Announcement

Collapse
No announcement yet.

Načitao se počeo ali mislim da to nije to

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Načitao se počeo ali mislim da to nije to

    Ovako da počnem od početka, imam 21 godinu, visok sam 189 cm i imam 85 kila. Ne planiram se baviti profesionalno bodybuildingom nego sam postao nezadovoljan svojim tijelom pa sam odlučio promijeniti to. Počeo sam sa teretanom 01.05 i od onda intenzivno vježbam.. Do prije toga nikad se nisam bavio nikakvim sportom.. Mogu reć da nakon već 3 tjedan rezultati su dosta vidljivi.. (ne samo meni nego i drugima :P). I sviđa mi se to što vidim... e sada... neki mi kažu da imam "masu"(nemojte ovo shvatiti kao neka mrcina i to), te da bi trebao prvo smršaviti, a ja si mislim da bi trebao još mišićne mase nabiti. A kad si dva put razmislim trebao bi sve :P Imam neki plan i program kojeg se držim samo što on nije ni blizu kompletnog.A on je ovakav. (do sada sam napravio neke pokame u ttežini, recimo benč sam počeo s 30 sad sam na 50, razvlačenje prsa na klupici sam na početku radfio s 5 sad s 10..i tako u večin isam nepredovao )
    Prvi dan:
    benč---- 3 serije po 8 ponavljanja(prvo uspijem 8, drugi put 6 , treči put 3 - dok uspijem sve 3 po osam dižem težinu)
    razvlačenje bučica na ravnoj klupi---- 4 serije po 10 komada s bučicama od 10 kila
    pulover bučicama - 3 puta po 10 komada s bučicom od 20 kila
    jednoručno veslanje bučicom - 3 serije po 10 komada, uteg 20 kila
    potisam dvoručnim utegom iza glave - 3 serije po 10 komada težina 28 kila (stim da mi je ovo počelo biti "lagano" ali pošto sljedeča težina koju mogu staviti je 38 ostajem na ovome još neko vrijeme, ta mi je težina preteška a nemam uvjeta da neku između težinu napravim).
    drugi dan:
    stoječi pregib sa šipkom 3 * 10 sa 18 kila (sa 28 mogu 5 5 5)
    Koncentracijski pregib bučicom u pretklonu - s desnom mogu 3 * 8 (10 kila), a sa ljevom već na kraju prve serije si moram pomoć s desnom i onda polagano spuštam(zanči šraktički zadnje 2 serije pasivni radim s ljevom)
    triceps propadanje - 3 serije 6 6 5
    zglobni pregib dvoručnim utegom- 3 serije po 10 komada s 18 kila
    i za kraj trbušni neznam kak se zove ova vježba znači legnem na pod i uspravno dignem noge i ko je samnom ih baca ljevo desno naprjed (ne nužno tim redosljedom) 3 serije po 20 komada.

    E ovako od prvog 6-og krečemo i sa nogama i kardiom()lagano trčanje/ubrzani hod 35 min - sat vremena, koje bi vježbe preporučili za to ? U prilogu su neke slike da vidite o kakvom se tipu tijela radi... Moji cilj? hmm.. hrio bi prsa učvrstiti a ne da imam ovak "dojke" i struk smanjiti , i normalno dobiti na mišičnoj masi )

