Announcement

Collapse
No announcement yet.

Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

    Ispričavam se pošto mislim da sam prvi post postavio možda u krivom djelu foruma (neka se slobodno obriše), čini mi se da ovdje bolje paše pitanje tj. tražim ''drugo mišljenje''

    Nakon malo manje od godinu dana ne toliko intenzivnog treniranja u teretani (u prosjelu 2-3 dana tjedno) počeli su se viđati rezultati, uglavnom zadovoljan sam velikom većinom tijela, osim trbuhom i abdomenom ... tu je ostao ''šlaufić'' skoro kakav je bio i prije nego sam krenuo u teretanu. U teretani sam u zadnje vrijeme imao ''program'' cca. 50-60 min. orbitreka i 20-30 min. vježvanja (po programu beginners blast off).

    Uglavnom da ne kompliciram, imam 190 cm i 98 kg (30 godina) i složio sam si program vježbi i prehrane (prehrana mi je ista ovakva zadnjih par mjeseci, a dosadašnje vježbe sam malo dopunio sa par novih) s kojim ne bi htio gubiti mišiće a htio bi skinuti salo, pa vas molim da me korigirate ako treba što promjenitit te da mi eventualno date neki dodatni savjet. Najveća razlika što sam po novom programu ubacio par novih vježbi i prvo bi radio trening (cca. 30 -40 min.) a nakon toga aerobni (bicikl ili trčanje).

    Glede preparata prije aerobnog popijem Cardio-FX od kojeg se više znojim i 3xdnevno popijem super fat burnet tablete. Zadnjih 2 mjesecas ne koristim WHEY ali sad ih ponovo planiram kupiti.

    PROGRAM
    http://download752.mediafire.com/jm1y9e ... ogram2.pdf

  • #2
    Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

    Originally posted by Damirko
    Najveća razlika što sam po novom programu ubacio par novih vježbi i prvo bi radio trening (cca. 30 -40 min.) a nakon toga aerobni (bicikl ili trčanje).
    Ovo se nikako ne preporučuje! Jest da ti anaerobni trening traje pola sata ali tako se gubi mišićna masa! Poslje anaerobnog treninga ti treba whey i glukoza da ti vrati snagu a ne je još oduzimati aerobnim aktivnostima!
    Odvoji aerobne i anaerobne treninge! A ako ti je več cilj kako kažeš skinuti salo onda se ostavi utega neko vrijeme i isjeci se kako spada! Ovako si samo otežavaš!

    Originally posted by Damirko
    popijem Cardio-FX od kojeg se više znojim
    To što se znojiš neznači da topiš salo! Tjelo izbacuje soli i nečistoće iz tjela!
    Uzmi ili CLA ili Fatburner, to je provjereno sa strane forumaša!

    Stavi plan prehrane, vjerujem da veliki problem leži baš u tome!
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

    Comment


    • #3
      Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

      Aha, tek sam sada vidio da ovdje ima i plan prehrane! Čini mi se ok, samo što je obrok poslije treninga u 22:30 što bi mogo biti problem u skidanju suvišnih kilograma!

      U ovoj prehrani ima podosta UH, a ti bi baš trebo smanjiti UH!
      Uzmi UH samo ujutro kao prvi obrok te poslje treninga u obliku glukoze i prvi obrok poslje treninga u kombinaciji sa proteinima!

      Smanji UH! U djetama kao što je UD2 UH preporučuju da budu max 70g!
      Ako nikad nisi unosio tako malo UH kreni sa 100 pa polako smanjuj!
      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

      Comment


      • #4
        Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

        Hvala na odgovoru.

        Pored Carni-FXa trošim i super fat burner tablete 3xdnevno.

        Dakle, iz prehrane izbacit skroz tjesto i rižu i ostaviti samo posni sir od ''priloga'' mesu?

        Što se tiče vježbi, onda skroz izbacit utege i posvetit se recimo ta 4 dana u tjednu samo vožnji bicikla npr. ili laganom trčanju po 60 minuta?

        WHEY trebam korisititi svakako da ne gubim mišićnu masu?

        Comment


        • #5
          Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

          Originally posted by Damirko
          Hvala na odgovoru.

