Announcement

Collapse
No announcement yet.

Peki trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Peki trening

    evo kako izgleda moj trenitni program:
    ovo je prikaz treninga zadnjih tjedan dana, naravno da su svaki tjedan neke vježbe in neke out, nešto se izmjeni, ubace se superserije, ili piramide gore dole...uglavnom, kostur je ovakav:

    PONEDJELJAK - gornji dio tijela (snaga)

    1. Kosi bench šipka (3 x 6)
    2. Pendlay Rows (3 x 8 )
    3. Zgibovi s opterećenjem (3x max)
    4. Preacher (3 x max)
    5. dipsevi s opterećenjem (4 x max)
    6. Military press ispred glave (3 x
    7. Dumbell Kickback (3 x 10)

    UTORAK - donji dio tijela (snaga)

    1. Čučanj duboki (3 radne serije x
    2. Glute bridge (4 x 20)
    3. Leg press (3 x 6)
    4. Seated Leg curl (4 x 10-12)
    5. Calves raise stojeći (3x12)
    6. Romanian DL (3x10)

    između serija radim ili neke vjezbe za podlakticu, ili trapez ili slicno umjesto odmora.

    SRIJEDA - ODMOR

    ČETVRTAK - LEĐA I RAMENA (hipertrofija)

    1. Crossfit kombinacija (prednji čučanj+izbačaj + zgibovi, tajmer na 12 min pa idemooo)
    2. Mrtvo dizanje (3 x 15)
    3. Prednje odručenje (3x12)
    4. Reverse fly's (3 x 12)
    5. Rack Chins (3 x max)
    6. Arnold press (3x 10-15)
    7. Hyperekstenzija (3 x 20)

    između serija nema odmora nego radim zgibove široki hvat, sve vježbe se zadnja serija radi do otkaza.

    PETAK - donji dio tijela (hipertrofija)

    1. Čučanj ( 4x12)
    2. Glute Bridge (4x40)
    3. Leg press (4x12)
    4. eksplozivni čučanj s medicinkom (3x15)
    5. jednonožni čučanj (3 x 20)
    6. seated leg curl (3x20)

    između serija obično abductor ili adductor lagane vježbe

    SUBOTA - PRSA I RUKE (hipertrofija)

    1. ravni bench šipka (4 radne serije, piramida, zadnja max)
    2. kosi bench bućice (3 x max)
    3. French press (3x12-15)
    4. biceps pregib stojeći (3x 10)
    5. Cable Kickback (3 x 15)
    6. Hammer ili neka izolacija za biceps (3 x max)
    7. Skull Crusher ili neka ekstenzija za triceps (3 x max)

    između srija nema odmora, ili schrugs ili neke superserije za podlakticu

    NEDJELJA - ODMOR
    There is a price to pay for everything you gain.

  • #2
    Re: Peki trening

    drago mi je vidjeti da radis PHAT, sigurno imas odlican napredak

    za lower power day imas 3 vjezbe za zadnju lozu/glutes a samo 1 za kvadove(pored dubokog cucnja, sto je hajmo reci pola-pola)

    ja bih ubacio jos prednji cucanj tu npr, mozda umjesto leg curls jer svakako imas romanian DL i glute bridge


    chest&arms imas 3 izolacije za triceps, 2 za biceps...a samo 2 vjezbe za prsa(a obje pogadjaju triceps svakako)...tako da bih ja licno tu ubacio recimo razvlacenja umjesto jedne triceps vjezbe



    to je sto bih ja uradio, pa ti vidi ako hoces, sretno
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Peki trening

      slazem se sa svime sto si napisao, ali zato sam i naglasio da je svaki tjedan modifikacija oko vjezbi, tesko je napisati sve sto radim, ovo je suština, nekad mi trening ruku i prsa recimo mora biti vise fokusiran na triceps, pa slejdeci tjedan vise rasturim biceps.... ili recimo slucajno se dogodilo da su za prsa ostale samo 2 vjezbe, tjedan prije to bile su 4... i tako kombiniram stalno
      isto vrijedi i za broj serija i ponavljanja, naravno da ne peglam stalno isto...

      recimo kod nogu sam konstantno iz treninga u trening forsisao kvadove, pa sam trenutno vise prebacio fokus na zadnju lozu i gluteus...

      prednji cucanj me malo muci, nemam dovoljno fleksibilne ruke u zglobu
      Last edited by pekizggs; 17-06-13, 13:04.
      There is a price to pay for everything you gain.

      Comment


      • #4
        Re: Peki trening

        Probaj radit front squat ovako sa strapsima https://www.youtube.com/watch?v=CVTk...e_gdata_player
        Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

        Comment


        • #5
          Re: Peki trening

          Ima li smisla raditi PHAT bez treninga snage, znači samo hipertrofija u 5 dana ( 2 dana raspoređena na gornji i donji dio tijela, i ovaj trodnevni split trening) ?

          Comment


          • #6
            Re: Peki trening

            Originally posted by ubojit View Post
            Probaj radit front squat ovako sa strapsima https://www.youtube.com/watch?v=CVTk...e_gdata_player
            jesam, nije lose, ali me malo zajebava ravnoteža.

            @mile

            trebalo bi i to funkcionirat, nema druge nego da probaš
            There is a price to pay for everything you gain.

            Comment


            • #7
              Re: Peki trening

              Originally posted by mile View Post
              Ima li smisla raditi PHAT bez treninga snage, znači samo hipertrofija u 5 dana ( 2 dana raspoređena na gornji i donji dio tijela, i ovaj trodnevni split trening) ?
              Ima smisla raditi,ali to vise nije PHAT,vec klasicni upper-lower.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • #8
                Re: Peki trening

                Ja bih ti hladno preporucio posto su sad sparine...imas ovako, 6 treninga u 8 dana, 3+1 je split - kako to meni trenutno izgleda i odlicno funkcionira: (prsa-bic, noge, leđa - tric., LI + trbuh-u dan odmora jel ) i opet u krug, prvo sam poceo bio s podjelom prsa-tric. i ledja-bic. i nije mi tako pasalo, prvenstveno sam isao tako da se mis. stignu oporavit i te sheme, ali ovako sam skuzio da mi bolje paše za pogodit misice, te mi je bolje za zglobove, a i indirektno gađam ruke na taj nacin cesce
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #9
                  Re: Peki trening

                  imao sam takav slican program, koliko mi god dobro isao napredak i u snazi i u izgledu, uvijek nakon 3 mjeseca promjenim program
                  ovaj PHAT mi se cinio jako naporan na prvu pa reko mora bit dobar
                  There is a price to pay for everything you gain.

                  Comment

                  Working...
                  X