Announcement

Collapse
No announcement yet.

poverliftin trening i ishrana pomoć.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poverliftin trening i ishrana pomoć.

    Počeo sam da radim trening svaki drugi dan neka vrsta powerlifting treninga da se popravim.Mrtvo dizanje bendz i čučanj.Pijem creatin monohidrat ishrana mi je ok brojim kalorije do sada sam trenirao 5 do 6 puta nedeljno.Sada mi izlazi tri puta stim da dizem velike tezine dali da ostanem na isti broj kalorija 500 vise stim da malo treniram ili mogu da dignem još pogotovo prije treningaImali neki savjet u vezi ovakvih treninga.Ili da se drzim kalkulatora za kalorije cinimi se da je to dosta malo.Da se ne umastim previše.Komentari i iskustva dobro došla.

  • #2
    Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

    Powerlifting? Jedi sta hoces, kada hoces i koliko god hoces. Vise kalorija, vise snage, vece tezine i vise misica. Ne boj se masnih naslaga, jer ako stvarno dizes tezine kako treba i koliko treba neces se udebljati. Sam ces se u to uvjeriti.
    Last edited by Argentum; 18-08-15, 22:47.

    Comment


    • #3
      Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

      Originally posted by Argentum View Post
      Powerlifting? Jedi sta hoces, kada hoces i koliko god hoces. Vise kalorija, vise snage, vece tezine i vise misica. Ne boj se masnih naslaga, jer ako stvarno dizes tezine kako treba i koliko treba neces se udebljati. Sam ces se u to uvjeriti.
      Hvala.Oorganizam mi je počeo tražiti više dosta.Pa me malo zbunilo sad trenuram manje.vremenski i manje dana u sedmici pa su me brunule masne naslage ....napredovao sam u snazi skoje se nisam dugo pomjerio već prve sedmuce neznam dalije do trenunga ili zbog odmora svaki drugi dan vidjećemo u nastavku.Nadam se da neći pokupiti masne naslage.Ubacio sam više ugljenih hidrata i pazim na masti proteini 2 po kg.Ali mnogo kalirija do 4 do 6 grama UH.Pošto treniram ujutru noću se punim pred dan treninga i posle trnunga.Drugi dan kombinujem umjereno.Drugi dan odmor.Sta misliš da jedem noću... Ili da probam preko dana sve da unesem. u 6 obroka ovako mi ispada 7 obroka kad jedem noću kalirija 4000 do 4300 pa i 3800 tako mi se kreću kalorije težak sam 89 kg trenutno.
      Last edited by Nikol; 19-08-15, 23:43.

      Comment


      • #4
        Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

        Originally posted by Nikol View Post
        Sta misliš da jedem noću... Ili da probam preko dana sve da unesem. u 6 obroka ovako mi ispada 7 obroka kad jedem noću kalirija 4000 do 4300 pa i 3800 tako mi se kreću kalorije težak sam 89 kg trenutno.
        Powerlifter, ali powerlifter u pravom smislu te rijeci, moze da jede kada god zeli. Kontraproduktivno je nazor unositi ili pokusavati unositi kalorije koje ti tijelo ne trazi, tako da bi bilo pozeljno da jedes onda kada si gladan bez obzira na vrijeme. Da sam na tvom mjestu ne bih previse brojao kalorije u ovom stadiju, vec bih jeo kada bi mi tijelo god trazilo da jedem. Naravno, drzao bih se ciste ishrane koliko je god moguce, ali nije ti na odmet i junkati par puta u sedmici. Ipak je na taj nacin lakse unositi kalorije, jer ces bankrotirati ces kalorije unositi iskljucivo cistom hranom.

        Dakle, nemoj da se previse opterecujes brojanjem kalorija ako si se vec odlucio za powerlifting. Prioritet je napredovati na tezinama. Ti ces svakako dobiti na misicnoj masi i kada odlucis da se izdefinises, naprimjer u proljece, sprovedes dijetu i nece biti problema. Sto imas vise misica, lakse ce ti biti izdefinisati se kasnije. Valja to sve nahraniti. Sto vise budes dizao, vise ces jesti. Fiziologija. Misic trazi hranu. Jedi kada god zelis i ne opterecuj se.

