Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povreda- jak udarac u glavu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povreda- jak udarac u glavu

    POzdrav svima prije jedno 7 mjeseci sam dobio na rukometu udarac u glavu, tocnije u celo .. cvorga je iskocila i odma u pocetku sam bio ledio al opet cvorga je ostala i nakon sada 7 mjeseci i dalje je na mom celu i nije mala .. tvrda je i nije bolna na dodir i nalazi se par cm iznad lijeve obrve. Da li ima nacin da se ona ukloni a da to nije operacija? Hvala unaprijed

  • #2
    Re: Povreda- jak udarac u glavu

    I nakon 7 mjeseci ti dolazis na forum umjesto kod doktora....
    * no comment*

    Comment


    • #3
      Re: Povreda- jak udarac u glavu

      cini se da je udarac bia prilično dobar

      (nadovezano na WTFov post)
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • #4
        Re: Povreda- jak udarac u glavu

        Glavom u precku, ha ?
        I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

        Comment


        • #5
          Re: Povreda- jak udarac u glavu

          a jete mudrijaši svaka vam ćast, recite ako znate, u protivnom...

          Dakle radi se o tome da udarac u kost izaziva upalu, otok, bolove, a ponakad i trajno zadebljanje kosti na mjestu udarca. U rijetkih i izrazito snažnih udaraca pod posebno nepovoljnim kutem sama kost može puknuti. U koliko RTG snimka isključi tu mogućnost nema potrebe za imobilizacijom. Kako frakturu lubanje prate ozbiljniji simptomi definitivno možemo isključiti istu.

          Iz osobnog iskustva znam da od udarca čelom teško dolazi do potresa mozga pa možemo isključiti i tu mogućnost.
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #6
            Re: Povreda- jak udarac u glavu

            Originally posted by kingpin View Post
            a jete mudrijaši svaka vam ćast, recite ako znate, u protivnom...

            Dakle radi se o tome da udarac u kost izaziva upalu, otok, bolove, a ponakad i trajno zadebljanje kosti na mjestu udarca. U rijetkih i izrazito snažnih udaraca pod posebno nepovoljnim kutem sama kost može puknuti. U koliko RTG snimka isključi tu mogućnost nema potrebe za imobilizacijom. Kako frakturu lubanje prate ozbiljniji simptomi definitivno možemo isključiti istu.

            Iz osobnog iskustva znam da od udarca čelom teško dolazi do potresa mozga pa možemo isključiti i tu mogućnost.
            Da bi odradio RTG mora ici kod doktora, to ne može odraditi na forumu. Nisi mu ni ti puno pomogao, pomoci mu mozes jedino da ga uputis doktoru... mislim wtf mi smo mudrijaši jer se cudimo covjeku koji je tresnuo glavinom prije fakin 7 mjeseci i tek sad dolazi ''ovdje'' a ni kod doce nije bio... ajme....
            I da, iz osobnog iskustva ga uputi doktoru...

            Comment


            • #7
              Re: Povreda- jak udarac u glavu

              Originally posted by kingpin View Post
              a jete mudrijaši svaka vam ćast, recite ako znate, u protivnom...

              Dakle radi se o tome da udarac u kost izaziva upalu, otok, bolove, a ponakad i trajno zadebljanje kosti na mjestu udarca. U rijetkih i izrazito snažnih udaraca pod posebno nepovoljnim kutem sama kost može puknuti. U koliko RTG snimka isključi tu mogućnost nema potrebe za imobilizacijom. Kako frakturu lubanje prate ozbiljniji simptomi definitivno možemo isključiti istu.

              Iz osobnog iskustva znam da od udarca čelom teško dolazi do potresa mozga pa možemo isključiti i tu mogućnost.
              strašno si mu puno pomogo... da nema potres mozga a prošlo je 7 mjeseci, i da ne treba IMOBILIZIRAT glavu
              mora otić doktoru, to se fino kirirški lijeći, a za druge metode kod ovakvog stanja ne znam...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #8
                Re: Povreda- jak udarac u glavu

                Izvinjavam se zbog polemike .. doktor jest bio posjecen sljedeci dan i receno mi je da je to obicni udarac i da ce otok nestati ... al to se nije desilo .. cvoruga se nalazi na celu i citao sam o tome da bi moglo biti zadebljanje kosti ... pa sam ovdje dosao po savjet da li se to moze ukloniti bez operacija ... ili mozda grijesim pa nije to sto ja mislim(zadebljanje) ..

                Comment


                • #9
                  Re: Povreda- jak udarac u glavu

                  Najbolje da opet odes kod doktora da te uputi na pretrage, i ti doktori znaju biti povrsni pa zatrazi razlicita misljenja.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Povreda- jak udarac u glavu

                    pa ono, bio je kod doktora i poslao ga je doma... što je postupak u 90% slučajeva kod 90% liječnika na Balkanu. Sumnjam da je dečko iz Švicarske...

                    možeš ići kod estetskog kirurga da ti to izbrusi, sumnjam da će se zdravstveno odobrit tako nešto. A postoji mogućnost da ti ostane ožiljak koji će se vidjeti više od kvrge.

                    ja imam takvu kvrgu koja se skoro niti ne vidi ali se može napipati.
                    Znoj štedi krv

                    Comment


                    • #11
                      Re: Povreda- jak udarac u glavu

                      MOj ti je savjet sljedeci:

                      Otici kod doktora..porazgovarati s njim i zatraziti uputnicu za pregled.da se ustanovi jeli sve ok .ako jeste vidit daljni proces da se to otkloni,,jet to se nemoze rijesiti bez strucne pomoci..dali to radi neurolog,dermatolog,kiroprakticar i hoces li pod noz to je vjerojatno rutinsak operacija tipa uklanjanje mladeza,nemoj biti tolika curica i plasiti se necega mislim ukoliko je vidljiva i smeta ti sto prepostavljam da je i da ti smeta cim si se odlucio upitati na forumu,,mislim sta ima veze sto je proslo 7mjeseci osoba koja je zauzeta to prodje zacas da ni ne osjetis,ja te zelim ohrabriti da se dignes i odes ljepo vec sutra kod doktora jer on je tamo zbog tebe ne ti zbog njega,i njegova zakletva je da ti pomogne,,nemoj se nicega bojati i to ti je to...
                      Ja vjerujem da ces tako i napraviti jer sjeti se da je vec bilo nagorih trenutaka u zivotu pa si ih prezivio svako ih je od nas imao...uvjek postoji gore od goreg.
                      tesko ce ti se na forumu pomoc osim ljepe ili ruzne rijeci jer preteska je tema da bi ti se dalo odgovora sa rezultatom ..

                      Znaci poanta odi doktori i posavjetuj se sa njim da bi to uklonio.ako nezelis roditelja za ruku (jer neznam koliko godina imas) i kod njega to je tvoje pravo...

                      Sad moja prepostavka je da bi ti zdravstveno trebalo sve to pokriti,,nevidim veliki trosak i problem....

                      samo obavi to da se nebi za koju godinu pokajo pa skuzio da to nije nista strasno( a i da budes moro pod noz de ajd nece ti oko bubrega dirati,,oziljak zaraste SVAKI)

                      drzi se i sve bude u redu

                      Comment


                      • #12
                        Re: Povreda- jak udarac u glavu

                        Hvala svima na savjetu

                        Comment

                        Working...
                        X