine na pod ili gdje već...
                    to je i mene mučilo
                    jedno vrijeme sam često pokušavao probit svoj maksimum i postalo mi je normalno da bacim uteg sa sebe čim mi mrvicu uspori... (govorim za čučanj)

                    dok kod 5x5 sa istom težinom postižeš ovo:
                    prva, možda i druga serija su relativno lagane, uvježbavaš pokret
                    treća serija je već malo teža i počinješ uključivat dodatne mišiće da bi uspio, cns sve više radi
                    u četvrtoj seriji već dižeš i sa ušima ako treba, al i dalje uspjevaš napravit sve, u tom trenutku tehnika se dosta prilagodila tvojim polugama
                    u petoj seriji umireš, radiš tehnički drukčije nego na početku, al to je zato šta su svi mišići već umorni i onda instiktivno dižeš onako kako ti je najlakše, maksimalno se prilagođavaš svojim polugama, a cns je već pregoren

                    i tako se vježba za snagu (za početnika)
                    nema nekih otkaza, nego je jako važno da se ponavljanja uspiju napravit i da tjeraš tijelo da traži optimalnu tehniku kako te nebi poklopio uteg...

                    Comment


                    • #25
                      Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                      Originally posted by rxownz
                      Tjelo će smanjivat snagu i mišićnu masu ako se ne radi dovoljan intezitet, da se može nešto postići sa npr. 80% kilažama bez otkaza svi bi okolo izgledali koda su sa bine sišli. Ako želiš porast snage i mišićne mase moraš radit maximalan intezitet i iznad toga konstantno pokušat probijat, dok tjelo ne shvati da treba stimulirat rast mišića s tim i snage da bi se borilo sa treningom koji si zadao.
                      pa naravno da se neće razvijat ako se stalno vrtiš na istoj kilaži
                      al ovo su programi sa linearnim napretkom (čak i većim zbog postotaka)
                      dakle za čučanj, mrtvo dizanje i veslanje u pretklonu povećavaš za 5 kg svaki tjedan, a za ostale vježbe po 2.5 kg
                      prvi tjedan će možda bit lagan...
                      možda će i drugi
                      al već ćeš na trećem pišat krv i počet koristit mišiće koje i ne postoje, samo da digneš

                      Comment


                      • #26
                        Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                        svaki program nosi rizik da se ti nesvjesno automatski programiraš otkaz na određenom broju ponavljaja npr. moraš 10 ponavljanja odradit i ti otkažeš na 10-om, kad otkažeš na 6-om ponavljanju a imaš ih 10 zadano znaš da je to to
                        “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                        Comment


                        • #27
                          Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                          ma nema mi smisla da početnik radi takve treninge, to dovodi samo do ozljeda, to je napredni trening po meni, ja koji sam ko štakor u teretani već pun k godina, teško ću odredit težinu koju ću podić u petoj seriji pet puta,a kamoli neki pizdek koji želi a ni sam nezna šta
                          ako je tebi bitno da uspiješ dić 200kg sa nečijom pomoći onda si možeš pozvat dva frenda koji će ti dizat u petoj seriji utege pa možda uspiješ i 300kg dić pet puta
                          i naravno bit ćeš još snažniji
                          http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                          Comment


                          • #28
                            Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                            Originally posted by Joe
                            ma nema mi smisla da početnik radi takve treninge, to dovodi samo do ozljeda, to je napredni trening po meni, ja koji sam ko štakor u teretani već pun k godina, teško ću odredit težinu koju ću podić u petoj seriji pet puta,a kamoli neki pizdek koji želi a ni sam nezna šta
                            ako je tebi bitno da uspiješ dić 200kg sa nečijom pomoći onda si možeš pozvat dva frenda koji će ti dizat u petoj seriji utege pa možda uspiješ i 300kg dić pet puta
                            i naravno bit ćeš još snažniji
                            to i nije toliko loše forsiraš negativne porcije vježbi u serijama sa kilažom koju možeš samo jednom dić a za pozitivni dio ti pomognu spotteri koliko je potrebno. Još da je nać par dobrih nolifer spotera i sve ko u bajci
                            “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                            Comment


                            • #29
                              Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                              Originally posted by Joe
                              ma nema mi smisla da početnik radi takve treninge, to dovodi samo do ozljeda, to je napredni trening po meni, ja koji sam ko štakor u teretani već pun k godina, teško ću odredit težinu koju ću podić u petoj seriji pet puta,a kamoli neki pizdek koji želi a ni sam nezna šta
                              ako je tebi bitno da uspiješ dić 200kg sa nečijom pomoći onda si možeš pozvat dva frenda koji će ti dizat u petoj seriji utege pa možda uspiješ i 300kg dić pet puta
                              i naravno bit ćeš još snažniji
                              pa nemaš se tu šta mislit, piše ti u programu sa koliko se kreće...

                              prvo nađeš maksimalnu težinu koju mežeš dignit 5 puta (ajmo reć da je to 100 kg u čučnju)
                              za prvi trening uzmeš 90% od te težine (dakle 90 kg)
                              i sa tom težinom napravišt 5x5, šta sigurno možeš...
                              idući tjedan si već na 95 kg, bit će teško, al opet ćeš uspit napravit 5x5
                              treći tjedan si na tih 100 i već ti se tehnika drastično poboljšala i cns je puno razvijeniji... teško je, al opet uspiješ...
                              i tako ideš dalje...

                              nije to cijeli program, to je samo ugrubo kako izgleda, jer ima i piramida koja te priprema za tih 5x5


                              i napredni vježbač neće moć napredovat sa takvim programom (govorim za većinu, uvik postoje pojedinci...), jer kad bi neko napredan mogao i dalje linearno napredovat, svi bi onda mogli čučnit 400 ili benchat 300...

                              Comment


                              • #30
                                Re: 5x5 program - ali samo za prsa

                                Originally posted by rxownz
                                to i nije toliko loše forsiraš negativne porcije vježbi u serijama sa kilažom koju možeš samo jednom dić a za pozitivni dio ti pomognu spotteri koliko je potrebno. Još da je nać par dobrih nolifer spotera i sve ko u bajci
                                negativna ponavljanja se isto ne rade dok nisi na određenoj razini...

                                iako ih u teretani svi forsiraju sa onim "aj sve sam"

                                Comment

                                Working...
                                X