        Comment


        • #5
          Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

          ''Sto imas vise misica, lakse ce ti biti izdefinisati se kasnije.''

          ne ako si slucajno naletio na moronski komentar da mozes da jedes koliko hoces pa imas jedno 30 kila viska oko struka


          stvarno argentume, sta ti je?
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

            Originally posted by Argentum View Post
            Powerlifter, ali powerlifter u pravom smislu te rijeci, moze da jede kada god zeli. Kontraproduktivno je nazor unositi ili pokusavati unositi kalorije koje ti tijelo ne trazi, tako da bi bilo pozeljno da jedes onda kada si gladan bez obzira na vrijeme. Da sam na tvom mjestu ne bih previse brojao kalorije u ovom stadiju, vec bih jeo kada bi mi tijelo god trazilo da jedem. Naravno, drzao bih se ciste ishrane koliko je god moguce, ali nije ti na odmet i junkati par puta u sedmici. Ipak je na taj nacin lakse unositi kalorije, jer ces bankrotirati ces kalorije unositi iskljucivo cistom hranom.

            Dakle, nemoj da se previse opterecujes brojanjem kalorija ako si se vec odlucio za powerlifting. Prioritet je napredovati na tezinama. Ti ces svakako dobiti na misicnoj masi i kada odlucis da se izdefinises, naprimjer u proljece, sprovedes dijetu i nece biti problema. Sto imas vise misica, lakse ce ti biti izdefinisati se kasnije. Valja to sve nahraniti. Sto vise budes dizao, vise ces jesti. Fiziologija. Misic trazi hranu. Jedi kada god zelis i ne opterecuj se.
            Planirao sam da ubacim definiciju u proljeće i ona zima opet masa sa powerliftingom ako se pokaže dobro i kasna jesrn opet definicija.Stim da sam pičeo rano sa masom.Vidjećemo....jutros sam pojeo sladoled pred trening eskimko i kreatin i grždjani šećer sinoć se digo u 4 i jeo domaći ražani hleb obogaćen lanenim brašnom od klas brašna i mladi sir...Paziću ishranu a junk će mi biti sladoled ili kakao Cokolada pred trening pada svaki drugi dan ???
            Last edited by Nikol; 20-08-15, 07:48.

            Comment


            • #7
              Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

              jedi kao bodybuilder treniraj kao powerlifter. simple as that.
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • #8
                Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                @ TripleZ

                Samo malo, nisam ja lud. Nikada ne moze imati toliko viska da ima problema sa skidanjem istog ako trenira kako treba. Naglasak na trening. Nisam nigdje napisao da zdere i lezi. Zasto ti ili zasto ja nemam stomacinu, a jedem kao deset ljudi sve i svasta. Mogu pojesti enormnu kolicinu hrane, a jos enormnije potrositi. Normalno da je da ce biti nesto masnih naslaga, ali lako ce to sve otici uz adekvatnu dijetu. Pogotovo ako se redovno trenira kako treba, potrosi se.

                Naravno, treba paziti na ishranu, ali taj period dizanja tezina treba malo pogurati. Kako ce drugacije nalijepiti meso.

                Originally posted by Nikol View Post
                Paziću ishranu a junk će mi biti sladoled ili kakao Cokolada pred trening pada svaki drugi dan
                Ako ti je to junk sta onda ja mogu za sebe reci koji svako jutro pije cokoladno mlijeko uz dorucak i pojede milijardu kilograma cokolade u toku dan. Nije to nista, samo jedi i treniraj. Naravno, nije ni to dobro sto ja radim ali uhvatio me je period kada nista ne pazim (prekipilo mi je jednostavno), proci ce, ali isto tako nemam problema niti viska jer cak i vise trosim nego sto unosim. Konstantno je tu potrosnja i iscrpan trening, tako da uzivam i u treningu i u jelu.
                Last edited by Argentum; 20-08-15, 14:51.

                Comment


                • #9
                  Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                  Neznam dal se decko zeli natjecat ili ne.ali u powerliftingu postoje tezinske kategorije..
                  I zbog toga nikome ne ide u korist dobivati salo koje nema prijenos na snagu(total). Dalje, prije natjecanja powerlifteru nikako nije pametno radit definiciju da bi upo u kategoriju u kojoj se zeli natjecat( kategorija u kojoj njegov total ima znacaja) jer bi popusio pun ***** snage.
                  Tako da je jednom powerlifteru cilj tokom cijele godine biti jako blizu svohe tezinske kategorije.
                  Ono sto hocu reci da powerlifter treba vise pazit na prehranu za vrijeme mase nego bodybuilder...**** se biberu ako mu se a oce spuste liftovi za upola...power lifter radi god dana za par kila u liftovima i jako su mu bitni..i nesmije ih spusit skidanjem sala prije natjecanja..
                  Lean bulk ftw..

                  Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • #10
                    Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                    Da treba cheatat u prehrani treba..svaki dan...
                    Iifym..

                    Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • #11
                      Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                      Originally posted by staragarda View Post
                      Neznam dal se decko zeli natjecat ili ne.ali u powerliftingu postoje tezinske kategorije..
                      I zbog toga nikome ne ide u korist dobivati salo koje nema prijenos na snagu(total).
                      Covjek nije profesionalac niti je to igdje naveo. Samo ima zelju da bude snazan i da dobro izgleda. Ne vidim razlog da sada pretjerujemo.

