Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vadjenje krvi i odmah posle teretana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Sutra ujutro bi trebao ici krv vadit a odmah posle toga tj oko 30min u teretanu,je li to preporucljivo??

    i kontao sam jos da jedem prije toga,hoce li to kako poremetit nalaz?

  • #2
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Ja idem u utorak ujutro vaditi krv na kompletnu analizu, natašte!
    A što cu poslije toga... pa..što god poželim

    Comment


    • #3
      Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

      Originally posted by Casuale View Post
      Sutra ujutro bi trebao ici krv vadit a odmah posle toga tj oko 30min u teretanu,je li to preporucljivo??

      i kontao sam jos da jedem prije toga,hoce li to kako poremetit nalaz?
      Normalno da nije preporučljivo odmah otići u teretanu i naravno da će poremetiti nalaz jer se 8 do 10 sati prije vađenja krvi mora biti natašte!
      Baš me zanima koliko imaš godina kad ispituješ takva pitanja...

      Comment


      • #4
        Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

        Originally posted by Ant0ni0 View Post
        Normalno da nije preporučljivo odmah otići u teretanu i naravno da će poremetiti nalaz jer se 8 do 10 sati prije vađenja krvi mora biti natašte!
        Baš me zanima koliko imaš godina kad ispituješ takva pitanja...
        pa kakve veze ima kolko godina ima, i da ima 11 godina, bolje da je dosao momak pitat, nego da je radio na svoju ruku...

        Comment


        • #5
          Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

          @WTF Kako mislis kompletnu analizu?
          i ja sam mislio to isto da uradim ali su mi rekli da moram 2 puta vadit krv pojedinacno, 1 za kolesterol,trigliceridi i ostale stvari , a 2 put za stitnjacu i testesteron...Citao sam malo po ostalim forumima i nije preporuljivo ista dan kad se krv vadi radit ruke dok rana od igle ne zacjeli..

          @Ant0ni0 Godinu sam mladji od tebe ako te posebno zanima.Ima dosta ljudi koji nesta pojedu prije vadjenja krvi, u neznanju ili namjerno ne bi znao, pa im opet nalaz bude ok, tako se meni desilo prosle godine kad sam vadio krv u 18h popodne prije toga par puta dobro jeo i opet je nalaz bio ok.

          Comment


          • #6
            Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

            Originally posted by Casuale View Post
            @Ant0ni0 Godinu sam mladji od tebe ako te posebno zanima.Ima dosta ljudi koji nesta pojedu prije vadjenja krvi, u neznanju ili namjerno ne bi znao, pa im opet nalaz bude ok, tako se meni desilo prosle godine kad sam vadio krv u 18h popodne prije toga par puta dobro jeo i opet je nalaz bio ok.
            Onda ti samo jedi prije vađenja krvi. Nareži si špeka, luka, bijelog kruha i tak tu klopu! Sretno!

            Comment


            • #7
              Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

              Originally posted by Casuale View Post
              Sutra ujutro bi trebao ici krv vadit a odmah posle toga tj oko 30min u teretanu,je li to preporucljivo??

              i kontao sam jos da jedem prije toga,hoce li to kako poremetit nalaz?
              Zadnji obrok u 18h ako vadiš krv sutra u 7 ujutro.

              Ja ne bih išao taj dan u teretanu.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                Originally posted by Zdravlje.hr
                OPĆA PRIPREMA
                Prije vađenja uzorka krvi ispitanik mora biti 8 do 10 sati natašte (voda se smije piti). Dan prije odlaska u laboratorij potrebno je izbjegavati jači tjelesni napor i uzimanje alkohola. Potrebno je izbjegavati sve lijekove 48 sati prije uzimanja uzorka, osim onih koje je liječnik odredio kao obavezne.
                Po ovom se moze slobodno i u 23h najkasnije jesti, ali da bi bio siguran u 21h je dovoljno...

