Announcement

Collapse
No announcement yet.

gavranka- trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: gavranka- trening

    Ja bi ti jako rado pomogao ali bi morao sve jednu vjezbu pogledati na youtubeu jer nemam pojma o kojim je vjezbama rijec.
    Hrvatski jezik?

    Comment


    • #17
      Re: gavranka- trening

      Vježbe same zasebno su ti ok ali mi je sve ovo malo previše za u jedan trening kvalitetno.
      Nije mi jasno tih 6kg, što ne misliš mijenjati?
      Radije bih se zagrijala i krenula s čučnjem, onda iskoracima po tvom gore i možda ruke radila prije leđa. Za biceps i triceps odabrala po jednu vježbu, možda sa šipkom bolje, odradila npr. samo čučanj i mrtvo dizanje, ovako mi je previše svega, ...
      al to je samo moje mišljenje, možda netko ima bolje jer inače osobno nemam naviku raditi full body..

      "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

      Comment


      • #18
        Re: gavranka- trening

        Pa što ne govorite ...to sam sastavljala program sa jedne strane stranice pa...

        Evo prijevod:

        Noge- iskoraci sa bučicama 3x12
        čučanj s bučicama 3x10
        sumo čučanj sa bučicom 3x10

        Leđa- veslanje u pretklonu s bučicama 3x10
        jednoručno veslanje bučicom u pretklonu 3x12

        Prsa- potisak bučicama 3x10
        sklekovi 3x10
        sklekovi sa nogama na povišenom položaju 3x10

        Ramena- lateralna podizanja bučicama 3x10
        sjedeći rameni potisak bučicama 3x10
        istovremeno frontalno podizanje bučica 3x10

        Biceps- čekić pregibi 3x10
        zottman pregibi 3x10
        koncentrirani pregibi 3x12

        Triceps- jednoručni kickback bučicom (nema prijevoda za kickback) 3x12
        stojeća jednoručna triceps ekstenzija 3x12

        Trapezius- vučenje bučica od bedara do brade (da ne bi bilo zabune to je ovo: http://www.bodybuilding.com/exercise...ll-upright-row ) 3x10

        Trup- izdržaj 3x60 sec

        Evo, nadam se da je sad jasnije
        Simplify.

        There are no shortcuts to any place worth going.

        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
        HARDER.


        Comment


        • #19
          Re: gavranka- trening

          Originally posted by vea View Post
          Vježbe same zasebno su ti ok ali mi je sve ovo malo previše za u jedan trening kvalitetno.
          Nije mi jasno tih 6kg, što ne misliš mijenjati?
          Radije bih se zagrijala i krenula s čučnjem, onda iskoracima po tvom gore i možda ruke radila prije leđa. Za biceps i triceps odabrala po jednu vježbu, možda sa šipkom bolje, odradila npr. samo čučanj i mrtvo dizanje, ovako mi je previše svega, ...
          al to je samo moje mišljenje, možda netko ima bolje jer inače osobno nemam naviku raditi full body..
          Vjerojatno ću tu gdje su tri vježbe odraditi dvije, mijenjati ću ih svaki put..radim full body jer zbog obveza nikad ne znam da li ću sljedeći put moći odraditi trening pa mi je glupo onda da mi neka mišićna skupina dugo čeka..

          Šipku nažalost nemam, vježbam doma, tako da samo imam te podesive bučice..

          To za težinu bučica..ne mislim mijenjati uskoro tih 6 kg jer mi je to poprilično teško, a i malo me strah za ruke, užasno brzo rastu i već sada izgledaju malo zastrašujuće za žensku

          E, da, i krećem sa čučnjem, pa sumo čučnjem, pa iskoraci (to je krivo napisano jer te stvari imam u glavi..)
          Last edited by gavranka; 02-02-13, 20:33.
          Simplify.

          There are no shortcuts to any place worth going.

          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
          HARDER.


          Comment


          • #20
            Re: gavranka- trening

            Imam par pitanja prvo->namjera ti je radit 54 serije u jednom treningu, 3-4 puta tjedno? Kolko ti traje trening? I svaki taj trening je isti? Sta se tice leda radis samo 2 vrste veslanja..dvorucno i jednorucno. Rade radi samo dvorucno i ubaci zgibove ili povlacenje na lat masini sa sirokim/uskim hvatom. Kombiniraj iz treninga u trening. Za ramena vidim da radis 2 vjezbe za prednje rame i predpostavljam da se ova prva vjezba odnosi na srednje rame posto ne pise side/front itd pa nemam pojma. Ugl nemas nis za zadnje rame. Moje misljenje je da je najbolje trening ramena zapocet letenjem u pretklonu za zadnje rame ili ovak jos bolje posto mozes dizat vece tezine-> http://www.youtube.com/watch?v=xQK5M6_np3g Nakon toga bi ubacio povlacenje do brade sa dvorucnim i na kraju press..(inace zadnje i srednje rame daju glavni vizualni okrugli/puni oblik cjelokupnog ramena i kod vecine zadnje rame zaostaje zbog bench pressa itd di dosta radi prednje rame).. Tolko od mene za sad..