                      Opet stojim iza toga da koliko god i sta god jeo nikada nece postici takav suficit i salo ako bude redovno trenirao kako i koliko treba. Mozda nece imati six-pack kao Lazar Angelov ali ce uvijek pristojno izgledati. Pricamo o powerliftingu, a ne o fitnessu. I to o powerliftingu izvan profesionalnog i takmicenja.

                      Sto se tice cheatanja svaki dan, nisam ni to rekao da se radi. Ja to trenutno radim jer mi je sve prekipilo, ali ne vidim nikakvo nazadovanje po pitanju forme i treninga obzirom da sam revnosan po tom pitanju. Ipak, gledat cu da tome stanem u kraj cim prije radi sebe.

                      Comment


                      • #12
                        Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                        Originally posted by Argentum View Post
                        Covjek nije profesionalac niti je to igdje naveo. Samo ima zelju da bude snazan i da dobro izgleda. Ne vidim razlog da sada pretjerujemo.
                        .
                        Izabrao sam ovaj sistem zato sto sam sa klasičnim trenizima zastao u snazi.A misleći da cu lakše popraviti svoju mišicnu masu nadam se tome .ranije sam se popravljao na manje kalorija 3800 sa više dana treniranja smanhim težinama sada idem na 4100 prosjek sa kraćim treninzima 3-4 dana sedmično.Sto se tiče junka on može poslužiti na definiciji 1 u deset dana.Moje kaloorije dolaze iz proteina 2-3 g po kilazi...masti do 120 g i sve ostalo ugljeni hidrati.Mislim nije se lako prezdrati od ovakve hrane ali ako naviješ sat ujutru oko 5h mogućeje.Žderaću a kad se uspavam može da posluži čokolada trudiću se da to bude rijetko. Najvise me buni cinjenica da pola kila mišića se može dobiti sedmično .Na ovakve treninge koji su rizični može li to da ide više....uz creatin.Ciljam na 3 do 4 KG nadam se da neću dobiti više od kilo masti nebi valjalo.Nije svako isti ja se lakše popravljam nego definišem.Zato me strah masti.

                        Comment


                        • #13
                          Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                          Originally posted by Argentum View Post
                          @ TripleZ

                          Samo malo, nisam ja lud. Nikada ne moze imati toliko viska da ima problema sa skidanjem istog ako trenira kako treba. Naglasak na trening. Nisam nigdje napisao da zdere i lezi. Zasto ti ili zasto ja nemam stomacinu, a jedem kao deset ljudi sve i svasta. Mogu pojesti enormnu kolicinu hrane, a jos enormnije potrositi. Normalno da je da ce biti nesto masnih naslaga, ali lako ce to sve otici uz adekvatnu dijetu. Pogotovo ako se redovno trenira kako treba, potrosi se.

                          Naravno, treba paziti na ishranu, ali taj period dizanja tezina treba malo pogurati. Kako ce drugacije nalijepiti meso.



                          Ako ti je to junk sta onda ja mogu za sebe reci koji svako jutro pije cokoladno mlijeko uz dorucak i pojede milijardu kilograma cokolade u toku dan. Nije to nista, samo jedi i treniraj. Naravno, nije ni to dobro sto ja radim ali uhvatio me je period kada nista ne pazim (prekipilo mi je jednostavno), proci ce, ali isto tako nemam problema niti viska jer cak i vise trosim nego sto unosim. Konstantno je tu potrosnja i iscrpan trening, tako da uzivam i u treningu i u jelu.
                          pa teorija ''potrosi se'' stoji, ali samo zato sto se neko odlucio za kvazi-poverlifting trening nece krsiti nikakva pravila fiziologije, kad treninge smanjis sa 5-6 na 3x/sedmicno, i kad izmedju serija odmaras po 4-5 minuta umjesto 45 sekundi, sigurno ne trosis vise kalorija, bez obzira na to sto dizes velike kile (koje u stvari nisu velike)

                          koristis presiroke pojmove da bi ti savjet imao smisla, kad bi neko pogledao moju prehranu mislio bi da je to nesto najgore sto je vidio od nekog ko napreduje u gym-u, a znas sta za mene znaci ''ne moras paziti sta jedes'' ? samo da je para to je za mene sladoled mjeren u kutijama, krofne u pakovanjima od po 8, cole u dvolitrama, mlijeko+kakao dok mi se stomak ne napuse na +15cm, kolaca koliko se dnevno moze napraviti i cornflakes uz svaki klip koji gledam na internetu; sve to opslije standardnih 3-4 obroka - probaj to potrositi vise od 3 sedmice pa mi reci kako se ne debljas - lahko je potrosit dvije kocke cokolade koje mogu u oko stati
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #14
                            Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                            Originally posted by TripleZ View Post
                            koristis presiroke pojmove da bi ti savjet imao smisla
                            Dijelim misljenje sa tobom. Imas pravo. Nastojat cu da budem konkretniji u ovom postu. Isto vrijedi i za powerlifting gdje ti je svaka na mjestu, ali samo u slucaju da se vjezbac prezderava i slicno.