          Pored Carni-FXa trošim i super fat burner tablete 3xdnevno.

          Dakle, iz prehrane izbacit skroz tjesto i rižu i ostaviti samo posni sir od ''priloga'' mesu?

          Što se tiče vježbi, onda skroz izbacit utege i posvetit se recimo ta 4 dana u tjednu samo vožnji bicikla npr. ili laganom trčanju po 60 minuta?

          WHEY trebam korisititi svakako da ne gubim mišićnu masu?

          ne, nikako nemoj izabiciti tjesto i rizu iz prehrane, oni su glavni izvor ugljikohidrata, a ugljikohidrati izvor energije. Samo smanji njihov unos

          dizanje utega nemoj izbaciti iz treninga, jednostavno se vise posveti aerobnom treningu

          i whey svakako moras koristiti, brzi protein kojeg tijelo brzo apsorbira... nema alternative za whey...
          Mind over muscle.

          Comment


          • #6
            Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

            Dečki ak nemate neke pametnije savjete za dat nemojte ih ni davati.
            @igor,kak možeš savjetovat čovjeku da izbaci utege a cilj mu je smršavit a TU ON SIGURNO MISLI NA SMANJENJE POTKOŽNOG MASNOG TKIVA a ne samo na prosti gubitak kg.Kaj mu znači i da izgubi 20 kg ak će od toga popušit najviše mišiča i vode a najmanje sala.Manite se savjetovanja dok ne upoznate malo bolje materiju.

            Damire,znači kao što sam rekao utege OBAVEZNO ne izbacuj.Moraš shvatit da se največi dio dijete odvija u kuhinji,znači manipuliranjem prehrane i nedozvoljavanju tijelu da se navikne na neki stabilni unos kalorija.Zbog toga prvo ti preporučam da pogledaš ovaj video,da malo dobiješ kompletniju sliku o nekim stvarima viewtopic.php?f=6&t=1747
            Da ti sad malo razjasnim unos hrane tokom dana.Proteine unosi u svakom obroku i imaj ih minimalno 5 a najbolje čak i 7.Time češ maksimalno ubrzati metabolizam.Pošto treniraš s utezima dosta kasno UH koje češ unest iza treninga nek budu samo oni u PWM-u i to ne više od 50 gr dekstroze.Znači unosi ih još u 2 obroka tokom dana,prvenstveno ujutro,tu unesi 50% dnevnog unosa UH i u obroku prije treninga,tu unesi ostatak minus količina dex poslije treninga.U ostale proteinske obroke dodaj nešto zdravih masti,al en prevelike količine,znači salata sa pola jušne žlice maslinovog ili lanenog ulja(to ti je nekih 5-10 gr).I svakako variraj sa unosom UH,znači ne svaki dan isto jel se tijelo na to ubrzo adaptira,Šarčevev ti u svom videu to dobro pojašnjava.Znači cikliraj UH npr.100,150,200,50,150,200,300 ili si tak neku podjelu napravi,u svakom slučaju one dane kad treniraš pojačaj UH(pritom mislim na trening sa utezima) a one dane kad ne treniraš ih reduciraj i unosi samo u prvom obroku.I moj savjet,vodi dnevnik prehrane i vagni se ujutro na tašte svakih par dana tek tolko da imaš malo bolju sliku o tome u kojem smjeru ide napredak.

            I da,ove fat burnere sad popij kad ih imaš,i iduči put kad ih pomisliš kupit opali si šamar

            Comment


            • #7
              Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

              i sta sam ja krivo reko? u biti sam sve sto si i ti reko samo sto si ti to u detalje objasnio
              Mind over muscle.