    Prehrana hmmmm... Pokušavam se prilagoditi makar teško je jako... pošto radim u tri smjene ... ali skračeno.. pokušavam što više bijelog mesa, riže, tijesta, voća, posnog sira, ribe.... Kad radim ujutro to izgleda ovako . Jedem u 5 ujutro 2-3 šnite kruha malo posnog sira i 2 jaja, zatim gablec mi je u 10:00 (tu zna svašta biti za jest pošto ne biramo meni), sljedeče jelo mi je oko 7-pol 8 ovisi šta je majka skuhala (dal je riba, tijesto neko, piletina...).. Kad popodne radim onda jedem oko 12 (neki sendvič), u 17h gablec na poslu i poslje treninga šta se nađe priruci (kad radim popodne poslje posla od pol 11 recimo do 1 pol 1 bacim trening- neki mi kažu da to nije dobro šta vi mislite). Kada radim noćnu smjenu pojedem ok 1 pol 2 popodne malo paštete namaza čega već, pa oko 2 pol 3 na trening, odmah poslje treninga se najedem ručka doma (isto zavisi šta se skuha) i navečer pojedem prije posla par jaja... Zanima me šta bi se isplatilo uzeti od dodataka prehrani od multipowera (pođšto mogu po nešto nižoj cijeni nabaviti te proizvode) Mislio sam mega mas, pa da dobim na massi al stvarno neznam, frend mi kaže L- carnitin i trčanje da izgubim salo, pa na internetu čitam da nema kruha od tih l carnitina da je to bacanje novaca.... stvarno neznam... Ja sam se rapisao vidim .. . Al pokušavam vam dati ššto preciznije podatke... i još nešto već sada primječujem nesimetriju u tijeu.. recimo desno rame mi je dosta veče nego ljevo(to primjetim na treningu neznam kolko će te skužiti na ovim slikama) i biceps isto na desnoj mi je 37 na ljevoj 36 , makar to mi se čini normalna oscilacija...eto tolko od mene.. nadam se da će te me ispraviti :PP

  • #2
    Re: Načitao se počeo ali mislim da to nije to

    http://imageshack.us/photo/my-images/818/dscf0564.jpg/


    http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 561at.jpg/



    http://imageshack.us/photo/my-images/12/dscf0568x.jpg/

    Comment


    • #3
      Re: Načitao se počeo ali mislim da to nije to

      frende kaj imaš pisat u 3 a4 teksta? par najvažnijih podataka i to je to...ovak bojim se da nećeš imat puno odgovora
      nije tvoj slučaj niš tak specijalan pa da moramo znat sve sitnice, nit će to koristit čemu.

      preletio sam na brzinu i vidio sam ključne riječi pašteta, ne rađenje nogu, biceps pregib...
      1. pašteta - želiš skinut salo, prilično je očito da pašteta nije neki djetalni proizvod
      2. noge, biceps - počni radit čučanj
      ne repam o politici možda bi trebo,
      politika je mala ljadro još je nisam jebo

      Comment


      • #4
        Re: Načitao se počeo ali mislim da to nije to

        Frende svaki slučaj je specijalan
        A dobro možda sam se raspisao ali da nebude više pitanja previše.. pašteta nula bodova ok... biceps pregib? Ne raditi isti dan? Malo konstruktivniji odg... Čučanj da radim sa utegom ili da počnem na "prazno" ?

        Comment


        • #5
          Re: Načitao se počeo ali mislim da to nije to

          znam da bi jako volio to misliti ali nije :P
          čučanj sa težinom na leđima.

          evo ti dobar program sa ovog portala http://www.building-body.com/Metoda-25.html
          (za hipertrofiju dio gledaj jel).
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #6
            Re: Načitao se počeo ali mislim da to nije to

            e hvala ti na ovom linku... Od sutra ču počet sa ovim programom... Šta kažeš na neki dodatak prehrani? i ovdje se navodi cilj 25 ponavljanja a ja zgibova brat bratu nemrem 5 napraviti :/ Mogao bih možda 15 kada bi mi kolega pomogao se dignut a ja da se lagano spuštam

            Comment


            • #7
              Re: Načitao se počeo ali mislim da to nije to

              hmmm... ili se to mislilo na ukupno 25 ponavljanja... recimo 4 serije po 7 ?


              Aha skužio sam...čitao sam al nisam mislio.. znači 8 serija po 3 komada .. da da ... ))

              Comment


              • #8
                Re: Načitao se počeo ali mislim da to nije to

                25 ponavljanja općenito...znači možeš 3,3,3,3,3,3,3,,3,,3,3...dok nedođeš do 25
                ne repam o politici možda bi trebo,
                politika je mala ljadro još je nisam jebo

                Comment

                Working...
                X