Announcement

Collapse
No announcement yet.

deni098 trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deni098 trening

    Pozdrav, posto se bavim powerliftingom(pocetnik), ali ujedno zelim i izgled, trening sam podijelio ovako:
    1.pl bench, prsa, trbusni, lagana serija cucnja 6 serija s 2 ponavljanja s 80 posto maximalne kilaze
    2.mrtvo, ledja
    3.cucanj, noge(gornji dio), trbusni, lagana serija bencha 6 serija s 2 ponavljanja s 80 posto maximalne kilaze
    4.pl bench, ramena, listovi, lagana serija cucnja 6 serija s 2 ponavljanja s 80 posto maximalne kilaze
    5.mrtvo, trapez, biceps, trbusni
    6.cucanj, triceps, lagana serija bencha 6 serija s 2 ponavljanja s 80 posto maximalne kilaze

    U teretanu idem 6 puta tjedno, nedjelja odmor.
    Posto sam ''novi'' u tom, zamolio bi iskusnije da mi daju neke savjete.
    Trenutno radim te tri osnovne vjezbe po ruskom treningu snage.
    http://www.e-normous.biz/russian_power_lifting.html

    Da li je to previse? Dal da izbacim ove lagane serije cucnja?.....?? Svaki savjet/kritika je dobrodosao/la.
    Nije mi cilj nabit mase jer onda prelazim u vecu kategoriju, vec cilj mi je snaga, ali i oblik/izgled misica.

  • #2
    Re: deni098 trening

    Uf, samo ti mogu reci da ce ti leda biti strgana nakon nekog vremena. Bench (ako archas) **** leda, cucanj (ako si back squater) isto uzasno pogada leda, a deadlift (ako si konvencionalni puller) ce ti posteno razvalit leda. Mozda na pocetku dok su kilaze lagane ce bit sve super, no cim dodes u 80+ zonu sa cca 20 ponavljanja (sveukupno) ce bit veselo.

    Uzmi MadCow, 5/3/1 ili cak Rippitoe-v 3x5 i kreni. Nakon glavnih vjezbi dodas skupine koje ti zaostaju ili na kojima zelis poradit iz nekog razloga i prema tome odredis volumen. Najjcesce ce bit veci volumen za te dodatne vjezbe, no rijetko kad do otkaza.
    "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

    Youtube shit
    Web

    Comment


    • #3
      Re: deni098 trening

      A dal je oke raditi tako u krug? 2 puta tjedno te tri vjezbe?

      Comment


      • #4
        Re: deni098 trening

        Ok je ako napredujes i nemas nekih ozljeda od toga. 2x tjedno deadlift, 4x cucanj i 4x bench + dodatne vjezbe ce te vrlo brzo potrosit. Dok ti nades omjer ekstenziteta/intenziteta koji ce ti bit optimalan za napredak proci ce previse vremena u kojem si mogao bolje i sigurnije napredovat, a da ne spominjem mogucnost ozljede.
        "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

        Youtube shit
        Web

        Comment


        • #5
          Re: deni098 trening

          a kako onda da si podjelim? :/

          Comment


          • #6
            Re: deni098 trening

            ja ti savjetujem da se porazgovaras s nekim u teretani ko vjezba da bude pl, imas bar jednog u teretani a on ti moze bolje prenjet svoja iskustva i probleme, ili pitaj nekok ozbiljnijeg clana u teretani koji zna sto radi...
            Dont drink, dont smoke just eat and work

            Comment


            • #7
              Re: deni098 trening

              Originally posted by dabek777 View Post
              ja ti savjetujem da se porazgovaras s nekim u teretani ko vjezba da bude pl, imas bar jednog u teretani a on ti moze bolje prenjet svoja iskustva i probleme, ili pitaj nekok ozbiljnijeg clana u teretani koji zna sto radi...
              takvih nema, jedini sam tu koji je ''u tom'' :/
              ovi sto vjezbaju su svi rekreativci, ili na kemiji jer zele biti mrge
              pricao sam s trenerom no radio sam po tom njegovom i nisam bas bio zadovoljan

              Comment


              • #8
                Re: deni098 trening

                Kazem ti, imaj 1-2 osnovna pokreta (SQ, BP, DL) u treningu, a ostatak odvoji za BB. Kreni sa MadCow Intermediate, a nakon glavnih liftova odradi dodatne vjezbe za BB i to je to. Zasad ces moci gurat PL i BB jer se prakticki to trenutno ne razlikuje zbog razine tvoje treniranosti. Kako ce vrijeme ici, morat ces se odluciti zelis li bit odlican u PL-u ili BB-u jer oboje ces jako tesko gurat, natural pogotovo.
                "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                Youtube shit
                Web

                Comment


                • #9
                  Re: deni098 trening

                  Deni koliko sam primijetio prilično šaraš između BB i PL sheme, e sad u skladu s onime što želiš, takav si trening i složi. Postoje hrpe tekstova po netu, gotovo pa se sve može naći i 123 ti je dao dobre ideje tako da imaš čime se pozabaviti.
                  https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                  Overload Strength team

                  Comment


                  • #10
                    Re: deni098 trening

                    123 mi je pojasnio sve u porukama, i od iduceg tjedna krecem na taj trening, ovaj tjedan cu si isprobat maximume da ih znam unjeti u tu tablicu pa da mi izracuna kilazu s kojom bi trebao raditi....
                    posto idem 6x tjedno u gym, a na ovo(madcow trening) mi ode 3 dana(pon,sri,pet), mislim da cu u medjuvremenu moci odraditi ostale vjezbe, vezane za bb, npr.posebno bicep, triceps, trbusne, listove.....

                    i moram napomenuti da si dobro primjetio

                    Comment

                    Working...
                    X