Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li je dovoljno: 2 puta tjedno, 2 razlicite vjezbe u ser.?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li je dovoljno: 2 puta tjedno, 2 razlicite vjezbe u ser.?

    Evo ovako, imam par pitanja, pa neka svatko kaze svoje misljenje.

    Da li je dovoljno ici u teretanu 2 puta tjedno
    i u ta 2 puta rasporediti cijelo tijelo(znaci 1. put jedan dio tijela, 2. put drugi),
    i to na taj nacin da se za svaku misicnu skupinu odrade 2 razlicite vjezbe u seriji po 15-20 ponavljanja.

    Cilj je oblikovanje tijela.

    I nemojte me sad smatrat pocetnikom jer se bavim ovime dosta i citao sam puno, no nesto me zanima.. Prijatelj jedan trenira ovako vec 7 mjeseci i zamjecuje se znatan napredak. Malo mi je to cudno?!

    Cardio 2-3 tjedno nisam uracunao..

  • #2
    Re: Da li je dovoljno?

    Dovoljno da se postiže neki napredak, da, barem neko vrijeme. Iako ne znam čemu tako visok broj ponavljanja.
    Željezo mi je u krvi!

    Comment


    • #3
      Re: Da li je dovoljno?

      Zavisi što ti je cilj, ako možeš ubaci još jedan trening, pa nek bude 3 puta tjedno, FB princip s osnovnim vježbama+ izolacije ako osjetiš da treba, podijeliš ih po principu 3-5 ponavljanja odmor oko 3 min, drugi trening 8-10 odmor 90 sec, 3. 12-15 30 sec. serija tolko da osjetiš da si odradio ciljanu vježbu/grupu kako treba i kad se zbroje sva ponavljanja da budu u rangu između 20-30 po vježbi. Neki tipični C. W. trening koji provjereno pali.

      Comment


      • #4
        Re: Da li je dovoljno?

        20 ponavljanja u seriji je lose.
        Znaci da radis s puno premalim kilazama--ne dolazi do ostecenja na misicnim vlaknima--misic nema razloga da raste.

        Comment


        • #5
          Re: Da li je dovoljno: 2 puta tjedno, 2 razlicite vjezbe u ser.?

          Hvala na brzim odgovorima, to je pocetna faza ciklusa.
          Kasnije se sve svodi na 10-15 ponavljanja ali s time da je 15 ponavljanje otkaz...

          Nego ja sam bio sumnjicav prema tome sto se radi samo 1-2 vjezbe za svaku skupinu i 1 serija..

          Comment


          • #6
            Re: Da li je dovoljno: 2 puta tjedno, 2 razlicite vjezbe u ser.?

            Originally posted by johnpushon
            Hvala na brzim odgovorima, to je pocetna faza ciklusa.
            Kasnije se sve svodi na 10-15 ponavljanja ali s time da je 15 ponavljanje otkaz...

            Nego ja sam bio sumnjicav prema tome sto se radi samo 1-2 vjezbe za svaku skupinu i 1 serija..
            Da, jedna-dvije vježbe, ali složene vježbe, tak da je to ok
            I mal povećaj broj serija, neka bude više od jedne
            "Neuspjeh nije opcija."

            Comment


            • #7
              Re: Da li je dovoljno: 2 puta tjedno, 2 razlicite vjezbe u ser.?

              Originally posted by johnpushon
              Evo ovako, imam par pitanja, pa neka svatko kaze svoje misljenje.

              Da li je dovoljno ici u teretanu 2 puta tjedno
              i u ta 2 puta rasporediti cijelo tijelo(znaci 1. put jedan dio tijela, 2. put drugi),
              i to na taj nacin da se za svaku misicnu skupinu odrade 2 razlicite vjezbe u seriji po 15-20 ponavljanja.

              Cilj je oblikovanje tijela.

              I nemojte me sad smatrat pocetnikom jer se bavim ovime dosta i citao sam puno, no nesto me zanima.. Prijatelj jedan trenira ovako vec 7 mjeseci i zamjecuje se znatan napredak. Malo mi je to cudno?!

              Cardio 2-3 tjedno nisam uracunao..
              Bolje bilo što nego ništa, ali trebalo bi barem triputa tjedno ići u gym. Ako ideš 2x onda odradi FB sa osnovnim vježbama.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment

              Working...
              X