                Comment


                • #9
                  Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                  Originally posted by WTF View Post
                  Po ovom se moze slobodno i u 23h najkasnije jesti, ali da bi bio siguran u 21h je dovoljno...
                  Ja sam jeo u 23.30 kad sam vadio krv i imao sam povišene rezultate. Rekla mi je doktorica da 12-13 sati prije vađenja ne bi trebalo jesti, a to mi je i riss potvrdio.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                    Gle kelly, jedini razlog zasto se ja ne zelim sloziti s tobom je jer ne zelim biti fakin gladan od 18h navecer hehe...
                    ja cu u 20:30, naci cu se na sredini...ali onda crta u krevet da ne stignem ogladniti....

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                      Originally posted by WTF View Post
                      Gle kelly, jedini razlog zasto se ja ne zelim sloziti s tobom je jer ne zelim biti fakin gladan od 18h navecer hehe...
                      ja cu u 20:30, naci cu se na sredini...ali onda crta u krevet da ne stignem ogladniti....
                      Haha, nakrkaš se u 18 posnog sira i odeš ranije leći.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                        Originally posted by kelly View Post
                        Haha, nakrkaš se u 18 posnog sira i odeš ranije leći.
                        Nakrkam se ja mesine i krumpira, zelene salate zalijem maslinovim, poslije toga pola lubenice i sladoled, da vidiš krvne slike, ima da bude čista petica
                        p.s na posni sam stavio veliki X za sljedecih 6 mjeseci

                        Comment


                        • #13
                          Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                          Originally posted by Ant0ni0 View Post
                          Onda ti samo jedi prije vađenja krvi. Nareži si špeka, luka, bijelog kruha i tak tu klopu! Sretno!
                          Ne znam kako si zaljucio u ova 2 posta da jedem tu hranu koju si naveo, ako si mislio na ono gore "par puta dobro jeo", ciljao sam na obilne obroke.Previse si drzak i bahato se ponasas preko foruma,ne znas me-ne znam te, znam sebe najbolje, pa bi te zamolio da ne pricas dalje nebuloze i da mi ne trolas temu.

                          @Kelly Nismo svi isti, uglavnom necu jesti 7-8 sati za svaki slucaj, radi boljeg nalaza

                          Comment


                          • #14
                            Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                            Originally posted by Casuale View Post
                            @WTF Kako mislis kompletnu analizu?
                            i ja sam mislio to isto da uradim ali su mi rekli da moram 2 puta vadit krv pojedinacno, 1 za kolesterol,trigliceridi i ostale stvari , a 2 put za stitnjacu i testesteron...Citao sam malo po ostalim forumima i nije preporuljivo ista dan kad se krv vadi radit ruke dok rana od igle ne zacjeli..
                            Gle, ja sam otisao kod doce i rekao da bi htio napraviti kompletnu analizu krvi i rekao mi je utorak 07:00 i prije...
                            Međutim za testosteron idem u bolnicu bas gdje ce mi ponovo vaditi krv tek 06.08 ...

                            Uglavnom odvojeno je...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

                              Originally posted by Casuale View Post
                              Sutra ujutro bi trebao ici krv vadit a odmah posle toga tj oko 30min u teretanu,je li to preporucljivo??

                              i kontao sam jos da jedem prije toga,hoce li to kako poremetit nalaz?
                              a koja je svrha uopste ovoga.....ides vaditi krv pretpostavljam radi posla ili cega vec....znaci ako jedes prije naravno da ti nalaz nece biti valjan..od SUK-a pa nadalje.....i zasto bas moras u teretanu odmah??jel ima prozivka u teretani..ili ces dobiti minus ili vec sta...ili ces izgubiti misice...mislim ne kontam stvarno...zar nemozes jednostavno uprostiti stvari..otici ujutro na taste izvaditi krv....predvece otici u teretanu.....nalaze nevadis svaki dan..tako da je bolje uradi nalaz kako treba ...a ovo ostalo manje vise...nista ti nece biti ako propustis trening...

                              Comment

                              Working...
                              X