Announcement

Collapse
No announcement yet.

hardstyle91 - trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: hardstyle91 - trening

    da te updateam sa svojim namjerama, posto ja hocu malo vise vremena za biciklizam kroz koju sedmicu cu se najvjerovatnije prebaciti na ovo:

    1. chest / arms
    2. lower power
    3. shoulders / back
    4. rest
    5. push
    6. pull
    7. rest


    MOZDA ako nikakve ozbiljnije ture nemam planirano ubacim npr. cucanj u push day a sumo DL u pull i tako
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #17
      Re: hardstyle91 - trening

      @TripleZ - sviđa mi se i ova tvoja shema, e sad kad bi bio vrijedan upustit se u detalje, tj. ja cu probati bacit smjernice, a ti misljenje...
      Inace odradim 10-14 serija za prsa, 6-8 za bic., isto tako i za tric., dal da tu sjecem za 2-3 serije za prsa, isto tako posebno bic., posebno tric., dalje, kako bi izgledao lower power dan? Sto se tice ramena/leđa, isti princip, dal sjecem po nekoliko serija i zanima me ima li millitary potiska ili sjedeci bucicama ili to samo ukuljucuje da odradim srednju/zadnju glavu...I naravno sad na kraju, kako bi onda izgledao otprilike push, kako pull dan, intenzitet, volumen itd.?
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • #18
        Re: hardstyle91 - trening

        Originally posted by hardstyle91 View Post
        @TripleZ - sviđa mi se i ova tvoja shema, e sad kad bi bio vrijedan upustit se u detalje, tj. ja cu probati bacit smjernice, a ti misljenje...
        Inace odradim 10-14 serija za prsa, 6-8 za bic., isto tako i za tric., dal da tu sjecem za 2-3 serije za prsa, isto tako posebno bic., posebno tric., dalje, kako bi izgledao lower power dan? Sto se tice ramena/leđa, isti princip, dal sjecem po nekoliko serija i zanima me ima li millitary potiska ili sjedeci bucicama ili to samo ukuljucuje da odradim srednju/zadnju glavu...I naravno sad na kraju, kako bi onda izgledao otprilike push, kako pull dan, intenzitet, volumen itd.?
        hmm pa jos nisam sve sastavio crno na bijelo ali odprilike ovako


        sto se tice volumena za velike i male misicne skupine, odgovara mi kako si i ti rekao...ali i ja cesto dodam/oduzmem seriju dvije po osjecaju i ne razmisljam previse o tome...ali da, odprilike 12-15 za vece skupine i 8 za npr. bic ili tric.

        (primjera radi prsa imaju 6-8 serija nekog potiska - ravni kosi, masina etc. i onda razvlacenje par serija, tako podijelim i ledja na veslanje oko 8-9 serija, kablovi/sipka/kanapa etc. i ''sirina'' jos 3-6 serija recimo, tj, lat masina ili pull-ups )




        *** eh sad, ledja/ramena i pitanje za potisak: vidi, do sad sam imao 3 dana u sedmici kada sam radio potisak(bench ili iznad glave) tako da sam radi sacuvanja zdravlja ramena na danu ledja/ramena (vecinom)preskocio potisak iznad glave i samo radio letenja za srednje i zadnje rame, pa kablovi za srednje i trapez....ovako bih opet imao 3x sedmicno silovanje prednjeg ramena tako da bi trebao nastaviti tako




        **** lower power je odprilike:
        (prednji) cucanj 3x5, sumo deadlift 1x5 (ali ovo dvoje zajedno ia zajedno preko 10 serija zagrijavanja da bi stvarno odradio svoj maksimum tako da ima tu dosta posla)
        iskorak bucicama 3x10
        MOZDA presa
        zadnja loza na spravi ili rumunjsko s bucicama 3x10
        listovi (i ovdje bi dodao jos i stomak ali eto)




        *** pa push i pull bi bili odprilike isti po volumenu kao oni gore(osim lower-a naravno) s tim sto bi tu npr. uradio ovako, 1. dan u sedmici forsiram kontrakosi bench, razvlacenja odozgo i sl. a na push danu bi vise radio kosi, razvlacenja odozdo ili s bucicama na kontrakosom itd., malo varijacije ubaciti...isto tako bi ledja prvi dan mogao forsirati s dvorucnim vjezbama a ovaj pull dan sa jednorucnim

        i nista na kraju push dana bi imao prednje rame da odradim(opcionalno, iz gore navedenog razloga)i triceps, a na kraju pull dana(poslije ledja) bi odradio srednje/zadnje rame i biceps
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #19
          Re: hardstyle91 - trening

          da javim, zavrsio sam prva 3 dana i odlucio sam ubaciti obavezno po jednu vjezbu sa neuobicajnim timing-om svaki dan, tj. s duzom pauzom

          pa npr.
          1. chest arms - kao drugo vjezbu radim kontrakosi bench, ali sa pauzom, brzina [1-2-1]... 10-12 ponavljanja svako ponavljanje 2 sekunde pauze na prsima


          2. lower power - poslije prednjeg cucnja radim klasicni sa stankom [1-3-1] ''u rupi'' se zadrzim 3 sekunde, i vratim se gore(od ovog i upalu lista dobijem haha) 8-12 ponavljanja


          3. back/shoulders - veslanje [1-3-1]
          letenja srednje rame [1-3-1]





          na push i pull-u cu najvjerovatnije izabrati druge vjezbe za ove paused rep-ove
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #20
            Re: hardstyle91 - trening

            ovako bi trebali da izgledaju paused squats

            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment

            Working...
            X