Announcement

Collapse
No announcement yet.

stampedo trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stampedo trening

    evo da podjelim novi trodnevni trening, do sad sam radio petodnevnu podjelu, svaki dan zasebna skupina... a sad sam se odlučio za trodnevni jer od nedavno sam počeo trenirat i krav maga, tamo isto imam tri treninga tjedno tako da se nadam da ću izdržat sve zajedno... zasad držim tempo. Teretana je pon, sri i pet a krav maga uto, čet i sub. Moj trening u teretani koji sam uzeo po preporuci kelly-a (hvala) bi izgledao ovako.
    Svaka kritika i ispravka bi dobro došla.

    1. DAN: Prsa, triceps, srednje rame:
    PRSA
    -kosi benč sa šipkom (bučicama) 3x10
    -pullower bučicom (kabel) 3x10
    -ravni benč sa šipkom (bučicama) 4x10
    -fly bučicama 3x10
    -kontrakosi benč sa šipkom (bučicama) 2x10
    TRICEPS
    -stojeća ekstenzija bučicom (ležeća) 3x10
    -razvlačevnje kablom (potisak sa bučicama) 3x10
    -propadanje na razboju (klupa) 3x10
    SREDNJE RAME
    -lateralno dizanje (L) 3x10
    -potisak sa bučicama (šipkom) 3x10
    + trubšnjaci

    2. DAN: Leđa, biceps, zadnje rame:
    LEĐA
    -lat mašina 4x10
    -t-bar 3x10
    -veslanje u pretklonu 3x10
    -vučenje bučice 3x10
    -dizanje trupa 3x10
    BICEPS
    - pregib z šipkom stojeći (scott klupa) 3x10
    -pregib bučicama stojeći (sjedeći) 3x10
    -hammer pregib (sjedeći) 3x10
    ZADNJE RAME
    -vučenje bučica (face pull) 3x10
    -fly bučicama na klupi (ili podu) 3x10
    + trbušnjaci

    3. DAN: Noge, trapez, podlaktica:
    NOGE
    -ekstenzija 3x15
    -čučanj 5x10
    -iskorak 2x15
    -fleksija 2x15
    -DL 3x10
    -listovi 4xhrr
    TRAPEZ
    -vučenje šipke (slijeganje ramenima) 2x12
    PODLAKTICA
    -rolanje špaga (bučica) 3xhrr

    PS u zagradama znači ili, jedan tjedan ovako drugi onako
    Last edited by stampedo; 04-10-11, 16:30.
    Blood never lies!

  • #2
    Re: stampedo trening

    Dobro je to, samo recimo osobno bih pullover kod prsa stavio zadnji, a kod tricepsa propadanja prva. Facepull radi sa 20ak ponavljanja. Ekstenzija ti je dovoljna dvije serije, pa rađe jedna serija čučnjeva više, fleksija 6-8 ponavljanja, DL isto.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: stampedo trening

      Originally posted by PatrickStar View Post
      Dobro je to, samo recimo osobno bih pullover kod prsa stavio zadnji, a kod tricepsa propadanja prva. Facepull radi sa 20ak ponavljanja. Ekstenzija ti je dovoljna dvije serije, pa rađe jedna serija čučnjeva više, fleksija 6-8 ponavljanja, DL isto.
      zašto propadnje prvo? i zaš pullover zadnji ako su do gornji prsni pa sam ga stavio odma poslje kosog benča. I jel previše serija za triceps i biceps? jučer sam odradio prvi dan i fino osjetim danas triceps.... a za biceps sam do sad radio 2. vježbe sa 10 ponavljanja i činilo mi se uvijek malo pa sam ubacio još jednu vježbu 3x10
      Last edited by stampedo; 04-10-11, 21:04.
      Blood never lies!

      Comment


      • #4
        Re: stampedo trening

        ja bi rađe uz krav magu ciljo na neki SS program tipa Ripptoe SS 5x5, triput tjedno..razmisli i o tome, jako je dobar program.

