Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening ala Vendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Trening ala Vendi

    Originally posted by Vendetha
    jos kad bi znao zasto su ovde dvije slike bilo bi OK..al ne mogu da je izbacim jer je uopste nema na postu... de-ja-wu
    Sad ću te ja spasiti...

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: Trening ala Vendi

      hehe tnx tnx
      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

      http://www.staying-fit.net/

      Comment


      • Re: Trening ala Vendi

        Evo opet nesto divlje ala Vendi

        kao i obicno na treningu noga, ja udem toliko slomljen i uspavan i neraspolozen za trening, i prije nego sto i udjem u teretanu...vjerovatno zato sto znam kakav me psihicki i fizicki izazov ceka. Uglavnom nakon kraceg zagrijavanja i 2-3-4 radne serije krene onda.

        Inace, kada sam dosta neraspolozen za trening (sto se i ne desava cesto), ako sam nenaspavan ili iz bilo kojeg drugog razloga...ja taj trening volim da iskoristim za eksperiment.
        Tako sam i danas uradio...
        pade mi na pamet jedan drug, Nebojsa Bogic...koji zestoki sljedbenik Majka Mencera i njegove filozofije treniranja...i hajd reko,..da isprobam nesto na taj njegov fazon pa da vidim kako ces ispasti.

        Izaberem 7 vjezbi...ovim redoslijedom

        Cucanj 60kg - 20 ponavljanja
        Rumunjsko mrtvo dizanje 60kg 12ponavljanja, kratak predah samo da uzmem sipku bolje i jos 3 ponavljanja
        Nozna ekstenzija 35kg - 20pon
        Nozni pregib 30kg - 20 pon
        Cucanj na smith-u gdjesu noge izbacene naprijed cca20-30cm, 35kg - 15pon
        Iskorak bucicama (setnja) 8 pon svaka strana
        Potisak na leg-press 100kg - 15pon

        po jedna serija svake vjezbe,svaka je vjezba isla do krajnjeg otkaza, dok vise nisam mogao da pomjerim noge u poz smjeru ponavljanja.
        Tempo je bio 505, ili cak jos duze na nekim ponavljanjima..tako da je svaka vjezba trajala minimalno minut ipo

        Pauze izmedju serija su isle pa cak i malko preko minut ipo..

        Nakon ovoga sam uradio na isti nacin i listove, dvije vjezbe po dvije serije sjedeci i stojeci...

        Brutalniji trening nisam uradio (osim onaj prvi u prvoj fazi GVT-a ...jedva sam se dovukao do kuce...

        Sad cak i razmisljam o tome da iskusam ovo i na ostalim misicnim skupinama,..da vidim kako ce reagovati tjelo.
        Trening mi se svidja..po mom ukusu je..kratko ali ubitacno...

        Zanimaju me sta misle malo iskusniji o ovom pristupu treningu,..ili cak onih koji su pokusali da rade nesto slicno...
        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

        http://www.staying-fit.net/

        Comment


        • Re: Trening ala Vendi

          Ja mislim da stvarno nema potrebe stavljati ovoliko vježbi!
          Čučanj 10s
          LegCurl 10s
          Listovi (po volji 3-5s)
          i to je to
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • Re: Trening ala Vendi

            I iskorak sam zaboravio 5-6s
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • Re: Trening ala Vendi

              Vendi ovo ti nije trening tip Mentzer ili ti HIT(high intenzity trening)
              http://www.building-body.com/Trening_sa ... zerom.html Ovdje ti piše kak je on trenirao.Trening ti je bio dobar iz nekoliko razloga:koncentrirao si se na full range pokret(forma izvođenja) što ti je omogučio ovaj tempo,dobra mind-musle veza,vjerovatno i minimalne pauze između treninga i nisi pretjerivao sa težinama+rep range ti je odličan,noge najbolje reagiraju na nešto veči broj ponavljanja.
              Baš sam malo danas razgovarao sa Prugom i Franom i Nikola je baš to potvrdio da od kad je poradio na mind-muscle vezi da su mu puno kvalitetniji treninzi.Znači ono kaj garantira dobro odrađen trening su gore zadovoljeni uvjeti i ak svaki put na taj način treniraš,s tim da bi ti još savjetovao da se ne držiš nekih zacrtanih shema,ono fazon sad moram napravit x serija te vježbe u y broju ponavljanja,mjenjaj tempo,eksperimentiraj i uz sve to naravno ispusti dušu na treningu+kvalitetno se hrani i nema boga da ne napreduješ.
              A ja znam da ti to tako i radiš

              Comment


              • Re: Trening ala Vendi

                @Vladek mislio sam vise na samo izvedbu vjezbi...gledao sam klipove gdje Mike radi sa svojim klijentima, i gdje se rade slicne serije, extra slow, do potpunog otkaza...
                Ja sam rekao da je meni to samo bila inspiracija da uradim nesto u tom stilu..a ne da radim striktno po heavy duty

                Originally posted by Vladebisi
                A ja znam da ti to tako i radiš
                Sto se treninga tice uvijek je tako i bilo....a i ishraa je puno bolja..