              Comment


              • #8
                Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                Originally posted by Svarcika
                i sta sam ja krivo reko? u biti sam sve sto si i ti reko samo sto si ti to u detalje objasnio
                Pa najviše sam ciljao na Igora,a za tebe imam primjedbu na tijesto kao jedan od najboljih izvora UH,što definitivno nije pogotovo za nekoga tko je na definiciji.
                Pa detaljno i treba čovjeku objasnit,ne mu samo reči "ma jedi rižu i piletinu" a ne mu navest neke okvirne količine i objasnit mu na koji način da održi BM(bazalni metabolizam) u čim večoj brzini.Baš sam nedugo savjetoval frenda kojemu je "trener" u teretani savjetoval da ak hoče smršavit nek samo jede rižu i piletinu,i ovaj ne da nije smršavio nego se ugojio jer mu ovaj ***** nije niš objasnio o količinama,manipulacijama istim,....a da ne velim da mu je kad to nije polučilo rezultate savjetoval dijetu pazi sad baziranu na piletinu i MAJONEZI-to je kao neka keto dijeta valjda trebala biti-mislim došlo mi je da odem s njim u tu teretanu i pitam tog idiota da nije možda dobio diplomu u Suvagu

                Comment


                • #9
                  Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                  Originally posted by Vladebisi
                  Originally posted by Svarcika
                  i sta sam ja krivo reko? u biti sam sve sto si i ti reko samo sto si ti to u detalje objasnio
                  Pa najviše sam ciljao na Igora,a za tebe imam primjedbu na tijesto kao jedan od najboljih izvora UH,što definitivno nije pogotovo za nekoga tko je na definiciji.
                  Pa detaljno i treba čovjeku objasnit,ne mu samo reči "ma jedi rižu i piletinu" a ne mu navest neke okvirne količine i objasnit mu na koji način da održi BM(bazalni metabolizam) u čim večoj brzini.Baš sam nedugo savjetoval frenda kojemu je "trener" u teretani savjetoval da ak hoče smršavit nek samo jede rižu i piletinu,i ovaj ne da nije smršavio nego se ugojio jer mu ovaj ***** nije niš objasnio o količinama,manipulacijama istim,....a da ne velim da mu je kad to nije polučilo rezultate savjetoval dijetu pazi sad baziranu na piletinu i MAJONEZI-to je kao neka keto dijeta valjda trebala biti-mislim došlo mi je da odem s njim u tu teretanu i pitam tog idiota da nije možda dobio diplomu u Suvagu

                  ma znam za tjesto, al kad je u svom postu spomenu vec tjesto koje samo po sebi ima ugljikohidrata morao sam se nadovezati na to
                  Mind over muscle.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                    Originally posted by Vladebisi
                    a da ne velim da mu je kad to nije polučilo rezultate savjetoval dijetu pazi sad baziranu na piletinu i MAJONEZI-to je kao neka keto dijeta valjda trebala biti-mislim došlo mi je da odem s njim u tu teretanu i pitam tog idiota da nije možda dobio diplomu u Suvagu
                    Dobro,ovo sto mu je savjetovao majonezu na keto dijeti je ok(u biti bilo kakav oblik masnoca,a da nisu trans masti,koji ne sadrze UH su dobri na takvoj dijeti OK(majoneza,punomasni sirevi,tipa gouda i sl).
                    Ali to sto je savjetovao to pocetniku(koliko sam shvatio iz tvog posta,radi se o pocetniku) - e to je vec zabrinjavajuc podatak.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                      @Vladebisi

                      svaka ti čast na iscrpnom pojašnjenju!

                      Što se tiče videa nisam stigao pogledati (ne mogu na poslu uključiti zvuk da čujem) ali pogledat ću preko vikenda doma kad budem na miru uhvatio vremena.

                      Evo složio sam si neki program prehrane s obzirom na dae kad vježbam a kad ne. Četvrtak i petak popdne i subota ujutro me zaza jer sam poslje posla na faxu pa nemogu baš birat šta ću jest jer ne mogu u to vrijeme ništa kad sam na predavanju

                      Jel bi to ovako od prilike bilo OK?

                      PREHRANA

                      Ponedjeljak (trening utezi 30 min. + bicikl 60 min.)

                      7:30 zobene,milk,whey (100g, 0,5l, 2 jušne)
                      11:00 tunjevina (135 gr) i malo pecivo od raženog brašna (50 gr)
                      14:00 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 100g
                      17:00 3 jaja (pečena na maslinovm ulju) + 200g posnog (možda i kakava salata začinjena sa maslinovim uljem)
                      19:00 jabuka i banana
                      21:00 trening (30 min. Utezi + 60 min. Bicikl)
                      22:30 3 jušne WHEY-a (50 gr) + 80g glukoze + voda 3-4 dcl

                      Utorak (trening utezi 30 min. + bicikl 60 min.)