        Comment


        • #5
          Re: stampedo trening

          Originally posted by stampedo View Post
          zašto propadnje prvo? i zaš pullover zadnji ako su do gornji prsni pa sam ga stavio odma poslje kosog benča. I jel previše serija za triceps i biceps? jučer sam odradio prvi dan i fino osjetim danas triceps.... a za biceps sam do sad radio 2. vježbe sa 10 ponavljanja i činilo mi se uvijek malo pa sam ubacio još jednu vježbu 3x10
          Zato što ćeš masu nabaciti propadanjem, a ne kablovima, pa ih radi dok si najodmorniji i dok se možeš najviše opteretiti, a onda finiširaš izolacijama. Ako ide pullover drugi, još si odmoran, veća je težina - više radi triceps i umoriš ga - slabije izvedeš ostale vježbe potisaka. Ako ga radiš zadnjeg, manja težina, više izoliraš prsa - a to je i stretch vježba, znači mišić je već upumpan i izazoveš dodatna mikrooštečenja. Osobno imam 7 serija za ruke. Znači, ovo su neka moja razmišljanja, a ako tebi odgovara tvoj način, samo peglaj. Nitko nije isti
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: stampedo trening

            Originally posted by insomnia View Post
            ja bi rađe uz krav magu ciljo na neki SS program tipa Ripptoe SS 5x5, triput tjedno..razmisli i o tome, jako je dobar program.
            ss? šta je to hehe, nisam za to čuo, zašto taj, msm koja bi bila razlika?

            Originally posted by PatrickStar View Post
            Zato što ćeš masu nabaciti propadanjem, a ne kablovima, pa ih radi dok si najodmorniji i dok se možeš najviše opteretiti, a onda finiširaš izolacijama. Ako ide pullover drugi, još si odmoran, veća je težina - više radi triceps i umoriš ga - slabije izvedeš ostale vježbe potisaka. Ako ga radiš zadnjeg, manja težina, više izoliraš prsa - a to je i stretch vježba, znači mišić je već upumpan i izazoveš dodatna mikrooštečenja. Osobno imam 7 serija za ruke. Znači, ovo su neka moja razmišljanja, a ako tebi odgovara tvoj način, samo peglaj. Nitko nije isti
            samo 7? msm zar nije to nekako malo? ako uzmemo u obzir da je bar 10-12 optimalan broj, koliko od toga je tri a koliko bic? čini mi se da u tako malo nebi pogodio kako treba i koliko vježba stigneš odradit sa toliko serija?
            Blood never lies!

            Comment


            • #7
              Re: stampedo trening

              Krivo sam se izrazio! Mislio sam po 7 serija, znači 7 serija bic, 7 serija tric.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: stampedo trening

                Originally posted by stampedo View Post
                ss? šta je to hehe, nisam za to čuo, zašto taj, msm koja bi bila razlika?


                samo 7? msm zar nije to nekako malo? ako uzmemo u obzir da je bar 10-12 optimalan broj, koliko od toga je tri a koliko bic? čini mi se da u tako malo nebi pogodio kako treba i koliko vježba stigneš odradit sa toliko serija?
                Evo tu ti je opis tog programa, ako će te zanimat dat ću ti link za knjigu i video zapise.

                http://forum.dutchbodybuilding.com/f...routine-63770/

                Comment


                • #9
                  Re: stampedo trening

                  Originally posted by PatrickStar View Post
                  Krivo sam se izrazio! Mislio sam po 7 serija, znači 7 serija bic, 7 serija tric.
                  tako mi već bolje zvuči... hehe,a daj mi reci dali je dovoljno po 2 vježbe za srednje i zadnje rame ko što sam gore naveo?


                  Originally posted by insomnia View Post
                  Evo tu ti je opis tog programa, ako će te zanimat dat ću ti link za knjigu i video zapise.
                  http://forum.dutchbodybuilding.com/f...routine-63770/
                  dobar je trening ali mi je rutina nekako komplicirana i malo vježbi prolazi kroz program, recimo za prsa je samo bench press koliko sam skužio
                  Blood never lies!

                  Comment


                  • #10
                    Re: stampedo trening

                    Originally posted by stampedo View Post
                    tako mi već bolje zvuči... hehe,a daj mi reci dali je dovoljno po 2 vježbe za srednje i zadnje rame ko što sam gore naveo?



                    dobar je trening ali mi je rutina nekako komplicirana i malo vježbi prolazi kroz program, recimo za prsa je samo bench press koliko sam skužio
                    Što točno smatraš u konceptu kompliciranim?

                    Tu je caka, moraš malo knjigu pročitat jer program nije ova šablona, to su samo main vježbe, ubacuješ assistance vježbe kojima bi pojačao jedan od tri lifta. Ali te vježbe uglavnom sa malim volumenom, a velikim intezitetom.

                    Comment


                    • #11
                      Re: stampedo trening

                      mislim taj period i mjenjanje program a i b
                      Blood never lies!

                      Comment


                      • #12
                        Re: stampedo trening

                        Originally posted by stampedo View Post
                        mislim taj period i mjenjanje program a i b
                        Pa to ti je najlakši dio programa. Jedan tjedan radiš npr. A B A, drugi tjedan B A B i kombiniras za svaki tjedan neš, i to ti je sva priča.

                        Comment

                        Working...
                        X