Announcement

Collapse
No announcement yet.

dani odmora u tjednu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dani odmora u tjednu

    Npr. recimo treniram od 7 dana 5

    3 dana je jiu jitsu...a 3 dana teretana

    znači ide 1 dan jiu
    2 odmor
    3 jiu
    4 odmor
    5 teretana (prsa biceps)
    6 teretana (noge triceps)
    7 teretana (leđa ramena)

    jeli to dovoljno odmora???????
    konj..mišiči...začuđujuče...

  • #2
    Re: Dali je dovoljno odmora???

    naravno da ti je to dosta , samo bi ti bilo cak bolje da to malo drugacije rasporedis, da ti nije teretana tri dana za redom, pa onda cetri dana ne...

    Comment


    • #3
      Re: Dali je dovoljno odmora???

      Originally posted by rocky
      Npr. recimo treniram od 7 dana 5

      3 dana je jiu jitsu...a 3 dana teretana

      znači ide 1 dan jiu
      2 odmor
      3 jiu
      4 odmor
      5 teretana (prsa biceps)
      6 teretana (noge triceps)
      7 teretana (leđa ramena)

      jeli to dovoljno odmora???????
      koliko ja vidim 2 dana je jiu jitsu,ima tu i nema odmora,moraš si dobro rasporediti trening u teretani mislim redoslijed vježbanja mišića
      Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.

      Comment


      • #4
        Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

        ola ...ima dvi stvari koje me muce ...vako ...prvo ste vec skuzili ...znaci jel pametno u jednom tjednu napravit odmor od 3 dana zaredom ...znaci radim ...
        pon-prsa,trapez
        uto-ramena
        sri-ledja
        cet-noge,ruke
        I onda pauziran 3 dana ..jel dobro ili da to prekinem pa ubacim odmor izmedju vjezbi ...!?...jako mi pase ovakav termin inace bi mora ic sam u teretanu ...lipse je sa ekipom ..
        I drugo pitanje ...pijem proteine ..kreatine ...vitamine i minerale i l-carnitin ..sta od ovoga da nepijem u ta tri dana pauze !?...ili slobodno da sve pijem isto ko u dane kad vijezban !?
        imat odjeljak u restoranu za pusenje je isto ko imat odjeljak za pisanje u bazenu

        Comment


        • #5
          Re: odmor od tri dana zaredom

          a bolje bi bilo da imas puzu srijedom npr. ali bas ti nije ni raspored nesto po meni... cemu jedan cijeli trening samo za ramena?

          od suplemenata "moras" jedino kreatin svaki dan... ovo drugo mozes i ne moras, ovisi o prehrani

          Comment


          • #6
            Re: odmor od tri dana zaredom

            Originally posted by ervin
            a bolje bi bilo da imas puzu srijedom npr. ali bas ti nije ni raspored nesto po meni... cemu jedan cijeli trening samo za ramena?

            od suplemenata "moras" jedino kreatin svaki dan... ovo drugo mozes i ne moras, ovisi o prehrani
            paaa na ramenima se najvise i umorin ...koliko mi se cini da tu postoji dosta sirok izbor vjezbi ..prednje ...zadnje ...srednje rame ...ubijen svaki put po uru vrimena na njima ...neznan ..sta mi savjetujes !?...
            znaci samo kreatinn da uziman preko *neradnih* dana ...hvala !
            a pokusat cu onda sridu bit free a jedan dan cu od vikenda ukrast ...
            imat odjeljak u restoranu za pusenje je isto ko imat odjeljak za pisanje u bazenu

            Comment


            • #7
              Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

              Ne znam zast nebi whey uzimao u neradne dane, ako nista barem sa prvim obrokom.
              Noge i ruke nebih u isti trening stavljao, previse je to.
              Ramena dosta pogodis vjezbama za prsa(pogotovo prednje rame) dok vjezbama za ledja pogodis i zadnje rame.
              Radije malo prouci treninge ostalih i vidi sta ti nevalja i isplaniraj sebi trening.
              Odmor je naravno jako bitan u BB.

