Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da noge stanjim koliko god mogu a gluteus da ostane isti...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da noge stanjim koliko god mogu a gluteus da ostane isti...?

    Lijep pozdrav,

    Treba mi (dodatno) mišljenje u vezi vježbi za noge i gluteus.
    Žensko sam, bavim se raznim borilačkim sportovima odmalena praktički, i noge i gluteus su mi oboje poprilično jaki/veliki.

    Moj cilj je sad postao da noge stanjim koliko god mogu a gluteus da ostane isti tj. da nastavim s vježbama koje će ga održati čvrstim.

    Kakve vježbe mi savjetujete i koliko puta tjedno, itd.?
    Trenutno sam počela s kardiom jedan dan, pa onda idući dan samo vježbe za gluteus.
    Smatrate da je to dobro da ostvarim cilj? I koliko je moguće da istovremeno gubim noge i održavam gluteus?
    Hvala.

  • #2
    Re: Savjet za noge i gluteus

    Probaj sa trcanjem nizbrdo i uzbrdo.(za noge)

    Comment


    • #3
      Re: Savjet za noge i gluteus

      Najbolje da kreneš sa definicijom (kardio + deficit), pa kad skineš salo, noge će biti manje. Ne postoje vježbe za stanjivanje mišića. Također, kaj postoje vježbe samo za gluteus? Uz kardio + deficit i nevježbanje nogu doći će do određenog katabolizma, međutim nepotrebno, po meni, budući da su ti noge veće jednim dijelom upravo zbog sala.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Savjet za noge i gluteus

        Ja bi izolirao kucu, ali samo jedan zid, kroz ova ostala 3 bi volio da mi onako fino piri, napravio bi one rupice, sta da jedem?
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • #5
          Re: Savjet za noge i gluteus

          ono što ti toplo preporučujem su kardio + kalorijski deficit.
          kada postepeno skidaš salo vidjet ćeš napredak u nogama.
          guzica će ostati visoka i tvrda ako radiš vježbe za guzicu.

          Savjetujem ti za kardio trčanje uzbrdo/nizbrdo, steper/stepenice, rolanje. VJežbe radiš kod kuće ili u teretani?
          Iskorak s bućicama ti je važna vježba, vježbe na podu također, mrtvo dizanje isto ali bolje ne ako nemaš stručnog nekog pored sebe.
          Vježbe sa sajlom isto su odlične, dakle imaš puno mogućnosti a bilo koja od ovih će pokazati rezultate za (barem) 3 mjeseca redovitog treniranja (aerobno svaki dan min. 30 min, utezi i ostale anaer. vježbe barem 3x tjedno)
          To enjoy freedom we have to control ourselves

          Comment


          • #6
            Re: Savjet za noge i gluteus

            @ sandra
            Hvala za reply.

            što se tiče vježbi i teretane itd, kažem, već sam dugo u sportu i van treninga budem i u teretani, i znam sve te vježbe, nisu problem vježbe i njihovo izvođenje, samo me zanimalo iskustvo kako su drugi kombinirali kardio i te određene vježbe za ovaj konkretan cilj koji sam navela.
            Ja sam većinom mišićava i nemam baš višak kg ali sad se okrećem nečem drugačijem pa za to želim tanje noge.
            Jer radim kardio i tako sam i navela- kardio 1 dan pa drugi vježbe samo za gluteus.
            Zanimalo me koliko to funkcionira, iz iskustva nekog tko se baš razumije u to ili je to radio tako.

            Comment


            • #7
              Re: Savjet za noge i gluteus

              ako smanjiš noge, smanjit će se i guzica
              To enjoy freedom we have to control ourselves

              Comment

              Working...
              X