Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li valja vjezbat listove svaki dan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: listovi

    Originally posted by Skakac View Post
    Koliko ponavljanja treba raditi za listove? Je li u redu do otkaza ili i za njih vazi pravilo do 10 ili 12 ponavljanja u jednoj seriji?
    Pa i tih 10-12 se podrazumijeva do otkaza.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: listovi

      Originally posted by kelly View Post
      Pa i tih 10-12 se podrazumijeva do otkaza.
      Znam, mislio sam ako ih radio s nesto manjim tezinama, pa da ih bude od 20-25 ponavljanja?

      Comment


      • #18
        Re: listovi

        Naučio sam da je kod listova pravilo da nema pravila.

        Trenutno radim pod opterećenjem desetak ponavljanja do otkaza i to supersetiram s još desetak polaganih ponavljanja bez opterećenja.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment


        • #19
          Re: listovi

          Počeo sam s listovima, iz razloga što ih nikada prije nisam radio, a osječam potrebu za time.

          Prije sam se izvlačio na način da su jednostavno "tvrdoglavi" ali došao sam do zaključka da na području oko listova imam puno previše masnoga tkiva (što je vrlo čudno za dečka koji opčenito ima vrlo malo body fata)...

          Tako da sam (vjerovali ili ne) već nakon jednog treninga listovima, osječam da su proradili, i da (hvala Bogu) nisu toliko tvrdoglavi koliko sam mislio..

          Radim ovako.

          2 bučice po 10kg (20kg.... + 2x šipke od cca 2kg.... sveukupno cca 24kg...nevažno sad)

          5 serija po 20 ponavljanja.
          Pred kraj 3. serije osječam kako već postaje teže,
          a zadnju seriju (kao i kod svakog treninga) radim do otkaza, znači dok mi se noge ne počnu trest i samo listovi popuste, i ne dižu više... e t je taj osječaj xD .... ta zadnja bi bila oko 35 ponavljanja

          I osječaj je prilično dobar, samo to masno tkivo moram rješiti (ne moguće je da imam 1.5cm debelu kožu na tom djelu) trčanjem, i bajsom...
          Ne znam drugi način.
          Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

          http://www.facebook.com/adoni.costo
          http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
          http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

          Comment


          • #20
            Re: listovi

            Originally posted by ScuderiaBull View Post
            došao sam do zaključka da na području oko listova imam puno previše masnoga tkiva (što je vrlo čudno za dečka koji opčenito ima vrlo malo body fata)...
            ... to masno tkivo moram rješiti (ne moguće je da imam 1.5cm debelu kožu na tom djelu) trčanjem, i bajsom...
            Ne znam drugi način.
            Imam potpuno isti problem. I kad sam bio najmršaviji, imao sam salo na listovima. Pa izgledaju kao da su jaki, a u stvari više sala nego mišića. Mislim da mi moramo zverski da nabildujemo te listove, kako bi se to salo tanje razvuklo preko njih... ne znam... to mi je jedan od većih zadataka u budućnosti kad je vežbanje u pitanju. Genetika nas ****... uvek se nerviram i mislim, što mi se ne skuplja salo na leđima, oko vrata i tamo gde treba da me ima?!
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #21
              Re: listovi

              A vidiš Vege,
              ne znam da li će samo trening na listovima pomoći (bar kod mene) jer mislim da koliko god izjačam listove, da se definicija istih neće toliko primjetiti baš radi tog sloja koji je oko njih... ne znam dal to opće mogu nazvat salo, valjda mogu...

              Znači da li prvo da skinem taj sloj kako god znam, ili da poradim na listovima, a poslije se zahebavam s skidanjem toga?
              Očito nisam dovoljno pametan po tom pitanju
              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

              http://www.facebook.com/adoni.costo
              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

              Comment


              • #22
                Re: listovi

                -list sam mjerio prosle godine,i ove sada,i mos mislit koliko su narasliiii...0 jeeb enniiiih milimetaraa!!! inace ih radim oko 4 godine,i nistaa,svaki moguci trening sam uradio,neke sam cak i izmislio,2 puta tjedno,3-5,svaki dan,vise ponavljanja manje,kombiniranje,doslovno sve! sad ih trenutno neradim tjedan dana,jer kad sam vidio koliko su mi narasli neda mi se,gubim vrijeme! Vidi se na njemu da se on ''radi'' ali ne raste,ima cvrstocu i definiciju ali volumen jedna velika nula! sta da radim sada??ima li neki 10 trening za povecanje ? Hvala na odgovoru!

                Comment


                • #23
                  Re: Da li valja vjezbat listove svaki dan?

                  U jednom od svojih postova već sam napisao da sam u 2mj dobio 1cm na obujmu. Dobro, to je zbog toga što sam počeo raditi nakon duže stanke, kod mene je situacija da se kasnije (barem što se listova tiče) sporije napreduje.

                  Mislim da je listove sasvim dovoljno raditi dva puta tjedno, ali na krajnje intenzivan način. Kada sam počeo raditi listove radio sam 1x tjedno i to tako da sam pet dana imao upalu (dva dana sam jedva prislonio pete prema tlu). Treba ih pogađati iz svih pravaca kada se radi propinjanje (prsti prema van, prema unutra i paralelno). Veći broj serija i veći broj ponavljanja. Npr. 6 x 15. Sad nisam siguran drži li vodu ona priča o niskom broju ponavljanja i razvoju mase u pogledu ovog mišića, jer nisam probao raditi sa velikim težinama i niskim brojem ponavljanja.

                  Važno je istezanje, ali ne samo na kraju vježbanja nego u odmoru između serija, s tim da pauze između serija budu od 30 - 45sec. Tako sam ja prakticirao barem....

                  Bosonogo hodanje po težem terenu (kamenje, stijene) može pomoći kod nekih problema sa tetivama, može ojačati stopala i fleksibilnost skočnog zgloba - za listove mislim da nema neki učinak, ali možda bi ih to malo "potaknulo" na rast (valja probati)

                  Trčanje (kao što mnogi pričaju) nema neke veze, čak i ne preporučujem (naročito ako je riječ o trčanju na duge staze), ali recimo trčanje uzbrdo na prstima može biti dobro za cirkulaciju i pump effect u listovima (za rast dakako da ne), ali je dobro to tu i tamo prakticirati radi njihove izdržljivosti.

                  Comment


                  • #24
                    Evo da podjelim svoj nacin treninga za listove mozda nekome bude koristan.
                    Radim ih 1x tjedno na sledeci nacin.

                    Prva vjezba mi bude neki stojeci stav nebitno da li se radio o smith mas.ili nekoj drugoj stoj.mas...Bitno je da se postavi neka kutija ili neko uzvisenje da se moze raditi full range.Tu radim 3x4-8 pon.S tim da tezinu ne diram tj.kakva je u prvoj seriji takva je i u zadnjoj.Odmor izmedju serija oko 10-15 sec.Prve 2 serije idu do pozitivnog otkaza a zadnja ide sve dok ne otkaze stativni dio.
                    Druga vjezba bude neka sjedeca masina na kojoj radim 2x8-10 i opet staticni otkaze u zadnjoj seriji a negativni u prvoj.
                    Opterecenje dizem svaki tjedan nekada i do +10 na prvoj a na drugoj +5.

                    Ovaj post sam napisao bez obzira sto je tema stara 4-5god.jer mislim da ce nekome biti od koristi.Zaboravio sam napomenuti da jedini problem moze biti da se kasnije tesko vratiti iz teretane.

                    Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk


                    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                    Comment

                    Working...
                    X