                      7:30 zobene,milk,whey (100g, 0,5l, 2 jušne)
                      11:00 tunjevina (135 gr) i 200g posnog sira
                      14:00 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 100g
                      17:00 3 jaja (pečena na maslinovm ulju) + 200g posnog (možda i kakava salata začinjena sa maslinovim uljem)
                      19:00 jabuka i banana
                      21:00 trening (30 min. Utezi + 60 min. Bicikl)
                      22:30 3 jušne WHEY-a (50 gr) + 80g glukoze + voda 3-4 dcl

                      Srijeda (trening utezi 30 min. + bicikl 60 min.)

                      7:30 zobene,milk,whey (100g, 0,5l, 2 jušne)
                      11:00 tunjevina (135 gr) i i malo pecivo od raženog brašna (50 gr)
                      14:00 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 150g
                      17:00 3 jaja (pečena na maslinovm ulju) + 200g posnog
                      19:00 jabuka i banana
                      21:00 trening (30 min. Utezi + 60 min. Bicikl)
                      22:30 3 jušne WHEY-a (50 gr) + 80g glukoze + voda 3-4 dcl

                      Četvrtak (nema treninga)

                      7:30 zobene,milk (100g, 0,5l)
                      11:30 tunjevina (135 gr) i 200 gr posnog
                      15:00 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 100g
                      16:30 jabuka
                      19:00 banana
                      21:00 250 g posnog + 100 gr salame od pilećih prsa + šaka oraha, lješnjaka i badema

                      Petak (nema treninga)

                      7:30 zobene,milk (100g, 0,5l)
                      11:30 tunjevina (135 gr) i 100 gr posnog
                      15:00 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 50 g
                      16:30 jabuka
                      19:00 banana
                      21:00 250 g posnog + 100 gr salame od pilećih prsa + šaka oraha, lješnjaka i badema

                      Subota (trening utezi 30 min. + bicikl 60 min.)

                      9:30 3 jaja (pečena na maslinovom ulju) + 100 gr. Posnog + 100 gr. Salame pil. prsa
                      12:30 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 100g
                      16:00 jabuka i banana
                      19:00 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 100g
                      21:00 trening (30 min. Utezi + 60 min. Bicikl)
                      22:30 3 jušne WHEY-a (50 gr) + 80g glukoze + voda 3-4 dcl

                      Nedjelja (nema treninga)

                      9:30 3 jaja (pečena na maslinovom ulju) + 100 gr. Posnog + 100 gr. Salame pil. prsa
                      12:30 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 100g
                      16:00 jabuka i banana
                      19:00 piletina,puretina,neki butovi nemasni itd. (pečeni na maslinovm ulju) - 200g, riza ili tjesto 100g
                      21:00 trening (30 min. Utezi + 60 min. Bicikl)
                      22:30 250 g posnog + 100 gr salame od pilećih prsa + šaka oraha, lješnjaka i badema

