Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cijelokupni trening prsa (masa)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cijelokupni trening prsa (masa)

    Pozdrav, imam problem sto se tice treninga prsa, ne znam da li dobro radim pa bi molio savjet, jedni mi kazu da je dobro, drugi da nije tako da ni sam vise ne znam :/

    Trening radim po ovom principu:
    bench: 15-10-5-2-1-1 (penjem se po 20 kg), zatim odradim 2-3 serije ispumpavanja s manjom kilazom(po 10 kg manje), kad radim bench radim ga tako sto maximalnu kilazu guram i ledjima i tricepsom(tako da ne znam dal mi bas prsa rade), a kad spustam isto guram kao i maximum(tocnije tehnikom powerlifting dizaca)
    kosa klupa: 5 serija s bucicama do max 10(cesce bude i manje) ponavljanja u seriji, penjem se s kilazom prema gore
    ravna klupa: isto kao i kosa
    razboj(ona sprava za triceps, kao sklekovi): tu napravim par(2-3) serija(do maximuma, to mi je ujedno i zavrsna vjezba za triceps) jer radim i triceps na dan prsa, al mi i prsa rade na toj spravi
    leptir: 2 serije na kraju tek toliko da istegnem misic

    Kada radim na klupama s bucicama, skoncentriram se da mi prsa rade.

    Sad bih vas zamolio da mi kazete sta valja, sta ne. Sobodno preporucite neki drugi princip treninga.
    Sto se bencha tica njega moram tako radit(da guram iz ledja i tricepsa, jer tako se moze vise dic), mislim ne moram ali se spremam za powerlifting natjecanje a tako se tmao dize.

  • #2
    Re: cijelokupni trening prsa (masa)

    Ako niti ne znaš da li ti prsa rade, u treningu prsa, onda očito nešto ne valja, zar ne? Ako nisi zadovoljan treningom, mijenjaj ga, raspored i sam izbor vježbi. Što se tiče bencha, probaj ovo:

    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: cijelokupni trening prsa (masa)


      i


      povećaj intezitet, radi flyeve, okani se bench pressa šipkom ako vi već skužio da ti ne pogađa prsa..
      “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

      Comment


      • #4
        Re: cijelokupni trening prsa (masa)

        Originally posted by PatrickStar
        Ako niti ne znaš da li ti prsa rade, u treningu prsa, onda očito nešto ne valja, zar ne? Ako nisi zadovoljan treningom, mijenjaj ga, raspored i sam izbor vježbi. Što se tiče bencha, probaj ovo:

        Tako radim bench na zagrijavanju, ali naveo sam zasto ga malo drugacije radim
        sa svojim treningom ja ubijem prsa(sutradan me bole), ali me zanimalo i dal je to previse ponavljanja?

        Kako prsa radim 2 puta tjedno, dal da 1. put radim bench s powerlifting tehnikom, a 2. put da se vise baziram na prsa?

        Comment


        • #5
          Re: cijelokupni trening prsa (masa)

          Originally posted by rxownz

          i


          povećaj intezitet, radi flyeve, okani se bench pressa šipkom ako vi već skužio da ti ne pogađa prsa..
          ne mogu ga se okaniti kad se pripremam za powerlifting natjecanje koje ce biti 13.8. (trebao bih ici ako nesto vazno ne iskrsne, iako sumnjam da hoce)

          Comment


          • #6
            Re: cijelokupni trening prsa (masa)

            Sorry - evo sad vidim da si napisao za PL. Onda čekaj Dehya!
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #7
              Re: cijelokupni trening prsa (masa)

              Originally posted by PatrickStar
              Sorry - evo sad vidim da si napisao za PL. Onda čekaj Dehya!
              ma nema problema

              Comment


              • #8
                Re: cijelokupni trening prsa (masa)

                ako već ideš na to natjecanje zaboravi onda serija i bodybuilding trening, forsiraj bench čučanj i mrtvo.

                Zagriješ se pa onda: 1-3 ponavljanja bench press sa šipkom PL style i povećavaj kilažu za 10 kila nakon svake serije (npr. kreneš od 60 kila). Uzmi 3-5 min između tih ponavljanja i idi do maksimuma i probaj ga probit.

                Isto ponovi sa powerlifting čučnjem i mrtvim dizanjem. Zadnji tjedan pred natjecanje radi sa 60% max kilaze i nemoj ništa radit 3 dana prije natjecanja, izbaci svaki oblik cardio vježbi dok ne završi natjecanje.

                Sretno.
                “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                Comment


                • #9
                  Re: cijelokupni trening prsa (masa)

                  Originally posted by rxownz
                  ako već ideš na to natjecanje zaboravi onda serija i bodybuilding trening, forsiraj bench čučanj i mrtvo.

