Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ja aka Vida-Trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja aka Vida-Trening

    Dakle evo da Vam i ja predočim moj način treniranja.
    Treniram 3x tjedno.Možda se čini malo,ali u ta 3 puta odradim sve. Nisam u mogučnosti zbog posla trenirati više od 3x tjedno,ali po svome iskustvu mi je to dovoljno dosta

    Dakle treniram obično utorak,srijeda,četvrtak.

    Utorak: Dan rezerviran za prsa.Odradim 5 različitih vrsta vježbi s pet serija ponavljanja po 15 puta. Na kraju ubacim trbušnjake.

    Srijeda: Dan namjenjen za ruke i noge.Radim bicepse i tricepse. Za svaku pojedinu vrst mišića radim 5 vježbi s pet serija, a u seriji 15 ponavljanja.Kod nogu radim prednju i zadnju ložu.Noge samo održavam jer su mi "jake" pošto sam se bavio dugo godina sportom.Na kraju ubacim trbušnjake.

    Četvrtak: Dan samo za leđa i ramena. Isto kao i sve ostalo. 5 vježbi po pet serija s 15 ponavljanja. Na kraju ubacim trbušnjake.

    Slobodne dane u tjednu provedem na nogometnome igralištu, ako neigram nogomet bacim lagano 10 krugova okolo i dobro se iznojim.

    To bi bilo to. Molim nadopune,razmišljanja i savjete u vezi moga načina treniranja
    ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

  • #2
    Re: Ja aka Vida-Trening

    Originally posted by Edigs
    Dakle evo da Vam i ja predočim moj način treniranja.
    Treniram 3x tjedno.Možda se čini malo,ali u ta 3 puta odradim sve. Nisam u mogučnosti zbog posla trenirati više od 3x tjedno,ali po svome iskustvu mi je to dovoljno dosta

    Dakle treniram obično utorak,srijeda,četvrtak.

    Utorak: Dan rezerviran za prsa.Odradim 5 različitih vrsta vježbi s pet serija ponavljanja po 15 puta. Na kraju ubacim trbušnjake.

    Srijeda: Dan namjenjen za ruke i noge.Radim bicepse i tricepse. Za svaku pojedinu vrst mišića radim 5 vježbi s pet serija, a u seriji 15 ponavljanja.Kod nogu radim prednju i zadnju ložu.Noge samo održavam jer su mi "jake" pošto sam se bavio dugo godina sportom.Na kraju ubacim trbušnjake.

    Četvrtak: Dan samo za leđa i ramena. Isto kao i sve ostalo. 5 vježbi po pet serija s 15 ponavljanja. Na kraju ubacim trbušnjake.

    Slobodne dane u tjednu provedem na nogometnome igralištu, ako neigram nogomet bacim lagano 10 krugova okolo i dobro se iznojim.

    To bi bilo to. Molim nadopune,razmišljanja i savjete u vezi moga načina treniranja
    5 vjezbi 5 serija 15 ponavljanja?? Koji ti je cilj? Jer ovako neces nista postic.

    Comment


    • #3
      Re: Ja aka Vida-Trening

      hahahahhaha zaboravio si na pola tijela....NOGE!
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #4
        Re: Ja aka Vida-Trening



        Da si totalni početnik, odmah bi ti napisao da ništa ne valja, no koliko sam skužio, ideš neko vrijeme u teretanu i određeni rezultati su iza tebe, a ovo je prije svega individualan sport.

        S druge strane, ako misliš da su tvoji rezultati s obzirom na proteklo vrijeme mogli biti i bolji, rado ću ti napisati par smjernica za koje mislim da bi ti mogle pomoći.
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #5
          Ja aka Vida-Trening

          hahahahhaha zaboravio si na pola tijela....NOGE!
          Ma naveo sam da su mi noge ok.Trenirao sam do nedavno nogomet i to akativno,ali su me ozljede udaljile. Noge napravim tu i tamo, ali često trčim tako da nemam želju za bujnim nogama

          S druge strane, ako misliš da su tvoji rezultati s obzirom na proteklo vrijeme mogli biti i bolji, rado ću ti napisati par smjernica za koje mislim da bi ti mogle pomoći.
          Naravno da jesu. Individualno sam vježbam i radim si program, a opet rado bih volio poslušati nečiji savjet i popraviti neke stvari jer želim bolje rezultate. Zato te molim da mi pomogneš
          ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

          Comment


          • #6
            Ja aka Vida-Trening

            5 vjezbi 5 serija 15 ponavljanja?? Koji ti je cilj?
            Cilj mi je definicija. Dakle imam trenutno 95 kg. Planiram to sklesati na 92-93kg.