            Comment


            • #21
              Re: gavranka- trening

              Originally posted by Zeusnot View Post
              Imam par pitanja prvo->namjera ti je radit 54 serije u jednom treningu, 3-4 puta tjedno? Kolko ti traje trening? I svaki taj trening je isti? Sta se tice leda radis samo 2 vrste veslanja..dvorucno i jednorucno. Rade radi samo dvorucno i ubaci zgibove ili povlacenje na lat masini sa sirokim/uskim hvatom. Kombiniraj iz treninga u trening. Za ramena vidim da radis 2 vjezbe za prednje rame i predpostavljam da se ova prva vjezba odnosi na srednje rame posto ne pise side/front itd pa nemam pojma. Ugl nemas nis za zadnje rame. Moje misljenje je da je najbolje trening ramena zapocet letenjem u pretklonu za zadnje rame ili ovak jos bolje posto mozes dizat vece tezine-> http://www.youtube.com/watch?v=xQK5M6_np3g Nakon toga bi ubacio povlacenje do brade sa dvorucnim i na kraju press..(inace zadnje i srednje rame daju glavni vizualni okrugli/puni oblik cjelokupnog ramena i kod vecine zadnje rame zaostaje zbog bench pressa itd di dosta radi prednje rame).. Tolko od mene za sad..
              Ne 54 već 42 serije (gdje su tri vježbe po mišićnoj skupini raditi ću dvije-mijenjati ću ih iz treninga u trening, osim nogu gdje radim sve tri napisane vježbe)..i dalje je to puno?

              Trenig mi traje 1h sa zagrijavanjem i rastezanjem..

              Za leđa tu vježbu mogu promijeniti u dvoručno veslanje bučicama u pretklonu, ali ne mogu raditi niti zgibove niti na lat mašini jer vježbam doma i imam samo bučice..

              Prva vježba za ramena je ova: http://www.youtube.com/watch?v=p5fgwhC6_2g

              Ta vježba za zadnje rame- kako se zove? Liči mi na bent over row koju i radim (http://www.youtube.com/watch?v=uQjy3_tbNK8), ali očito to nije to jer je ova za leđa..
              Simplify.

              There are no shortcuts to any place worth going.

              ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
              HARDER.


              Comment


              • #22
                Re: gavranka- trening

                Na osnovi onoga što ste mi savjetovali prepravila sam:

                Noge- čučanj s bučicama 3x10
                sumo čučanj sa bučicom 3x10
                iskoraci sa bučicama 3x12

                Prsa- potisak bučicama 3x10
                (sklekovi 3x10)
                (sklekovi sa nogama na povišenom položaju) 3x10

                Ramena- lateralna podizanja bučicama 3x10
                (sjedeći rameni potisak bučicama 3x10)
                (istovremeno frontalno podizanje bučica) 3x10

                Leđa- veslanje u pretklonu s bučicama 3x10

                Biceps- čekić pregibi 3x10
                (zottman pregibi) 3x10
                (koncentrirani pregibi) 3x12

                Triceps- jednoručni kickback bučicom (nema prijevoda za kickback) 3x12
                (stojeća jednoručna triceps ekstenzija) 3x12

                Trapezius- vučenje bučica od bedara do brade (da ne bi bilo zabune to je ovo: http://www.bodybuilding.com/exercise...ll-upright-row ) 3x10

                Trup- izdržaj 1x60 sec

                Da pojasnim..ove vježbe što su u zagradama izmjenjujem na svakom sljedećem treningu..jel sad ok?

                Ima li neko okvirno pravilo koliko vježbi po mišićnoj skupini kad se radi full body?
                Simplify.

                There are no shortcuts to any place worth going.

                ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                HARDER.


                Comment


                • #23
                  Re: gavranka- trening

                  Moj savjet bi bio da je to još uvijek previše serija za fullbody trening... Ali s obzirom na nizak intenzitet treninga, s bućicama od 6 kg, može proći, ali više kao trening za trošenje kalorija.

                  Ako se već bojiš za ruke, povećaj težine za noge, prsa, leđa... Ili jednostavno izbaci ruke iz treninga, ako tako dobro reagiraju kao što kažeš, bit će ih dovoljno pogodit s vježbama za druge skupine. Ne možeš raditi s istom težinom čučnjeve ili dl s jedne strane i bicepse ili tric. s druge.

                  Inače, fullbody se obično radi s 1-2 vježbe s po 1-3 serije za pojedinu skupinu, znači 18-24 serije ukupno plus trbuh.

