Announcement

Collapse
No announcement yet.

masajemama - moj plan treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • masajemama - moj plan treninga

    pozdrav ljudi, novi sam na forumu, ali ga pratim aktivno vec jedno dvije godine..dosad nisam imao pristup teretani, ali sam vjezbao kod kuce svak idan tipa sklekovi, cucnjevi, zgibovi, lednjaci, trbusnjaci..svakakve varijante svega..razvijo sam neku masu, ali naravno to je stalo..imam 20 godina, studiram fizioterapiju, visok sam 185 cm i imam 92 kg, a od toga tjelesne masti 23 posto (malo previse), izmjereno na faksu na nekoj vagi od nekih 40 tisuca kn heh..ali zacudujuce da mi se i plocice naziru, malo, ne jako, ali naspram nekih koji imaju 20 posto masti i manje, pa im se nevide uopce..smatram da mi je mast rasirena po cijelom tijelu nekako ravnomjerno, neznam kako da to objasnim, ne kao kod nekih vecinom oko trbuha...da prijeđem na stvar, pošto sad imam pristup teretani zapoceo sam ovaj program, realno to je kao ovt program, samo sam zamjenio dane kad radim noge i ne radim takve vjezbe, serije niti isto ponavljanja kao na ovt i ubacio sam jos dva dana hiit..program izgleda ovako:

    pon: prsa, leđa
    uto: 10 min vijace, hiit - sprintevi 20 min, pola sata brzog hodanja
    sri: noge, listovi, donji dio leđa, trbuh
    cet: biceps, triceps, podlaktica
    pet: 10 min vijace, hiit - sprintevi 20 min, pola sata brzog hodanja
    sub: ramena, trapez, vrat, trbuh
    ned: odmor

    i ubacio bih 6 puta tjedno ujutro na taste brzo hodanje nekih 50 min
    prehranu sredujem polako, vecinom je sredena
    ujutro poslije hodanja mjerica wheya (25 g) sa zobenima
    navecer poslije teretane mjerica i po wheya sa dekstrozom u pwm

    eto to bi bilo to, zanima me sad vase misljenje o ovome, znam da o prehrani ovisi najvise..recim oda je sredena, zanima me dali ce ici salo dolje ovim nacinom treniranja..

    unaprijed hvala...pozz svima

  • #2
    Re: moj plan treninga

    Ovo nije loše, podjela po antagonistima, ali salo odlazi prvenstveno prehranom tj. kalorijskim deficitom.
    Stavi i jelovnik (ovdje viewforum.php?f=44 ) da vidimo šta i kako jedeš.

    viewtopic.php?f=6&t=1049
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: moj plan treninga

      Dobrodošao, dobar ti je plan, jedino sto kaze kelly, stavi prehranu da vidimo pa cemo korigirati, btw kak se zoves i odakle si?
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • #4
        Re: moj plan treninga

        pazi da u brzom hodanju budeš u aerobnoj zoni da potakneš trošenje masti.U ovih 50 min hodanja ja bi ubacio 10 min zagrijavanja 30 min aerobno i 10 min hlađenje.

        Comment


        • #5
          Re: moj plan treninga

          aha, što vi ostali mislite o tom brzom hodanju..dali mozda bolje da to odradim na biciklu sobnom, samo problem je sto mi se pokidao onaj zaslon i ono sve da mi izmjeri kolki mi je puls..znam da bi trebao biti od 120 do 140, nekih 130 mozda idealno..a kod hodanja, kolko kilometara na sat bi bilo to brzo hodanje, da bi postigao taj puls??.. mislim da je i nemoguce ga podic toliko sa hodanjem..mozda grijesim ???

          Comment


          • #6
            Re: moj plan treninga

            ako nemaš mjerač pulsa otprilike vježbaj do te mjere dok možeš disati na nos i normalno pričati, ako počneš disati na usta znači da si ušao u anaerobnu fazu,Ja bi preferirirao bajk ali kad je u pitanju sobni bajk onda bi radije vani brzo hodao

            Comment


            • #7
              Re: moj plan treninga

              oke..ma morat cu nabavit mjerac pulsa, samo da skupim lovu, a dotle cu se navodit po ovome sto si rekao..hvala..

              Comment

              Working...
              X