            Malo sam mastan u predjelu donjeg dijela trbuhahttp://sharenxs.com/view/index.php?id=3r2oqzd-05388014-n078fov#




            Code:
            Jer ovako neces nista postic.
            Daj mi savjete pa da postignem onda

            Ty :P
            ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

            Comment


            • #7
              Ja aka Vida-Trening

              Admini modovi uredite mi gornji post. Maknite onaj link i ubacite ovu sliku u post iznad






              Ty
              ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

              Comment


              • #8
                Re: Ja aka Vida-Trening

                Originally posted by Edigs
                5 vjezbi 5 serija 15 ponavljanja?? Koji ti je cilj?
                Cilj mi je definicija. Dakle imam trenutno 95 kg. Planiram to sklesati na 92-93kg.

                Malo sam mastan u predjelu donjeg dijela trbuhahttp://sharenxs.com/view/index.php?id=3r2oqzd-05388014-n078fov#




                Code:
                Jer ovako neces nista postic.
                Daj mi savjete pa da postignem onda

                Ty :P
                Koliko sam skuzio ti radis biceps koliko i recimo npr noge ili prsa?
                Nemozes radit 5 vjezbi po 5 serija za biceps to je previse.
                Za manje misicne skupine kao biceps,triceps,ramena ti netreba puno vjezbi,npr 2 do 3 je dosta a za vece mozes 4.
                I ponavljanja bi ja smanjio na 10.
                Pozz

                Comment


                • #9
                  Re: Ja aka Vida-Trening

                  http://www.building-body.com/forum/v...hp?f=45&t=2573
                  ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ja aka Vida-Trening

                    I eksperimentiraj brojem ponavljanja, klasika je 6 - 12, s time da će ti svaka skupina drugačije reagirati na broj, ovisno o brzim i sporim vlaknima.
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #11
                      Ja aka Vida-Trening

                      Koliko sam skuzio ti radis biceps koliko i recimo npr noge ili prsa?
                      Da upravo tako. Imam 5 vježbi za prsa koje radim i 5 za bicepse uz isti broj ponavljanja kod jednog i kod drugoga. Tako ne znači, ok!

                      Hoćeš reći da radim 5 vježbi za prsa i recimo 3 vježbe za bicepse uz broj ponavljanja u seriji od 10?

                      Dakle težim k definiciji i to bi trebalo biti tako?

                      , klasika je 6 - 12,
                      6 mi je malo, a 12 ponekda puno s obzirom na kilažu utega pa tako da bih ostao pri 10 ponavljanja. To ok?
                      ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ja aka Vida-Trening

                        O.k. je 10 ponavljanja, ali kao što sam napisao, neke mišićne grupe bolje reagiraju na različit broj ponavljanja, npr. loža 6-8, a zadnje rame cca 20. Što se tiče težina, prilagodiš ih, ako želiš postići otkaz na 6. ponavljanju, povećaš težinu, a ako želiš postići otkaz na npr. 12. ponavljanju naravno da će biti nešto manja težina.

                        Što se tiče serija - ako radiš prsa u npr. 12 serija, uzmeš 4 vježbe po 3 serije. Ako biceps radiš u 7 serija, uzmeš 2 vježbe, 4 + 3. Uglavnom eksperimentiraj, dok ne nađeš što ti odgovara. I naravno, bitan je intenzitet! Znači do otkaza, barem u zadnjoj seriji određene vježbe.
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #13
                          Ja aka Vida-Trening

                          Što se tiče serija - ako radiš prsa u npr. 12 serija, uzmeš 4 vježbe po 3 serije.
                          Uvjek sam bio skeptičan prema ovome što si napisao. Brijem si u glavi veći broj ponavljanja i više vježbi--->veći i bolji rezultati, ali eto zajbo sam se izgleda.

                          Hvala
                          ...there are two reasons why people don't talk about something: either it doesn't mean anything, or it means everything...

                          Comment

                          Working...
                          X