Announcement

Collapse
No announcement yet.

Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

    dali se veci efekt dobiva plank trbusnjacima ili klasicnim?
    do sada sam radia skoro na kraju svakog treninga klasicne trbusnjake cca 4x 30,
    sada sam ubacia umjesto toga plank, i side plank (obje strane) znaci 3x 60 sec, osjetim nemogucu bol (dobru) i nakon toga nemogu ni 10 trbusnih napravit, sad sto je uzrok tome? nova vjezba na koju tijelo nije naviklo ili puno bolje pogada nego klasicni trbusnjak?
    dali bi bilo bolje recimo 1 dan plank vjezbe, drugi dan klasicno i tako naizmjenicno svako drugi dan?

  • #2
    Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

    Originally posted by Vule46
    dali se veci efekt dobiva plank trbusnjacima ili klasicnim?
    do sada sam radia skoro na kraju svakog treninga klasicne trbusnjake cca 4x 30,
    sada sam ubacia umjesto toga plank, i side plank (obje strane) znaci 3x 60 sec, osjetim nemogucu bol (dobru) i nakon toga nemogu ni 10 trbusnih napravit, sad sto je uzrok tome? nova vjezba na koju tijelo nije naviklo ili puno bolje pogada nego klasicni trbusnjak?
    dali bi bilo bolje recimo 1 dan plank vjezbe, drugi dan klasicno i tako naizmjenicno svako drugi dan?
    Ja mislim da ipak se dobiva bolji efekt klasičnim , uzmes uteg od 10 kg , stavis na prsa, na kosoj klupi i radi . A sto se tice plank trbusnjaka oni su vise za cvrstocu trbusnog zida dok su klasični za oblikovanje ..

    Comment


    • #3
      Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

      plank je super vjezba...znaci lumbalni dio ledja jacas i trbusnjake...sto se boli tice tijelo nije naviklo na tu vjezbu jer je to izdrzaj a obicni trbusnjaci cisto punpanje. i da, plank je za snagu...ima razlicitih varijanti...ako zelis vjezbu za snagu trbusnog zida i lumbalnog djela ledja s kojom nema gotovo nikakve mogucnosti ozljeda (sto je moguce kod piganja kicme kod obicnih trbusnjaka) onda samo naprijed...

      Comment


      • #4
        Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

        Danas je jedan debeli na tjelesnom napravio najviše trbušnjaka u minuti,,a mi koji smo mršavi smo napravili manje od njega

        Comment


        • #5
          Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

          Originally posted by servantess
          Danas je jedan debeli na tjelesnom napravio najviše trbušnjaka u minuti,,a mi koji smo mršavi smo napravili manje od njega

          Comment


          • #6
            Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

            Video or it did not happened
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

              plank je fantasticna vjezba za jacanje trbusnog zida, kao preventiva za herniju/bruh i opcenito staiblnost i jacinu zida...

              sjecam se kad sam krenuo prvi put raditi mrtvo dizanje, gazda teretane me pitao koliko mogu izdrzati u mostu (planku)...
              probao sam i izdrzao minutu i 15 sec i rekao mi da se ne vracam na mrtvo dok ne mogu 3 min
              There is a price to pay for everything you gain.

              Comment


              • #8
                Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

                Čekaj, misliš planking ovak?


                Ja sam mislio da misliš na ovak nekaj, samo više horizontalno, jer čim si rekao planking sjetim se onih klinaca kaj izigravaju budale po okolo slikajući se u tom položaju.

                Mi smo to radili na ultimate fightu,
                I mislim si kakve to sad veze ima s trbuhom

                Ja sam kreten
                Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                http://www.facebook.com/adoni.costo
                http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                Comment


                • #9
                  Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

                  mislim na ovo prvo
                  bar 3 puta tjedno odradim max, to je sad na nekih 3 i pol minute... s tim da preporucam raditi na pocetku treninga (ili na kraju ukoliko se ne radi o treningu ruku ili prsa)
                  jer pocne hvatati neugodna bol u ramenima

                  i side plank takodjer
                  There is a price to pay for everything you gain.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

                    Originally posted by servantess View Post
                    Danas je jedan debeli na tjelesnom napravio najviše trbušnjaka u minuti,,a mi koji smo mršavi smo napravili manje od njega
                    i kad sam imala 20kg više mogla sam napraviti duplo više trbušnjaka od cura koje su imale 30kg sa krevetom

                    btw...plank je fenomenalna vježba a jedini problem je što mi se ruke počnu tresti nakon nekog vremena haha
                    I know i can be what i wanna be,
                    if i work hard at it,
                    i'll be where i wanna be
                    i know i can, i know i can <3

                    Comment


                    • #11
                      Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

                      Plank ili klasični? Oboje (za najbolji učinak)

                      Debeli ljudi rade trbušnjake manjeg pokreta jer ne mogu od stomaka :P Seems legit
                      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Klasicni trbusnjaci ili plank vjezbe?

                        Originally posted by pekizggs View Post
                        plank je fantasticna vjezba za jacanje trbusnog zida, kao preventiva za herniju/bruh i opcenito staiblnost i jacinu zida...

                        sjecam se kad sam krenuo prvi put raditi mrtvo dizanje, gazda teretane me pitao koliko mogu izdrzati u mostu (planku)...
                        probao sam i izdrzao minutu i 15 sec i rekao mi da se ne vracam na mrtvo dok ne mogu 3 min
                        nije ti ovo ni lose sto ti rekao trener, ima i to svoje mjesto
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment

                        Working...
                        X