Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pet tibetanaca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pet tibetanaca

    Znaci tih pet vjezbi (rituala) su osmislili tibetanci ocito i kao one ako se prakticiraju kako spada i redovit trebaju urazvnoteziti lucenje hormona i utjecu na poboljsanje psihofizickog stanja...sad me zanima sto mislite o tim vjezbama...isplate li se raditi da bi covijek poboljsao svoj izgled...poceo sam sa izvodjenjem vjezbi jucer tako da ce trebati vremena da vam mogu rec svoj vlastiti dojam. hvala

  • #2
    Re: Pet tibetanaca

    ja osobno bas nisam informiran o tom treningu , jel mozes napisati koje vjezbe izvodis , koje ukljucuje ?

    Comment


    • #3
      Re: Pet tibetanaca

      Comment


      • #4
        Re: Pet tibetanaca

        Originally posted by ando
        Evo da ljudi mogu pogledat...

        EDIT: Bez uvrede ali meni ovaj lik izgleda nadrogirano...
        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
        Napreduje se... Avatar^^

        Comment


        • #5
          Re: Pet tibetanaca

          iskreno neznam...ja sam poceo radit i to odma sa 21 ponavljanjem po vijezbi...sto je je lako je izvedivo di god i kad god...sad me zanima ima li i jedna od vjezbi osim druge (kaj je ocito za trbusnjake) da gadja neki misic posebno tj. za sto su ostale vjezbe (za koje misice)...? vjerovatno ce neko iskusniji znat rec. hvala

          Comment


          • #6
            Re: Pet tibetanaca

            Pozdrav!

            5 tibetanaca su vježbe u kojima se ne treba previše naprezati jer je njihov cilj uravnoteženje hormona.

            Prvi tjedan se svaka vježba u setu izvodi jedamput (ali 2 puta dnevno), drugi tjedan 3 puta, treći 5 i tako sve do 21. Bitno je da kada recimo radiš prvu vježbu, da ne osjetiš nikakvu vrtoglavicu. A to se sve dobiva postepenim vježbanjem.
            Dakle, teorija se odnosi na 7 energetskih centara odnosno na žlijede sa unutarnjim izlučivanjem. Dakle, cilj je dobiti na kvaliteti svih unutarnjih procesa u organizmu: kvaliteta apsorpcije, asimilacije, hormonsko uravnoteženje, cirkulacija...

            Comment


            • #7
              Re: Pet tibetanaca

              Hvala ti na odg...upucen sam u tom smjeru sto se energetskih centara (cakri) i njihovog balansiranja tice samo reko ako netko zna koji se tocno misici ukljucuju u vjezbama...ali kada malo razmislim jedino u 2. i 5. ima smisla govorit o misicima sve ostale i nisu neko posebno "naprazanje"

              Comment


              • #8
                Re: Pet tibetanaca

                ne znam zasto
                ali ova joga mi je uvijek bila gej stvar...
                Originally posted by servantess
                Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                Comment


                • #9
                  Re: Pet tibetanaca

                  Pa, što se mišića tiče, kolko na brzinu vidim, u 1. rade deltodeusi, u 2. trbušnjaci, fleksori kuka i vrata, u 3. se najviše istežu ovi mišići iz druge vježbe, u 4. se istežu tetive podlaktice, trbušnjaci, fleksori kuka, a radi se na ramenima, nogama, gluteusima, a u 5. istezanje tricepsa surae, ahilove, ramena i jačanje mišića ramena.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pet tibetanaca

                    Jedini mišići za koje sam ja nakon tibetanaca osjećao da su napravli neki posao su ramena i trbušni mišići, a i to samo u početku. Mislim da je puno veća korist od istezanja, i dijafragma se lijepo istegne. Btw, bila je tu već neka tema o tibetancima, ako ne i više njih.
                    Željezo mi je u krvi!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pet tibetanaca

                      Je, je, istina! Fini je streching, no ako je samo do strechinga ima i boljih vježbi od ovih. Očito je da je ipak glavna stvar uravnoteženje endokrinog sustava i pomlađivanje.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pet tibetanaca

                        hmmm e sada koliko ces s ovim uravnotezit endokrini sustav...cini mi se isto ko i sa fatburnerima smrsavit u tjd dana...mislim da bi to tu negdje moglo bit...ali ok...meni su vjezbe zanimljive ali sam presto...vratio se rutini i to je najbolje barem meni

                        Comment

                        Working...
                        X