Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povišeni urati (prehrana sa min brojem purina) - kako nadoknadit proteine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povišeni urati (prehrana sa min brojem purina) - kako nadoknadit proteine?

    Bok ljudi!

    Neki dan su mi nasli povisene urate u krvi i doktor mi je dao dijetu sa minimalnom količinom purina.
    Budući da treniram 3xtjedno teretana + 2xtjedno lagani aerobni, ne znam šta napraviti( jer će mi falit puno proteina).
    Dijeta se bazira na ugljikohidratima sa minimalnim proteinima.

    Znači ne smijem jesti meso,ribu,soju i pun kufer stvari, a od proteina mi ostaje samo svježi sir, tu i tamo bjelanjak (3kom tjedno). Čitao sam da whey protein ima minimalne količine purina, al da može naštetit bubrezima u ovkvim slučajevima?!

    E, sad. Volio bih savjet od nekog tko je to prošao ili zna nekoga, jer ne bih volio prestat trenirati, nego nadoknadit proteine sa whey-om , koliko je to moguće, da ne gubim mišiće! Hvala!

  • #2
    Re: Povišeni urati (prehrana sa min brojem purina) - kako nadoknadit proteine?

    nisam strucnjak, ali ako riskiras zdravlje unosom previse P, odnosno kako si napisao, radije se oprosti od ambicija i sacuvaj svoj zivot.

    mozes ocito vjezbati ali mozda ces morati odustati od nekih vecih aspiracija. Nadam se da ce netko dati bolji savjet osobito ako je iskusan u tom podrucju

    samo se nemoj demotivirati, drzi se
    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

    Comment


    • #3
      Re: Povišeni urati (prehrana sa min brojem purina) - kako nadoknadit proteine?

      mene su učili da ako nekom pronađem povišene urate da se ne treba intervenirat ako nema tegoba u smislu uričnog artritisa tj. gihta ili neke druge ozbiljnije bolesti gdje bi štetili...
      iz prakse znam da liječnici zbog ne znam kojeg razloga idu odmah na intervenciju sa prehranom ili čak uvode i lijekove čak iako se radi o potpuno zdravoj osobi..
      no čak i ako treba djeta onda bih ja izbacio alkohol (ometa izlučivanje), pogotovo pivo bih izbacio (jer sadržava purine ali čovjek bez toga može), smanjen unos kruha (pekarski kvasac), pa bih smanjio unos slanine, kobasica, sardina, iznutrica.. a meso samo po sebi potpuno izbacit je više štete nego koristi... preporuča se koliko-toliko bit umjeren... za neke radikalnije zahvate da umjesto mesa piješ whey, nema potrebe...
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #4
        Re: Povišeni urati (prehrana sa min brojem purina) - kako nadoknadit proteine?

        thx na savjetima! Jos cu malo razmislt o svemu.

        Comment

        Working...
        X