                            Originally posted by TripleZ View Post
                            kad bi neko pogledao moju prehranu mislio bi da je to nesto najgore sto je vidio od nekog ko napreduje u gym-u
                            O tome ti i pricam. Takav sam i ja u posljednje vrijeme. Ko kaze da moras imati svaki dan i svaki sat posni sir u kuci ili trideset jaja? Doduse do prije tri mjeseca sam imao svake sekunde u frizideru po nekoliko kilograma posnog i skoljku jaja, ali jednostavno ne mozes vise finansijski pratiti taj tempo (godinu dana sam tako zivio, svaki dan). Imam jos milion drugih izdataka. Itekako se moze napredovati i od standardne prehrane, samo treba voditi racuna da se ne pretjeruje s nekim, neka mi Bog oprosti, industrijskim viskom poput margarina i nekih lijevih salama (iako sam takvo nesto totalno iskljucio iz ishrane). Istina je da pojedem puno vise od ostalih ukucana, ali necu propasti ako trebam unositi proteine kroz neke masnije namirnice ili ugljikohidrate bijelim hljebom (ovo gledam sto manje) ako imam konstantan i kvalitetan trening. Nekada sam se drzao striktno unosa, ali sada vidim da to nema smisla jer nisam profesionalac i stresno mi je postalo. Unatoc tome i dalje treniram krvavo i stvarno nema zaostatka.

                            Originally posted by TripleZ View Post
                            a znas sta za mene znaci ''ne moras paziti sta jedes'' ? samo da je para to je za mene sladoled mjeren u kutijama, krofne u pakovanjima od po 8, cole u dvolitrama, mlijeko+kakao dok mi se stomak ne napuse na +15cm, kolaca koliko se dnevno moze napraviti i cornflakes uz svaki klip koji gledam na internetu
                            Ovo je problem. Nisam nikada mislio na ovakvo nesto. Cak ni ja u epizodama prezderavanja to ne radim. Pod "ne moras paziti sta jedes'' podrazumijevam da covjek ode u kuhinju i jede sta god ima u frizideru kada je god gladan i da jede dok se ne najede. Da ne udara glavom od zid ako nema integralni hljeb ili posni sir. Isto tako da ne psuje ako umjesto pilecih prsa pojede neki drugi pileci proizvod. Ukratko, da mu se ne luci kortizol koji jako nepovoljno djeluje. To za mene znaci da ne mora paziti sta jede. Pocetnici su cesto optereceni time, a nisu ni svjesni sta trening znaci. Na kraju krajeva, da je to osjetljivo kao nuklearna fizika niko od nas ne bi nista napravio.

                            Otkako ne pazim pretjerano na ishranu imam obicaj ujutro ispeci po cetiri do pet jaja sa sudzukom, pojesti krisku hljeba uz to i popiti 200ml cokoladnog mlijeka. U toku dana kada god osjetim glad pojedem nesto iz frizidera ili ako sam vani necu se ustrucavati da pojedem sirnicu, doner, picu, cevape ili bilo sta drugo. U posljednje vrijeme svaki ili svaki drugi dan popijem 0,5 kolu (nekada i litar dnevno) i cijeli TOPS ili cokoladu. I opet u svemu tome unos ne prelazi 3000 kcal (meni po proracunima treba 3,500kcal samo da odrzavam postojece stanje). Jos kada se trenira? Nije to nista. Naravno, imam ja uredne obroke s bijelim mesom, rizom, krompirom, vlaknima ali jednostavno ne mozes tako zivjeti svaki dan. Uostalom i sam znas da zivimo u drzavi gdje je cijena hrane skoro kao i vani, a plate sest puta nize.

                            Jos zivim studentski zivot i tesko je sve to imati. Prvo sam se nervirao zbog toga, a sada mi je puno lakse jer sam se opustio po tom pitanju i trening nikada nije bio kvalitetniji nego sada. Forma takodjer.
                            Last edited by Argentum; 20-08-15, 18:58.

                            Comment


                            • #15
                              Re: poverliftin trening i ishrana pomoć.

                              Argentumov opis prehrane kad ne pazi šta jede, je opis moje prehrane kad pazim šta jedem

                              iifym i samo jako
                              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                              Fak me, right?

                              Comment

                              Working...
                              X