Announcement

Collapse
No announcement yet.

Supinacija bicepsa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Supinacija bicepsa?

    Trazio sam po netu i po forumu ali nisam shvatio sto je tocno supinacija bicepsa.

    Da li je to kada nam lan gleda prema stropu ili kada nam mali prst nadvisi palac?

  • #2
    Re: supinacija bicepsa

    Jakšić?

    Vidiš, to je i mene zanimalo. Koliko sam uspio shvatiti - u ispruženom položaju dlan je prema nozi, a kako dižeš ruku, zavrčeš - tj. supiniraš - podlakticu da u krajnjem položaju dok podlaktica i nadlaktica zatvaraju 90 stupnjeva dlan bude okrenut prema stropu.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: supinacija bicepsa

      Originally posted by PatrickStar
      Jakšić?

      Vidiš, to je i mene zanimalo. Koliko sam uspio shvatiti - u ispruženom položaju dlan je prema nozi, a kako dižeš ruku, zavrčeš - tj. supiniraš - podlakticu da u krajnjem položaju dok podlaktica i nadlaktica zatvaraju 90 stupnjeva dlan bude okrenut prema stropu.
      Da, Jakšić

      Ali čitao sam u Arnoldovoj enciklopediji da je on radio supinacije tako da je na stranu di mu je mali prst dodao do 2.5kg vise i na kraju pokreta u biceps pregibu zakretao zglob tako da mu mali prst nadvisi palac.. To sam ja shvatio kao supinacija, pa tu pitam jer sam u nedoumici

      Comment


      • #4
        Re: supinacija bicepsa

        Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

        Comment


        • #5
          Re: supinacija bicepsa

          fala ubojiti. Al kako bi napravio takvu supinaciju npr. na scott klupi sa bucicom?

          Comment


          • #6
            Re: supinacija bicepsa

            a šta se postiže ovom vežbom?
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: supinacija bicepsa

              Originally posted by vege
              a šta se postiže ovom vežbom?
              Bolji rezultati na rukama.
              Arnold spominje u svojoj enciklopediji da je sa 19 god imao ruku 51 upravo zbog njegovih supinacija s onom kilazom dodatnom i poznat je po dobivanju 7.5cm u kratkom roku na ruci(ne sjecam se tocno koji je to vremenski period, ali nesto kao dva mj+)

              Comment


              • #8
                Re: supinacija bicepsa

                Originally posted by kaze
                Originally posted by vege
                a šta se postiže ovom vežbom?
                Bolji rezultati na rukama.
                Arnold spominje u svojoj enciklopediji da je sa 19 god imao ruku 51 upravo zbog njegovih supinacija s onom kilazom dodatnom i poznat je po dobivanju 7.5cm u kratkom roku na ruci(ne sjecam se tocno koji je to vremenski period, ali nesto kao dva mj+)
                e vredi probati! dakle ovako kako radi ovaj momak u videu?
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • #9
                  Re: supinacija bicepsa

                  Originally posted by kaze
                  Originally posted by PatrickStar
                  Jakšić?

                  Vidiš, to je i mene zanimalo. Koliko sam uspio shvatiti - u ispruženom položaju dlan je prema nozi, a kako dižeš ruku, zavrčeš - tj. supiniraš - podlakticu da u krajnjem položaju dok podlaktica i nadlaktica zatvaraju 90 stupnjeva dlan bude okrenut prema stropu.
                  Da, Jakšić

                  Ali čitao sam u Arnoldovoj enciklopediji da je on radio supinacije tako da je na stranu di mu je mali prst dodao do 2.5kg vise i na kraju pokreta u biceps pregibu zakretao zglob tako da mu mali prst nadvisi palac.. To sam ja shvatio kao supinacija, pa tu pitam jer sam u nedoumici
                  Ima smisla..sto vise okrenes zglob vise ti se napne biceps tak da definitivno nije lose stavit npr kilu vise sa strane malog prsta i na kraju pokreta zaokrenut. Definitivno cu sljedeci put probat..inace uvijek zaokrenem lagano zglob pri kraju i fakat odlicno pogodis biceps ali nisam probao sa dodatnom kilazom na jednoj strani..odlicna ideja

                  Comment


                  • #10
                    Re: supinacija bicepsa

                    Mislim da je to 7.5 cm razlike napeto/opušteno! Sa supinacijom se postiže da biceps dođe iz maksimalno istegnutog u maksimalno kontrahiran položaj. Stavite podlaktica-nadlaktica 90 stupnjeva i okrenite ispružen dlan prema podu. Okrečite dlan da gleda prema plafonu i promatrajte biceps.
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #11
                      Re: supinacija bicepsa

                      Za mene glupost od vježbe....do pola pokreta više težine preuzme podlaktica i tek kad se dlan okrene prema gore onda se biceps uključi, pola pokreta je beskorisno....i nevidim smisao u tim zavrčanjima zgloba na kraju. Probao i za mene beskorisna vježba...

                      Na 7:53 min lijepo rečeno......uglavnom za cijeli video +1 od mene.



                      Evo kako se bicepsi rade bez puno filozofije

                      ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                      Comment


                      • #12
                        Re: supinacija bicepsa

                        Probajte hammer pregib do 90° i onda supinirati podlakticu, ponovno vratiti saku u ravan polozaj i spustiti
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • #13
                          Re: supinacija bicepsa

                          Originally posted by hardstyle91
                          Probajte hammer pregib do 90° i onda supinirati podlakticu, ponovno vratiti saku u ravan polozaj i spustiti
                          auuu vec se vidim kako to radim, super ideja

                          Comment


                          • #14
                            Re: supinacija bicepsa

                            Originally posted by sthooligan
                            Za mene glupost od vježbe....do pola pokreta više težine preuzme podlaktica i tek kad se dlan okrene prema gore onda se biceps uključi, pola pokreta je beskorisno....i nevidim smisao u tim zavrčanjima zgloba na kraju. Probao i za mene beskorisna vježba...

                            Na 7:53 min lijepo rečeno......uglavnom za cijeli video +1 od mene.



                            Evo kako se bicepsi rade bez puno filozofije

                            do pola pokretna, do 90° sudjeluje biceps, poslije 90° (ovisi kakva ti je duljina i pozicija bicepsa) biceps se odmara u tom daljnjem pokretu, tako da je pametnije radit do 90° po meni.

                            Comment


                            • #15
                              Re: supinacija bicepsa

                              Zanima me jos nesto, OFFTOPIC je al nisam bas naso nigdje tako da se ispricavam.
                              Dok mjerim ruku, dali da metar povucem po najvecem dijelu bicepsa i najvecem dijelu tricepsa ili da samo provuce da metar bude okomito tj. u ravnini na ruci?

                              Comment

                              Working...
                              X