                  Zagriješ se pa onda: 1-3 ponavljanja bench press sa šipkom PL style i povećavaj kilažu za 10 kila nakon svake serije (npr. kreneš od 60 kila). Uzmi 3-5 min između tih ponavljanja i idi do maksimuma i probaj ga probit.

                  Isto ponovi sa powerlifting čučnjem i mrtvim dizanjem. Zadnji tjedan pred natjecanje radi sa 60% max kilaze i nemoj ništa radit 3 dana prije natjecanja, izbaci svaki oblik cardio vježbi dok ne završi natjecanje.

                  Sretno.
                  Kako trenutno radim bench pokazalo se da je dosta dobro, dosta napredujem u kilazi.
                  Hvala

                  Comment


                  • #10
                    Re: cijelokupni trening prsa (masa)

                    Originally posted by PatrickStar
                    Sorry - evo sad vidim da si napisao za PL. Onda čekaj Dehya!
                    have no fear dehy is here

                    Originally posted by deni098
                    Sad bih vas zamolio da mi kazete sta valja, sta ne. Sobodno preporucite neki drugi princip treninga.
                    Sto se bencha tica njega moram tako radit(da guram iz ledja i tricepsa, jer tako se moze vise dic), mislim ne moram ali se spremam za powerlifting natjecanje a tako se tmao dize.
                    i prema opisanom treningu i posebno prema ovom dijelu posta nisam siguran da imaš dovoljno iskustva što se tiče glavnih liftova i tehnike izvođenja, i powerliftinga općenito. onakav trening je više specifičan za BB nego za PL.

                    ti možeš dizati kako god hoćeš, ne postoji pravilo da moraš raditi PL bench press, možeš - jer koristiš više mišića dakako i drukčiji je setup, ali nije nužno. možeš raditi i bilderski, kako god, bitno da šipka dotakne prsni koš, i da izbaciš i zaključaš.

                    najbolje bi bilo da snimiš svoj BP i da onda komentiramo
                    https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                    Overload Strength team

                    Comment


                    • #11
                      Re: cijelokupni trening prsa (masa)

                      Originally posted by Dehydronator
                      Originally posted by PatrickStar
                      Sorry - evo sad vidim da si napisao za PL. Onda čekaj Dehya!
                      have no fear dehy is here

                      Originally posted by deni098
                      Sad bih vas zamolio da mi kazete sta valja, sta ne. Sobodno preporucite neki drugi princip treninga.
                      Sto se bencha tica njega moram tako radit(da guram iz ledja i tricepsa, jer tako se moze vise dic), mislim ne moram ali se spremam za powerlifting natjecanje a tako se tmao dize.
                      i prema opisanom treningu i posebno prema ovom dijelu posta nisam siguran da imaš dovoljno iskustva što se tiče glavnih liftova i tehnike izvođenja, i powerliftinga općenito. onakav trening je više specifičan za BB nego za PL.

                      ti možeš dizati kako god hoćeš, ne postoji pravilo da moraš raditi PL bench press, možeš - jer koristiš više mišića dakako i drukčiji je setup, ali nije nužno. možeš raditi i bilderski, kako god, bitno da šipka dotakne prsni koš, i da izbaciš i zaključaš.

                      najbolje bi bilo da snimiš svoj BP i da onda komentiramo
                      zato i pitam sto ne znam :P

                      a sto se snimanja tice, snimim se jedan dan u teretani kad nebude ljudi, jer glupo mi se tam snimat pred 100 ljudi

                      Comment


                      • #12
                        Re: Cijelokupni trening prsa (masa)

                        Kad se vjezbaju grudi radi li se prvo bench, pa fly ili to nije bitno?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Cijelokupni trening prsa (masa)

                          Originally posted by Skakac
                          Kad se vjezbaju grudi radi li se prvo bench, pa fly ili to nije bitno?
                          Dipsi! Probaj prvo bench - ako osjetiš da dobro pogodiš prsa, radi bench pa fly. Ako osjetiš da više rade triceps i rame, onda napravi par serija flyeva, ali ne radnih nego za zagrijavanje, tek' tolko da osjetiš prsa, pa nakon toga bench.
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Cijelokupni trening prsa (masa)

                            Originally posted by PatrickStar
                            Dipsi! Probaj prvo bench - ako osjetiš da dobro pogodiš prsa, radi bench pa fly. Ako osjetiš da više rade triceps i rame, onda napravi par serija flyeva, ali ne radnih nego za zagrijavanje, tek' tolko da osjetiš prsa, pa nakon toga bench.
                            Jucer sam radio prvo bench, pa fly i zaista osjetio sam neko pecenje u prsima, a danas imam malu upalu.

                            Comment


                            • #15
                              Re: cijelokupni trening prsa (masa)

                              Originally posted by PatrickStar
                              Sorry - evo sad vidim da si napisao za PL. Onda čekaj Dehya!
                              Tu je Dehy a tu je i Mile...

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X