                  Comment


                  • #24
                    Re: gavranka- trening

                    Jučer sam odradila po jednu vježbu za svaku mišićnu skupinu u 4 serije po 10-12 ponavljanja ovisno o vježbi. Trening mi je trajao 1 h ukupno. Tako ću ostaviti za sada, samo ću mijenjati redoslijed izvođenja vježbi, jedan put će biti prve noge, drugi put prsa, itd. To su savjeti koje sam tu našla, nadam se da su dobri (http://www.bodybuilding.com/fun/iovate5.htm)..

                    To što simba1 kažeš za težinu bučica znam, ali nemam bolje uvjete..zbog toga ne radim one vježbe za koje vidim da mi je težina bučica premala..

                    Zanima me jel mislite da mi je bolje raditi iste vježbe 1 tjedan, pa drugi tjedan druge ili ih mijenjati iz treninga u trening ili imate neku treću opciju?
                    Simplify.

                    There are no shortcuts to any place worth going.

                    ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                    HARDER.


                    Comment


                    • #25
                      Re: gavranka- trening

                      Originally posted by staragarda View Post
                      megari sam vec reko, iako je vec i znala... ali ovaj program radi:
                      http://www.t-nation.com/free_online_...the_glute_myth jednom- dvaput ove vjezbe, jednom-dvaput SQ, sumo DL, iskoraci.

                      bulja vristi
                      Da ne spamam Megari temu, preselit ću se u svoju..ionako nije u njoj dugo pisano..

                      Hvala, SG, za članak, odličan je! Već sam uvrstila neke vježbe (jer za ostale nemam opremu) i puno su mi jasnije neke stvari..

                      Trebala bi mi pomoć kako koncipirati trening..jer na 3-4x tjedno bez cardia sam spala na 2-3x tjedno uz puno previše cardia (zbog posla) i sad moram nešto mijenjati..


                      Originally posted by gavranka View Post
                      Zaključila sam istu stvar..dosta je tricepsa i bicepsa, idemo se pozabaviti, kako si rekla, nepostojećim gluteusom i malo više vježbi za abse..abse uopće nisam direktno radila nego kroz plank (što je dobro), ali vrijeme je da ih malo "upalim" kroz reverse crunches, leg lifts, flutter kicks, itd..

                      Meni se problem javlja što kod squat-anja (kakvog god - normalnog, plie, (jedino ne radim ništa one leg jer me onda užasno bole koljena i te vježbe u potpunosti izbjegavam)) sve ide na kvadriceps..jedina vježba kojom baš uspijevam aktivirati GM je ova: http://www.bodybuilding.com/exercise...tt-lift-bridge

                      I, još radim ovu: http://www.bodybuilding.com/exercise...glute-kickback ali mi se čini da mi opet puno više radi kvadriceps..
                      S obzirom na gore napisano (da ne ponavljam), mislila sam jednom odraditi full body s naglaskom na noge, a sljedeći trening isto full body, ali s naglaskom na gluteus, i treći put full body s naglaskom na abse..valjda kužite princip..ima li to ikakvog smisla?
                      Simplify.

                      There are no shortcuts to any place worth going.

                      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                      HARDER.


                      Comment


                      • #26
                        Re: gavranka- trening

                        Originally posted by gavranka View Post
                        Već sam uvrstila neke vježbe (jer za ostale nemam opremu)

                        mislila sam jednom odraditi full body s naglaskom na noge, a sljedeći trening isto full body, ali s naglaskom na gluteus, i treći put full body s naglaskom na abse..valjda kužite princip..ima li to ikakvog smisla?
                        znam, malo je piz-darija s par vjezbi zbog opreme..i sam sam curi izbacio onaj pendulum iako rastura siguran sam..

                        ovo sto si mislila je oke..i to ce ti odradit posao.. mogla bis:

                        1. cucanj+ glut vjezbe+trbusni+ sve ostalo(leda, prsa, ruke ramena)(bez dl)
                        2. dl+ glut vjezbe*+ sve ostalo(bez SQ)
                        3. cucanj+ glut vjezbe+ trbusni+sve ostalo(leda, prsa, ruke ramena)(bez dl)

                        * glut vjezbe mozes i izbacit u srednjem treningu.

                        i ja bi trusne radio samo nakon cucnja(u tom treningu), ne trening prije cucnja.

                        kombiniraj snagu/hipertrofiju, supersetove/drop setove i biti ce to super..
                        iz treninga u trening probaj povecavat kilaze na DL SQ hip thrustu. nekad uzmi deload, nekad radi do otkaza na tim glavnim vjezbama.

                        po osjecaju dodaj iskorake, sumo SQ, i sve sta pozelis..

                        srecno
                        Last edited by staragarda; 29-06-14, 17:13.
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • #27
                          Re: gavranka- trening

                          Probat ću tako nešto iskombinirati koliko god budem mogla uz posao..hvala!
                          Simplify.

                          There are no shortcuts to any place worth going.

                          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                          HARDER.


                          Comment

                          Working...
                          X