Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

    mislim da li je bolje penjat se od manje ka većoj kilaži ili se zagrijat npr s 50 kg jedna ili dvije serije pa odmah max kilazu tj. 90 kg koju mogu izbacit samo 2 puta pa onda spustat na 80 kg 2 serije i onda 2 serije sa 70 zavrsiti ...

    kako vi praktikujete ?

  • #2
    Re: kako radite bench press?

    možeš svakak raditi kak ti najbolje paše

    npr na početku sam radio s jednom kilažom s kojom bi mogao kroz 4 serije uvijek napraviti 8-10 ponavljanja,onda sam poceo piramidalno, od manjih težina prema vecoj
    sad trenutno radim kao drop serije,znaci prvo se 2 serije s laganom tezinom zagrijem (oko 15 ponavljanja) i onda idem od max tezine (nije baš max al opet da zguram oko 6 ponavljanja),onda smanjim i ako sam uspio napraviti oko 8 ponavljanja onda tu kilažu ostavim i ponovno ,ako sam opet oko 6 ponavljanja napravil onda opet spuštam kilažu... i tak 4 serije

    znaci meni je cilj da ne bude vise od 8 ponavljanja,a manje od 6
    -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

    Comment


    • #3
      Re: Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

      Originally posted by Bilderčić
      mislim da li je bolje penjat se od manje ka većoj kilaži ili se zagrijat npr s 50 kg jedna ili dvije serije pa odmah max kilazu tj. 90 kg koju mogu izbacit samo 2 puta pa onda spustat na 80 kg 2 serije i onda 2 serije sa 70 zavrsiti ...

      kako vi praktikujete ?
      kad radim bench penjem se prema gore do maximuma(znaci 1 ponavljanje), na zagrijavanju(penjanju) ne forsiram ponavljanja, napravim tek toliko da prokrvim prsa i da osjetim kilazu, a kada odradim maximum(to 1 ponavljanje) onda idem prema dolje, skidam po 10 kg i radim do kilaze s kojom maximalno napravim oko 10 ponavljanja

      Comment


      • #4
        bench

        treba li se pri benchu isprsit ili samo normalno legnuti na klupu, i kod donje kičme treba biti rupa ne?

        Comment


        • #5
          Re: bench

          i pri kojim se još vježbama važno "isprsiti", kao npr. kad se rade ramena i uteg spušta iza sebe??

          Comment


          • #6
            Re: bench

            Originally posted by body00
            treba li se pri benchu isprsit ili samo normalno legnuti na klupu, i kod donje kičme treba biti rupa ne?
            Trebaš se isprsit, tj trebaš spojit lopatice i kontrahirat trapez. Što se tiče "rupe" u leđima, od nje nećeš imat koristi ako je ne znaš iskoristiti, nije neophodno. I to se inače zove archanje leđa, ili ti uključivanje leg drivea u pokret, to ćeš naučit malo kasnije.

            Za sad samo legni na klupu, spoji lopatice i utegni trapez
            Chill bro

            Comment


            • #7
              Re: Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

              oke.. daj mi jos samo reci pls, mozda ce zvucati glupo ali sto se ostecenja kicme tice, ako se osteti na tom treningu osjetit cu taj isti dan ili eveuntalno sutra da imam problem, ili se ostecenja ''nakupljaju" pa se problemi dese tek za par godina? i koje su tezine opasne, one teze nego ja? makar se moze zeznuti i sa duplo manjom od sebe..

              Comment


              • #8
                Re: Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

                Originally posted by body00
                oke.. daj mi jos samo reci pls, mozda ce zvucati glupo ali sto se ostecenja kicme tice, ako se osteti na tom treningu osjetit cu taj isti dan ili eveuntalno sutra da imam problem, ili se ostecenja ''nakupljaju" pa se problemi dese tek za par godina? i koje su tezine opasne, one teze nego ja? makar se moze zeznuti i sa duplo manjom od sebe..
                Ma vjeruj iz osobnog iskustva ako ozljediš kralježnicu nema šanse da to odmah neznaš!