                S obzirom da se radi samo jedna serija..nastojao sam da je radim tako sporo da traje sto duze,..jer od jedne radne serije, koja se preleti u nekiloko sekundi nema apsoludno nista.
                Meni se ovo jako svidjelo,...vidjecu kako ce ostale misicne skupine da reaguju na ovo, isprobati..pa...
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • Re: Trening ala Vendi

                  evo da i ja opet nesto napisem...ovako izgleda moj opustajuci trening pred odmor,..inace, jos dva treninga i onda ide OFF

                  malo neobicno, ali improvizujm, eksperimentisem..uglavnom uzivam malo u treninzima...

                  evo kako je to danas izgledalo..

                  poceo sam sa nabacajem... cisto da isprobam 8sto sam radio zadnjih par treninga), da malo pripremim CNS za ostatak treninga...

                  krenuo sam sa 40kg, 60kg i na kraju 80kg..nakon svaka tri nabacaja slijedio je jedan izbacaj,..i tako 2-3 puta zaredom sa jednom te istom kilazom, u zavisnosti od toga koliko sam mogao da uradim

                  nakon toga sam presao na bench press sipkom. Ovu vjezbu inace skoro i ne koristim vise u treningu za prsa, jednostavno ne odgovara mi...

                  krenuo sa 75kg - 8 pon (nije do otkaza bilo)
                  95kg - 6 pon
                  105kg - 5 pon
                  115kg - 3 pon
                  125kg - 2 pon

                  iznenadio sam se da sam mogao ovoliko d dignem s obzirom da vec dugo nisam prelazio 100kg...al ok

                  zatim veslanje u pretklonu sipkom
                  75kg - 10pon
                  95kg - 6 pon
                  105kg - 5 pon
                  110kg - 4 pon

                  pregib sipkom stojeci
                  40kg - 8 pon
                  50kg - 6 pon
                  60kg - 5 pon
                  70kg - 5 pon

                  triceps propadanja na razboju sa dodatnom kilazom
                  +10kg - 8 pon
                  +15kg - 6pon
                  +10kg - 10 pon..
                  nisam mogao vise da stavljam, kuka bila mala pa nisu mogle vece ploce..

                  zatim sam radio produzenu superseriju vucenje sipkom do brade i lateralno letenje bucicama naizmjenicno, sa po 1 min pauze izmedju

                  vucenje sa 50kg - 6 pon

                  a letenje sa 10kg - po 10 pon

                  zatim 3 lakse serije za zadnje rame letenje...po 10 ponavljanja

                  5-6 minuta jos lagano na bajku..i to je to..ukupno 45 minuta trenig...
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • Re: Trening ala Vendi

                    evo da malo i ovde osvjezim...trening noga je danas bio...mogao sam malo i da nahebem ali izvukao sams e

                    nakon 5 minuta na bajku krenuo sam prvo na izolacijske vjezbe

                    nozna ekstenzija i nozni pregib..radio sam u produzenim superserijama,..5 krugova...izmedju svake srije pauza 30-ak sec...s tim da su ponavljanja varirala..
                    prvi krug sam krenuo sa sistemom 21...
                    drugi krug 15 ponavljanja
                    treci krug 10 ponavljanja
                    cetvrti je isao sa po jednom nogom 15 ponavljanja
                    i peti krug je isao u rest-pauzama..sa max 6 ponavljanja u pocetku..i dalje sa po 3-4 u u 3 rest-a

                    onda 3 serije iskorak sipkom..jedna pa druga noga
                    50kg - 10 pon
                    60kg - 10 pon
                    70kg - 7 pon

                    3 serije rumunjsko mrtvo dizanje
                    70kg - 12 pon
                    90kg - 10 pon
                    110kg - 8 pon

                    onda sam krenuo na cucanj
                    prvu seriju sa 90kg - 12 ponavljanja
                    onda sam stavio 120..uradio 3 ponavljanja...i kad sam posao 4 puta da se dignem,..snaga me izdala na pola,.pocelo me je vuci naprijed, a sam u teretani bio..
                    al cucnuo sam onda sa pola opet, ''pepnuo'' i onda se digao skroz

                    jebga nisam vise mogao..i tu je bio kraj s butinama 18 serija..

                    onda sam uradio listove 4 serije sjedece dizanje na prste..15-20 ponavljanja
                    i 4 serije stojece dizanje na prste do 12 ponavljanja

                    finito..
                    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                    http://www.staying-fit.net/

                    Comment


                    • Re: Trening ala Vendi

                      evo jos jedan dobar trening noga..