              Ako sam nest pogrijesio, ispravite me.
              panta rei

              Comment


              • #8
                Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

                Ako treniraš 3 puta tjedno to treba ovako izgledati:
                Pon: prsa-triceps-deltoid
                Sri: leđa-biceps-zadnje rame
                Pet: noge-listovi

                Za trening 4 puta tjedno:
                Pon: prsa-triceps
                Uto: leđa-biceps
                Sri: odmor
                Čet: ramena-listovi
                Pet: noge

                Za trening 5 puta tjedno:
                Pon: prsa
                Uto: leđa
                Sri:ramena-listovi
                Čet: ruke
                Pet: noge

                Vidiš možda razliku? Noge treniraj odvojeno! Ipak su one 50% tijela i trebamo im posvetiti više pažnje!
                A za ovaj trening 4 puta tjedno možeš trenirati i prva četiri dana pa 3 dana imat odmor! Tako sam i ja radio ova zadnja 3 mjeseca, pa ti biraj kako ćeš!
                A whey naravno uzimaj ujutro sa zobenima trenirao ti taj dan ili ne!

                Comment


                • #9
                  Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

                  pa noge su mi same po sebi i vise nego dobre ...10 godina nogometa i svaki dan san na njima najmanje 12 sati bez odmora tako da ih ubacim tek malo uz ruke ...
                  imat odjeljak u restoranu za pusenje je isto ko imat odjeljak za pisanje u bazenu

                  Comment


                  • #10
                    Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

                    Originally posted by KingEric
                    pa noge su mi same po sebi i vise nego dobre ...10 godina nogometa i svaki dan san na njima najmanje 12 sati bez odmora tako da ih ubacim tek malo uz ruke ...
                    nikome nisu, osim ako nisi kakav genetičar :P noge su skoro pola tijela, ima mali milijun razloga zašto ih ne izbjegavati, kasnije bi te mogli dovesti do ograničenja u vježbanju i napretku čak i potencijalnih ozljeda, bolje radi noge
                    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

                      Originally posted by KingEric
                      pa noge su mi same po sebi i vise nego dobre ...10 godina nogometa i svaki dan san na njima najmanje 12 sati bez odmora tako da ih ubacim tek malo uz ruke ...
                      pa ja ne mogu vjerovat, koliki ti je opseg butina?
                      noge su 50% mišića u tijelu, i što manje grupa radiš to je manje testosterona, i manje su šanse da rasteš :S kako oćeš frenki
                      što učinila si ti od života mog, zašto dala si mi ti samo praznu bol...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

                        To mi je najjače kad neko kaže da ima jake noge od nogometa i da stoji cjeli dan na nogama? Pa po toj logici svaki konobar bi imao noge ko prosječni hrvatski natjecalj

                        Comment


                        • #13
                          Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

                          "Imam dobre noge ne moram ih vježbat" je jedna od najvećih gluposti koje možeš čuti...

                          Jay Cutler ima sve dobro, on onda ne mora ništa vježbati, može ležati sljedećih 10 godina i osvajati MrOlympia...
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Odmor od tri dana zaredom? Što piti u dane kad ne vježbam?

                            a dobro ...dobro ...jos bi me i tukli da san tamo di blize ..hehe ..
                            kuzim sta mi ocete rec i 100% ste u pravu ..al moje noge dobro izgledaju naspram drugih djelova tjela i zato san mislija ostavit im manje vremena za vjezbanje ..npr. uz ruke a nisan ih nikako mislija nevjezbat ...al evo sad cu im posvetit jedan cili dan ...vidim da su ipak dosta vazne ...hvala svima ..
                            imat odjeljak u restoranu za pusenje je isto ko imat odjeljak za pisanje u bazenu

                            Comment


                            • #15
                              vrijeme odmora?

                              znam da je individualno i da ovisi o intenzitetu treninga, al zanima me kako mogu znat da mi je odmor u potpunosti završio. bitno mi je da izbjegnem eventualnu pretreniranost, koja, kako sam skužio, nastaje ako opetovano opterećujem mišić bez da se u potpunosti odmorio.

                              jel upala pokazatelj, il jednostavno moram pustit barem tjedan da bi bio siguran bez obzira na upalu? il upala nema veze s tim i mogu u nekim situacijama opet trenirat određenu grupu iako imam upalu?

                              hvala

                              Comment

                              Working...
                              X