                Na benchu nemoguće (mislim ima ljudi koji su se utopili u 20cm vode tako da za sve postoji šansa) da ozljediš kralježnicu.

                Comment


                • #9
                  Re: bench

                  Originally posted by body00
                  treba li se pri benchu isprsit ili samo normalno legnuti na klupu, i kod donje kičme treba biti rupa ne?
                  Imaš na youtube-u pun k... videa gdje je dobro objašnjena tehnika izvođenja vježbi korak po korak tako da malo surfaj i proučavaj.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

                    Originally posted by body00
                    oke.. daj mi jos samo reci pls, mozda ce zvucati glupo ali sto se ostecenja kicme tice, ako se osteti na tom treningu osjetit cu taj isti dan ili eveuntalno sutra da imam problem, ili se ostecenja ''nakupljaju" pa se problemi dese tek za par godina? i koje su tezine opasne, one teze nego ja? makar se moze zeznuti i sa duplo manjom od sebe..
                    To je isto kao da si me pitao brojeve od lota i u kojem kolu ćeš osvojit dobitak
                    Nema tu pravila, ako radiš kako ne treba, ozlijedit ćeš se odmah.
                    Chill bro

                    Comment


                    • #11
                      Re: bench

                      Originally posted by Jole87
                      Originally posted by body00
                      treba li se pri benchu isprsit ili samo normalno legnuti na klupu, i kod donje kičme treba biti rupa ne?
                      Imaš na youtube-u pun k... videa gdje je dobro objašnjena tehnika izvođenja vježbi korak po korak tako da malo surfaj i proučavaj.
                      da hvala ) e to za izvodenje sam gledao za svaku vjezbu ali recimo kak sam sad prije par postova na ovoj temi pitao za bench, na videu nisam vidio da lopatice trebaju biti spojene :/ ko zna kolko toga ima jos za druge vjezbe tako da cu morat uzet osobnog na 1-2h da mi objasni te cake..

                      Comment


                      • #12
                        Re: bench

                        Originally posted by body00
                        Originally posted by Jole87
                        Originally posted by body00
                        treba li se pri benchu isprsit ili samo normalno legnuti na klupu, i kod donje kičme treba biti rupa ne?
                        Imaš na youtube-u pun k... videa gdje je dobro objašnjena tehnika izvođenja vježbi korak po korak tako da malo surfaj i proučavaj.
                        da hvala ) e to za izvodenje sam gledao za svaku vjezbu ali recimo kak sam sad prije par postova na ovoj temi pitao za bench, na videu nisam vidio da lopatice trebaju biti spojene :/ ko zna kolko toga ima jos za druge vjezbe tako da cu morat uzet osobnog na 1-2h da mi objasni te cake..
                        Ma možeš to i sam il na kraju krajeva užicaj nekog u teretani da ti objasni... ako imaš novaca onda plati trenera da ti sve objasni.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

                          Ne moraš se isprsit dok radiš prsa, to je powerlifting način izvođenja vježbe. Bodybuilderski način bi bio da su ti leđa na klupici

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

                            "Isprsiti" se znaci stisnuti lopatice jednu uz drugu,kako bi se dobio bolji stretch u prsima i znatno vise aktivirala prsa.
                            "Isprsiti se" nije isto sto i napraviti arch(luk) ledjima,sto se radi u PL-u,dok se u BB-u rijetko/nikako ne koristi.
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kako radite bench press? Penjat se od manje ka većoj kilaži?

                              Originally posted by IgyBoy View Post
                              "Isprsiti" se znaci stisnuti lopatice jednu uz drugu,kako bi se dobio bolji stretch u prsima i znatno vise aktivirala prsa.
                              "Isprsiti se" nije isto sto i napraviti arch(luk) ledjima,sto se radi u PL-u,dok se u BB-u rijetko/nikako ne koristi.
                              Kako je moguće isprsiti se, a da se ne saviju leđa? Ja ne mogu

                              Comment

                              Working...
                              X