Announcement

Collapse
No announcement yet.

moj trening - johnny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • moj trening - johnny

    Ovdje sam opisao svoj trening,pa me zanima,tj da date svoje mišljenje na njega (dopune,izmjene itd itd).

    Znači,idem u teretanu 3x tjedno (više niti ne stignem). Prakticiram da to bude ponedjeljak,utorak i četvrtak.
    Vježbe sam podijelio na 3,nazovimo to tako klasične skupine:
    1. PRSA,BICEPS (ponedjeljak)
    2. TRICEPS,LEĐA (utorak)
    3. RAMENA,NOGE (četvrtak).


    Vježbe PRSA:
    • Bench press (potisak s ravne klupe)………………………...............4 x 10 ponavljanja
    • Kosi potisak………………………………………………......................... ..4 x 10 ponavljanja
    • Potisak bučicama na ravnoj klupi………………………….................4 x 10 ponavljanja
    • Leptir………………………………………………………....................... ......4 x 10 ponavljanja



    Vježbe BICEPS:
    • Stojeći pregib šipkom………………………………………......................4 x 10 ponavljanja
    • Naizmjenični stojeći pregib…………………………………....................4 x 10 ponavljanja
    • Naizmjenični pregib iz kosog sjedećeg položaja ……………..........4 x 10 ponavljanja
    • Koncentracijski pregib ili pregib na scottovoj klupi………….........4 x 10 ponavljanja



    Vježbe LEĐA:
    • Povlačenje lat sprave – iza glave……………………………................4 x 10 ponavljanja
    • Veslanje u pretklonu sa šipkom……………………………...................4 x 10 ponavljanja
    • Jednoručno veslanje bučicom s oslonom na ravnu klupu….........4 x 10 ponavljanja
    • Veslanje na donjoj koloturi………………………………….....................4 x 10 ponavljanja
    • Leđna ekstenzija + 15kg uteg iznad glave…………………...............4 x 10 ponavljanja



    Vježbe TRICEPS:
    • Bench press uski hvat (rzmak dlanova 25-30cm)…………............................ 4 x 10 ponavljanja
    • Dipsevi (propadanje)………………………………………. ........................................4 x 10 ponavljanja
    • Dipsevi s potporom na klupici………………………………............................... .......4 x 10 ponavljanja
    • Potisak s čela na ravnoj klupi + triceps potisak……………..............................4 x 10 ponavljanja
    • Triceps potisak na spravi šipkom……………………………................................. ...4 x 10 ponavljanja





    Vježbe RAMENA:
    • Kosi potisak šipkom…………………………………………............................ .......................4 x 10 ponavljanja
    • Povlačenje šipkom do brade…………………. ………………............................................ .4 x 10 ponavljanja
    • Predručenje bučicama u stojećem položaju…………………................................... ......4 x 10 ponavljanja
    • Odručenje bučicama sjedeći………………………………….............................. .................4 x 10 ponavljanja
    • Potisak na smith mašini (iza glave)………………………….................................. .......... 4 x 10 ponavljanja



    Vježbe NOGU:
    • Jednonožni iskorak s bučicama……………………………….............................. ...............4 x 10 ponavljanja
    • Ležeći nožni pregib…………………………………………............................ ........................4 x 10 ponavljanja
    • Nožna ekstenzija na spravi…………………………………….............................. ................4 x 10 ponavljanja
    • Čučanj na smith mašini………………………………………............................. ....................4 x 10 ponavljanja
    • Stojeće podizanje na prste na smith mašini (iza glave) ……….................................4 x 10 ponavljanja



    Postupak vježbanja mi je takav (bez obzira koju grupu radio):
    - zagrijavanje 10ak minuta
    - nakon toga radim jednu mišićnu skupinu,odmah drugu mišićnu skupinu,40-50 klasičnih trbušnjaka,zatim 15ak donjih trbušnjaka (podizanje ispruženih nogu na spravi),i zatim slijedi ispijanje vode i odmor. I nakon toga opet 1 mišićna skupina,pa 2. mišićna skupina,pa 1. trbušnjaci,2. trbušnjaci i opet odmor,i tako u krug.
    Znači,svaki dan kad vježbam,uz trbušnjake (cca 550),radim i zgibove (4x10 ponavljanja),radim i obrnuto veslanje na smith mašini (također,4x10 ponavljanja).
    Nakon vježbanja,koje traje između 90 min- 105 min,slijedi aerobni dio,tj trčanje na traci (cca 5-6km).

    Osim šta idem u teretanu 3x tjedno,još 2x tjedno igram nogomet,a nekad ubacim i trčanje u prirodi.
    Od „stimulansa“ koristim Weider proteine 80+,a nekad znam ubacit i neke vitaminske tablete (po potrebi,ako se osjećam iscrpljeno).

    Ako kog zanima,visok 181cm,80 kg.

    Zanimaju me vaša mišljenja.. 

    Istu temu sam jutros otvorio i u dijelu za početnike,pošto nisam mogao ovdje,ali,to je sad riješeno. Nadam se da ne spada u neku vrstu trolanja.

  • #2
    Re: moj trening..

    puno ti je ovo, posebice vjezbe zaa biceps i triceps smanji

    Comment


    • #3
      Re: moj trening..

      Ma da ne mogu izdržati,nebi radio toliko. ali zbog toga radim malo duže pauze između vježbi. bilo bi idealno kada bi svaki dan mogao raditi jednu mišićnu skupinu,ali u nemogućnosti,idem 3x tjedno,pa sam toliko "nagruvao"

      Comment

      Working...
      X