Announcement

Collapse
No announcement yet.

Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

    Bok!

    Zanimljivo je da svi govore da šipku treba spuštati na gornji dio prsa ili čak na vrat jer se tako najbolje izolira mišić, ali nitko, ama baš NITKO to ne radi, ni početnici, a ni već iskusniji bilderi. Svi spištaju šipku da donji dio prsa. Zanima me zašto je to tako?

    Ja spuštam šipku nekih 2 cm iznad bradavice i fino osjećam prsa nakon treninga, ja zadovoljan!

    Dođe mi lik u teretani i kaže da ne radim pravilno, da bi trebao spuštati šipku niže jer mi ovako ramena previše rade.

    Pitam iskusnijeg bildera gdje treba spuštati šipku, on kaže više prema vratu. Kaže da ramena manje rade na taj način. To me malo utješilo jer tako i radim, ali je teško povjerovat da na taj način manje rade ramena jer je uteg direktno iznad njih.

    Vaša mišljenja, komentari......

  • #2
    Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

    Pa mislim da kad spustas ispod bradavica ramena ti se dizu i izvlace prema naprijed- valjda u tom potezu vise rade, a kad spustas na vrat ramena su vise na svom prirodnom mjestu pa bi trebala manje radit!
    Dont drink, dont smoke just eat and work

    Comment


    • #3
      Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

      Ima smisla da...

      Hvala!

      Comment


      • #4
        Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

        ispod bradavica najaktiviranija su donja vlakna prsa iznad bradavica prema vratu gornja vlakna prsa. to ti je sva mudrost. prednje rame nemozes totalno izolirati di god da spustao sipku.
        vecina ljudi kad radi ravni bench spusta u sredinu i s time gada cijela prsa podjednako a na kosom i kontrakosom izoliravaju gornja ili donja vlakna. zato kad vidis ljude da rade ravan bench rade ga pretezito na bradavice ili malo dolje.
        a isto tako ako sipku spustas nize napravis luk s ledima spojis lopatice mozes vise dici na benchu pa je vjerojatno i to razlog zasto svi rade malo nize. ego je zajebana stvar.
        Imam disleksiju

        Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

        Comment


        • #5
          Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

          Ma kužim ja sve to.
          Naživcira me kad mi netko dođe i kaže da trebam spuštati šipku niže jer mi ovako kako radim previše rade ramena pa sam trebao neki argument da to pobijem

          Comment


          • #6
            Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

            ja isto smatram da sto vise prema vratu radis da vise radi prednje rame ali nemora biti da sam u pravu
            Imam disleksiju

            Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

            Comment


            • #7
              Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

              Originally posted by ruky
              ja isto smatram da sto vise prema vratu radis da vise radi prednje rame ali nemora biti da sam u pravu
              Upravo suprotno, prednje rame se puno manje uključi i bolje se izoliraju prsa(više gornji dio).

              Comment


              • #8
                Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                Koliko sam skužio ljudi rade Guillotine press (spuštanje šipke na vrat) jer kod kosog bench pressa previše osjete rame. Jel tako?

                Ako je tako ja ću rađe raditi kosi bench (kut od 30), dobro osjetim prsa kod te vježbe.
                Ali ću prvo probati Guiollotine press, baš me zanima

                Comment


                • #9
                  Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                  Pa vidiš da sve znaš. Ramena se dosta osjete i na ravnom i na kosom tako da je ovo bolja opcija, kosi(30 stupnjeva) isto nije loš izbor. Ne znam koliko će ti uspit giljotina iz prvog puta, treba malo prakse da se uvježba forma(laktovi što dalje od tijela, prema ušima).

                  Comment


                  • #10
                    Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                    Originally posted by ruky
                    a isto tako ako sipku spustas nize napravis luk s ledima spojis lopatice mozes vise dici na benchu pa je vjerojatno i to razlog zasto svi rade malo nize. ego je zajebana stvar.
                    U tom grmu leži zec...ne možeš ti nekome objasniti da dižeš manje jer radiš giljotinu, konji vide samo koliko kila ima na utegu...

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                      Originally posted by kelly
                      U tom grmu leži zec
                      U tom ležu zeci grm
                      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                        Originally posted by Vedran
                        Pitam iskusnijeg bildera gdje treba spuštati šipku, on kaže više prema vratu. Kaže da ramena manje rade na taj način.
                        Dobro kaže. Možda je bolje naglašavati da kod tog položaja "VIŠE prsa rade", nego "MANJE ramena rade".
                        Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                        Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                          Da ne otvaram temu , da li prakticirate raditi "giljotinu" dao dopunsku vjezbu za gornji dio prsa ?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                            Originally posted by Builty View Post
                            Da ne otvaram temu , da li prakticirate raditi "giljotinu" dao dopunsku vjezbu za gornji dio prsa ?
                            za prsa uvjek radim ravni benc spustam na bradavice il malo vislje, kosi benc kao giljotinu skroz pod vrat, razvlačenje samo ravno i dipse tu i tamo ubacim da promjenim strukturu treninga ili ako nisam koj dio dobro napravio.
                            Dont drink, dont smoke just eat and work

                            Comment


                            • #15
                              Re: Spuštanje šipke na vrat (ravni bench press)

                              ravni bench press se u pravilu ne spusta na vrat jer rame dolazi u neprirodan polozaj (recite frendu nek uzme sipku i spusti ju na vrat na ravnom benchu i vidjet cete u kakvoj se poziciji nalazi rame), i to naravno moze dovesti do ozljede samo...
                              sipka se spusta negdje u ravnini bradavica, znaci 1 cm +/-
                              i spusta se do 90 stupnjeva...

                              kod kosog bencha sipka se spusta na vrat
                              kod kontrakosog na pleksus..

                              i to je to.
                              Last edited by pekizggs; 02-03-12, 14:18.
                              There is a price to pay for everything you gain.

                              Comment

                              Working...
                              X