Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

    Evo danas kad sam bio na treningu otvorila se zanimljiva teme o navedenoj vjezbi, naime 99% clanova teretane ne radi tu vjezbu jer se ne moze radit s velikim kilazama i prema tome to je definicijska vjezba dakle losa za masu...??

    Ja mislim da je to jedna obicna besmislica neupucenih ljudi, ja tu vjezbu uvijek radim nakon bench press serija(kosih) i mislim da je svakako bitna za razvoj prsa i njihovo sirenje ali eto neda vrag mira pa postam na ovom forumu da cujem drugo misljenje.

    Dakle sta bi vi rekli o ovoj vjezbi, zasto je dobro i zastio je preporucate/ne preporucate?

  • #2
    Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

    ok istina da u toj vjezbi koristis oko 20 % tezine koju recimo koristis u incline dumbbell press , al zar to odmah mora znacit i losji rezultati ? ne kuzim... ja inace tu vjezbu stalno ubacujem u svoj trening prsa te osobno smatram da su vjezbe u kojima "stiščeš" prsa puno efikasnije i daju bolje rezultate.

    A isto tako je i zanemarena vjezba Reverse Flys , vjerovatno isto iz razloga jer se koristi skoro nikakva tezina. Nemoj samo radit najdraze vjezbe, nego se trudi kombinirat vjezbe tako da radis na svakom djelu.

    Comment


    • #3
      Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

      Bench Fly je super za prsa, slažem se . To s težinama su samo glupe GYM spike (glupih pojedinaca), uopče se nemoj obazirati na to... Kod kosog Fly-a ja radim s vrlo malim nagibom jer kod večeg nagiba mi pate ramena i svaki trening radim Fly pod drugim nagibom znači incline, flat i decline...

      Comment


      • #4
        Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

        Mene ta vježba ubije i baš osjetim prsa da rade, radim je samo na ravnoj klupi, nisam još radio na kosoj, bojim se zbog ramena sa kojim imam problema
        You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

        Comment


        • #5
          Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

          Kad radiš kosi bench nemoj nakositi klupu više od 30 stupnjeva.Najsmjšnije mi je kad vidim da ekipa radi kosi benh sa nagibom od 60 stupnjeva,wtf

          Comment


          • #6
            Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

            Originally posted by Vladebisi
            Kad radiš kosi bench nemoj nakositi klupu više od 30 stupnjeva.Najsmjšnije mi je kad vidim da ekipa radi kosi benh sa nagibom od 60 stupnjeva,wtf
            :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft:

            Comment


            • #7
              Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

              Odlična vježba,sviđa mi se.
              Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

              Comment


              • #8
                Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

                Ovu vježbu planiram uvesti u idući ciklus definicije, i jedva čekam rezultate, vjerujem da je vježba ludilo.
                Ja kosi radim pod kutem cca 45 stupnjeva, pad manjim kutom od recimo 30, dižem jednako ako ne i jače od ravnog bencha, pa sam zato još nakosio, jer neznam nikog da može dignut više na kosom od ravnog. Nekad sam radio i pod kutem 70-80 stupnjeva i pogađao sam prednje rame i područje oko ključne kosti, pa ako je kome napeta istaknutija ključna kost...nek izvoli.
                1 i 1 nisu 2 već 11

                Comment


                • #9
                  Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

                  Dakle, ne treba vjezbati kosi bench ni razvlacenja na nagibu visem od 30 stupnjeva? Primjetio sam da mnogi vjezbaju na 45 stupnjeva.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

                    Pa cilj je zapravo vježbati pod onim nagibom pod kojim osjećaš da pogađaš gornji dio prsa. Ja obično (na podesivoj klupici) stavim i manji nagib od 30 stupnjeva. Čak sam jedno vrijeme pod zadnje noge bencha znao samo jednu ploču staviti. Ono, čisto da se malo kut pod kojim se pogađaju prsa, promijeni. Odmah je drugačiji osjećaj.
                    Originally posted by magarac
                    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                    dzaba mu sve

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kosa razvlacenje s bucicama (inclined dumbell fly)

                      Originally posted by Dida View Post
                      Pa cilj je zapravo vježbati pod onim nagibom pod kojim osjećaš da pogađaš gornji dio prsa. Ja obično (na podesivoj klupici) stavim i manji nagib od 30 stupnjeva. Čak sam jedno vrijeme pod zadnje noge bencha znao samo jednu ploču staviti. Ono, čisto da se malo kut pod kojim se pogađaju prsa, promijeni. Odmah je drugačiji osjećaj.
                      +1

                      Preko 30 stupnjeva mi se već previše uključi prednje rame.
                      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                      Comment

                      Working...
                      X