                      Comment


                      • #12
                        Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                        Originally posted by IgyBoy
                        Originally posted by Vladebisi
                        a da ne velim da mu je kad to nije polučilo rezultate savjetoval dijetu pazi sad baziranu na piletinu i MAJONEZI-to je kao neka keto dijeta valjda trebala biti-mislim došlo mi je da odem s njim u tu teretanu i pitam tog idiota da nije možda dobio diplomu u Suvagu
                        Dobro,ovo sto mu je savjetovao majonezu na keto dijeti je ok(u biti bilo kakav oblik masnoca,a da nisu trans masti,koji ne sadrze UH su dobri na takvoj dijeti OK(majoneza,punomasni sirevi,tipa gouda i sl).
                        Ali to sto je savjetovao to pocetniku(koliko sam shvatio iz tvog posta,radi se o pocetniku) - e to je vec zabrinjavajuc podatak.
                        Igy,sori al ne slažem se s tobom kaj se tiče majoneze,da malo loših masnoča iz nekog masnijeg mesa,jaja i sl,ali dijetu radit s majonezom je ludilo totalno.To je meni isto ko da se ideš skidat sa heroina sa kokainom(malo pretjerujem ali kužiš kaj hoču reči).Punomasni sirevi,ajde tu i tamo,mozzarella bi bila možda najbolji izbor.A osim toga na keto dijeti se treba voditi i jako briga o preciznom unosu P,ak se pretjera izlazi se iz ketoze i onda ta dijeta postaje muka.evo ja sam na keto dijeti od prije par dana,puno puno bolje ju podnosim nego low carb,nema onih tupih stanja u bulji koja su mi se događala kad bi pofalilo UH pa dok se tijelo prešalta na masti a i skida salo po meni puno bolje.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                          Damire fali ti obrok posle treninga,al nek ti bude neko meso+vlaknasti UH(razne salate)+žlica maslinovog ili lanenog.I ovi obroci solo jabuka i/ili banana su 0 bodova,tu rađe nekaj tipa 200 gr posnog ili opet neko meso+salata.I ovo meso i jaja nemoj peči na nikakvom ulju a pogotovo ne na maslinovom(maslinovo ulje je jednostavnog sastava i niskog tališta pa se vrlo lako pretvara u loše masnoče prilikom termičke obrade).Kupi si teflonsku tavu i peci bez ulja ili ga skuhaj u vodi.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                            Originally posted by Vladebisi
                            Igy,sori al ne slažem se s tobom kaj se tiče majoneze,da malo loših masnoča iz nekog masnijeg mesa,jaja i sl,ali dijetu radit s majonezom je ludilo totalno.To je meni isto ko da se ideš skidat sa heroina sa kokainom(malo pretjerujem ali kužiš kaj hoču reči).Punomasni sirevi,ajde tu i tamo,mozzarella bi bila možda najbolji izbor.A osim toga na keto dijeti se treba voditi i jako briga o preciznom unosu P,ak se pretjera izlazi se iz ketoze i onda ta dijeta postaje muka.evo ja sam na keto dijeti od prije par dana,puno puno bolje ju podnosim nego low carb,nema onih tupih stanja u bulji koja su mi se događala kad bi pofalilo UH pa dok se tijelo prešalta na masti a i skida salo po meni puno bolje.
                            Ma no, slazem se ja s tobom - majoneza nemoze i nesmije biti okosnica u unosu masti kod takve dijete,vec sam samo htio spomenuti da na keto dijeti majoneza nije zabranjena namirnica i u cijelodnevnom unosu masti se odredjeni dio moze bazirati i na njoj. Stvar je,dakle, drzati je pod kontrolom sto se tice kolicina.
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Novi trening (skidanje sala+održavanje mišića)

                              Originally posted by IgyBoy
                              Originally posted by Vladebisi
                              Igy,sori al ne slažem se s tobom kaj se tiče majoneze,da malo loših masnoča iz nekog masnijeg mesa,jaja i sl,ali dijetu radit s majonezom je ludilo totalno.To je meni isto ko da se ideš skidat sa heroina sa kokainom(malo pretjerujem ali kužiš kaj hoču reči).Punomasni sirevi,ajde tu i tamo,mozzarella bi bila možda najbolji izbor.A osim toga na keto dijeti se treba voditi i jako briga o preciznom unosu P,ak se pretjera izlazi se iz ketoze i onda ta dijeta postaje muka.evo ja sam na keto dijeti od prije par dana,puno puno bolje ju podnosim nego low carb,nema onih tupih stanja u bulji koja su mi se događala kad bi pofalilo UH pa dok se tijelo prešalta na masti a i skida salo po meni puno bolje.
                              Ma no, slazem se ja s tobom - majoneza nemoze i nesmije biti okosnica u unosu masti kod takve dijete,vec sam samo htio spomenuti da na keto dijeti majoneza nije zabranjena namirnica i u cijelodnevnom unosu masti se odredjeni dio moze bazirati i na njoj. Stvar je,dakle, drzati je pod kontrolom sto se tice kolicina.
                              A to da,namazat jednu malu kavenu žličicu preko piletine da se popravi okus neče stvarati nikakav problem

                              Comment

                              Working...
                              X