                      nozna kstenzija: prve dvije su zagrijavanje
                      50kg - 10 ponavljanja
                      60kg - 8 ponavljanja
                      3 radne
                      60kg - 12 ponavljanja
                      70kg - 8 ponavljanja
                      80kg - 6 ponavljanja

                      cucanj: opet prve dvije su uvodne i nisu do otkaza
                      60kg - 12 ponavljanja
                      60kg - 10 ponavljanja
                      3 radne
                      90kg - 8 ponavljanja
                      100kg - 7 ponavljanja
                      110kg - 6 ponavljanja

                      nozni potisak na press:
                      dvije su opet uvodne...
                      90kg - 12 ponavljanja
                      115kg - 10 ponavljanja
                      5 radnih serija
                      140kg - 14 ponavljanja
                      190kg - 10 ponavljanja
                      250kg - 7 ponavljanja
                      150kg - 15 ponavljanja
                      130kg - 20 ponavljanja

                      nozni pregib:
                      30kg - 10 ponavljanja
                      4 radne serije
                      40 - 8 ponavljanja
                      45kg - 6 ponavljanja
                      45 - 6 ponavljanja
                      25kg - 15 ponavljanja

                      rumunjsko mrtvo dizanje
                      60kg - 10 pon
                      radne serije
                      90kg - 10 pon
                      110kg - 8 pon
                      130kg - 6 pon

                      stojece dizanje na prste
                      60kg - 15 ponavljanja
                      80kg - 12 ponavljanja
                      100kg - 10 ponavljanja
                      125kg - 8 ponavljanja

                      sjedece dizanje na prste
                      e teret za ovu spravu je smjesan, ne znam koliko je koja ploca..
                      al ponavljanja su isla 10-8-6

                      to je to.. trening partner je povratio nakon prve serije listova ..ali odradio je do kraja..bilo je tesko,..ali sto je najzanimljivoje..na treningu smo crkli...a upala je bila skoro i zanemarljiva,..tacnije tek nakon 48 sati su se noge malo upalile..
                      "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                      Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                      https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                      http://www.staying-fit.net/

                      Comment


                      • Re: Trening ala Vendi

                        evo da podijelim jos jedan trening noga s vama koji sam odradio danas,..


                        dvije serije ekstenzije 10-12 ponavljanja, zagrijavanje, lajt vejt

                        3 serije sissy cucnja po 10 ponavljanja (kao predzamor prije cucnja)

                        cucanj:
                        zagrijavanj 50kg - 12pon
                        80kg - 8pon
                        100kg - 4pon
                        120kg - 1pon
                        radne serije : 160kg - 5 ponavljanja, 170kg - 1 ponavljanje, 130kg - 12 ponavljanja, dropp set uski stav 110 - 10pon,90 - 10pon, 70 - 8pon

                        rumunjsko mrtvo dizanje, zagrijavanje 50kg - 15 ponavljanja
                        radne serije: 110kg - 12ponavljanja, 120kg - 9pon, 110kg - 10pon, drop set 110kg - 6pon,90kg - 8pon, 70kg - 6pon

                        leg press skupljenih nogu,..
                        200kg - 3 serije - 15 ponavljanja, sa sporim negativnim djelom

                        nozni pregib, dvije lakse serije 8-10ponavljanja
                        radne serije, 40kg - 8pon, 35kg - 8pon, 30kg - 10 ponavljanja, i opet na kraju dropp set 30kg - 6pon, 25kg - 8pon, 20kg - 8pon

                        ekstenzija, 4 serije 15-17 ponavljanja

                        i dvije serije glut hams, dalje nije islo

                        na kraju jos 8 minuta stepera...

                        1 sat i 6 minuta trajao trening,
                        trening noga mi je trenutno najdrazi, dodjem jako nabrijan takod a i treninzi budu zestoki..

                        Marko kako ti se cini ovo ?
                        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                        http://www.staying-fit.net/

                        Comment


                        • Re: Trening ala Vendi

                          Ja sam povratio od muke samo kada sam pročitao, ha, ha!
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • Re: Trening ala Vendi

                            Originally posted by PatrickStar View Post
                            Ja sam povratio od muke samo kada sam pročitao, ha, ha!
                            ja dodjem inace jako nabrijan na trening noga..
                            samo stvar je u tom sto ja bude cesto psihicki jaci, nego fizicki..
                            pogotovo od kako je dijeta krenula,..motivacija je tu..al jednostavno tjelo nece..
                            danas sam se iznenadio kako je islo.. 400mg kofeina odradi svoje haha

                            dok recimo juce mrtvo dizanje radio ..na 170 sam morao stati, nisma mogao da izvucem..a inace sam i do 200 isao

                            al ok, bilo je super bice i super naredna 2-3 dana hehe
                            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                            http://www.staying-fit.net/

                            Comment


                            • Re: Trening ala Vendi

                              izgleda dobro probaj leg press raditi u superseriji sa sissy squatom, meni je to odlično, hvala PatrickStar na ideji )

                              Comment

                              Working...
                              X