Announcement

Collapse
No announcement yet.

t.a.z.m.a.n. - trening cijelog tijela

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • t.a.z.m.a.n. - trening cijelog tijela

    S obzirom na to da nisam dosta dugo trenirao, a sad sam se ponovo uhvatio bodybuildinga, jedno određeno vrijeme treniram cijelo tijelo, i pristup mi je kao da nikad nisam ni trenirao.
    Koliko dugo ću držati ovakav program, točno ne znam, 2-3 mjeseca..? 4? vidit ću po progresu.

    Zasada radim po principu 6-8max vježbi po treningu, po 3 serije (plus jedna zagrijavanja) i broj ponavljanja oko 8.
    Nisam točno određen u ponavljanjima jer mi tijelo drukčije reagira iz dana u dan.

    Pauze između serija su oko 30sek, oko minut ipo - dvi između vježbi.

    Baziran sam na compound vježbe i max 2-3 izolacijske s tim da se koliko god mogu klonim kabela i koristim slobodne utege.

    1. Trening.

    Prije svake vježbe jedna serija zagrijavanja sa manjom kilažom

    kosi bench press - 3 x 8
    zgibovi - 3 x 8
    čučanj sa šipkom - 3 X 8
    vojnički potisak - 3 x 8
    biceps pregip ez - 3 x 8
    ležeća triceps ekstenzija ez - 3 x 8
    plankovi - 2 x po 30 sek 15 sek pauze (prednji, bočni)

    Istezanje.

    Ovakav trening mi je odličan jer je intezivan (max pauza 30sek) i traje ne više od 45min.
    Također kad me uvati ne libim se na licu mjesta ubacit superset za jednu seriju.
    Tipa: sviđa mi se kako sam pogodio rame na vojničkom potisku, uzmem manje bučice i odradim ili dropset iste vježbe ili lateralna dizanja i tako dignem još intenzitet.

    Također, svaki drugi trening mijenjam redosljed izvođenja a za 2 tjedna ću promjeniti vježbe u komplementarne, tj, kosi benč mijenjam ravnim, vojnički stojeći mijenjam sjedećim potiskom bučicama....

    Zasada mislim da je ovaj trening za mene i moje tijelo pun pogodak, možda se još nekome svidi

  • #2
    Re: t.a.z.m.a.n. - trening cijelog tijela

    Dobar je program, jedino što bih ja mijenjao je izmjena vježbi za istu mišićnu skupinu na svakom sljedećem treningu, tako da kroz tjedan odradiš npr. za prsa i kosi benč, i ravni i dipseve, za leđa horizontalna i vertikalna povlačenja, itd...

    Ono što je zanimljivo, a to malo tko zna, je da su većina bodibildera iz pre-steroid ere, ali i iz prijelaznog razdoblja trenirali fullbody rutine, slične kao i ova tvoja...

    Comment


    • #3
      Re: t.a.z.m.a.n. - trening cijelog tijela

      ok je ovaj trening takve fullbody treninge vam inace imaju MMA-borci , NFL igraci , NBA igraci itd uglavnom sportovi gdje je potrebna mišicna masa a nemogu raditi klasicne split treninge jer troše previše kalorija baveci se tim sportom pa rade te fullbody programe a kao sta možete viditi svi su oni mrcine a i odlicnih atletskih sposobnosti
      Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

      Comment


      • #4
        Re: t.a.z.m.a.n. - trening cijelog tijela

        Hvala na savjetu, logično mi je i mislim da ću tako i raditi.
        Dakle, izmjena kosi/ravni/spuštanja tj zgibovi/mrtvo dizanje/veslanja i slićno iz treninga u trening, a svaki tjedan/dva mijenjam šipku za bučice.
        Hvala još jednom.

        Comment

        Working...
        X