Announcement

Collapse
No announcement yet.

Upper/lower split prog.: karakteristike, kolko vježbi, koji volumen, koji intenzitet?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upper/lower split prog.: karakteristike, kolko vježbi, koji volumen, koji intenzitet?

    Jel može netko napisati sve značajke u/l splita, što bi program trebao sadržavati, karakteristike, kolko vježbi, koji volumen, koji intenzitet?
    Hvala

  • #2
    Re: Upper/lower split

    To sam radio kod kuce samo sa bucicama ali nije bilo nesto... Mislim ako se radio taj program u teretanu naravno da ces imat rezultate. Imas dva vida na SPLIt i toa sa slobodno vjezbe (po tvojjoj zelji) i vjezbe sa turkanje i povlacenje (turkanje: Bench Press; povlacanje: Lat povlacanje) to je primer. Ali bojlje je koristit slobodan odabir vjezba zasto je poednostavnije. A program glasi ovako:

    Dan1:Kvadriceps,zadnu lozu,listove,trbuh
    Dan2: Gradi,grb,triceps,ramo,biceps
    Dan3:Odmor
    Dan4: Isto kao dan1
    Dan5: isto kao dan 2
    Dan6: Odmor
    Dan7:PONOVO od DAN1

    Za da ispunis SPLIT programu moras da premenjujes sledeci pravila:

    1.Proceni svoje slabosti- Ovo ti znaci da ti pocetak treninga mora biti sa slabiju grupu misica pr( Dan1 slab si na grb pocinjes sa grb pa posle produzujes sa ostale djelove)

    2.Zapocni trening sa velike misicne grupe a pomale ostavi za kraj -Mislim da dovolno ti govori naslov sve (Dan1 pocinjes ili sa grb ili grudi a triceps ramo bices za kraj)

    3.ODMOR -Dobra ishrana + dobar san= MISICAN RAST!

    4.Odrzavaj intezivnost na visoko nivo -Bez razliku koj cilj trazis od SPLIT-a ovo mora da odrzavas na visoko nivo!

    Ovo je sve za SPLIT-a a podolje cu ti postirat po kolko vjezbe za koju misicnu skupinu:


    I live for BODYBUILDING

    Comment

    Working...
    X