Announcement

Collapse
No announcement yet.

Potisak šipkom, lat i zgibovi iza glave?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Potisak šipkom, lat i zgibovi iza glave?

    Da li je ispravno:
    - raditi potisak šipkom iza glave (za ramena)
    - vući lat iza glave
    - raditi zgibove za leđa tako da nam šipka za koju se držimo dođe iza glave

    i slično. Ako razumijete što hoću reći - jer sam u jednoj knjizi pročitao da to nije pravilno i da može dovesti do ozljeda.

  • #2
    Re: Šipka iza glave?

    Istina, dosta ljudi ne preporučava radit navedene vježbe.....
    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

    Comment


    • #3
      Re: Šipka iza glave?

      Slažem se,mene osobno ramena bole od toga i mislim da je biomehanički neispravno

      Comment


      • #4
        Re: Šipka iza glave?

        Originally posted by Vladebisi
        Slažem se,mene osobno ramena bole od toga i mislim da je biomehanički neispravno
        +1
        Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

        Comment


        • #5
          Re: Šipka iza glave?

          Originally posted by Vladebisi
          Slažem se,mene osobno ramena bole od toga i mislim da je biomehanički neispravno
          Meni bude osjećaj kao da će mi rame ˝ispasti˝ ako radim potiske ili vučenje iza glave -.-''
          You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

          Comment


          • #6
            Re: Šipka iza glave?

            Nema nikakve potrebe da se sve te vjezbe izvode na nacin da sipka ide iza glave. Jedino do cega moze doci je ozljeda rotatorne mansete ramena. Zgibovima na prsa mozes bolje aktivirati latissimus...
            Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

            Comment


            • #7
              Re: Šipka iza glave?

              Originally posted by Moi
              Nema nikakve potrebe da se sve te vjezbe izvode na nacin da sipka ide iza glave. Jedino do cega moze doci je ozljeda rotatorne mansete ramena. Zgibovima na prsa mozes bolje aktivirati latissimus...
              :handgestures-thumbupright:

              Comment


              • #8
                Re: Šipka iza glave?

                ok..ali rameni potisak iza glave? (sa šipkom) meni fino pogodi ramena...makar ne spuštam preduboko šipku. Negdje u ravnini očiju mi dođe,a s obzirom da sam krakat to mi je taman. btw,pozdrav,novi sam na forumu

                Comment


                • #9
                  Re: Šipka iza glave?

                  Originally posted by FrenkZejn
                  ok..ali rameni potisak iza glave? (sa šipkom) meni fino pogodi ramena...makar ne spuštam preduboko šipku. Negdje u ravnini očiju mi dođe,a s obzirom da sam krakat to mi je taman. btw,pozdrav,novi sam na forumu
                  i upravo na taj nacin ti neces stimulisati zadnju glavu ramena nego prednju... jer je pokret identican onom sa sipkom ispred glave samo sto su ruke pomjerene unazad i rame se vise opterecuje...
                  Slazem se u potpunosti sa ostalim.
                  "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                  Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                  https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                  http://www.staying-fit.net/

                  Comment


                  • #10
                    Re: Šipka iza glave?

                    jel ima kakve razilike izmedu spustanja sipke iza i ispred glave, odnosno jel kad spustam iza pogadam zadnje a kad spustam ispred prednje rame, negdje sam cito da netreba dva puta ici istim putem.
                    Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Šipka iza glave?

                      pa ja smatram da ta vježba nikako ne može za zadnje rame bit....al ja sam s tim mislio pogodit srednji dio ramena i jel..prednji....za zadnje radim rear fly.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Šipka iza glave?

                        mislim da šipka iza glave nema pretjerane veze sa zadnjim deltoidom, ako se ne varam zadnje rame u toj vježbi nema čak ni ulogu sinergista
                        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Šipka iza glave?

                          pa da a za srednje rame?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Šipka iza glave?

                            Originally posted by FrenkZejn
                            pa da a za srednje rame?

                            pa srednje rame je u ovom slučaju sinergist :P dakle on isto radi
                            Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Šipka iza glave?

                              Originally posted by xpress
                              mislim da šipka iza glave nema pretjerane veze sa zadnjim deltoidom, ako se ne varam zadnje rame u toj vježbi nema čak ni ulogu sinergista
                              kad spustis sipku ispod visine glave pa do vrata aktivirat ces zadji dio ramena..
                              Pokusaj da spustis sipku skroz, i kad ides s pozitivnim djelom..idi samo do vrha glave.
                              jest da je mala putanja ali garantujem da ces osjetiti zadnju glavu.
                              Ali i dalje mislim da tu vjezbu treba izbjegavati..ili bar ne pretjerivati s kilazom jer je polozaj dosta neprirodan i cesto dolazi do povreda prilikom izvodjenja te vjezbe
                              "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                              Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                              https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                              http://www.staying-fit.net/

                              Comment

                              Working...
                              X