Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vadjenje krvi i odmah posle teretana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TitanGym_VP
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Priču sam doznao od jedne diplomirane famacutkine pošto su njima o tome govorili na faxu kasnije sam googlao i našao potvrde, sad nemam vrmena tražiti no slobodno proguglaj i postavi post jer u HR je srednji vijek znanja vezano uz ovo.

    Leave a comment:


  • MarkoPolo
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by TitanGym_VP View Post
    Inače imaš i na netu, no kod nas se o tome šuti, vađenje krvi može biti potencijalno opasno jer kad se izvadi veća količina krvi tijelo ubrzano stvara novu krv (krvna zrnca...) i pri ubrzanom radu može doći do pogrešaka u proizvodnji krvnih zrnaca što može izazvati leukemiju i sl.

    Iz razloga što se to može dokazati u USA se krv plaća, ovdje ne... niti jedan liječnik Vam ovo neće raći no ima prof na farmacij i dr. koj iovo znaju napomenuti, do tada nisam imao pojima da je ovako nešto moguće.

    Zato teretan iza takvog šoka za tijelo najmanje je što ti treba... da možeš i trčat iza toga i sl, možeš...a je li pametno...
    Zanimljivo, volio bih vise inf o ovome..

    Leave a comment:


  • funkomatic
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by WTF View Post
    Radi se o maloj kolicini krvi, sto ti izvade za analizu, siću...
    To da doniraš krv pa ti uzmu dec-dva i vise.. E to je druga prica....
    ja sam isto mislio da je riječ o doniranju krvi, a kad ono o analizi krvi, izvade bezznačajnu količinu,
    slobodno moze u teretanu odmah pri vađenju...

    Leave a comment:


  • WTF
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Radi se o maloj kolicini krvi, sto ti izvade za analizu, siću...
    To da doniraš krv pa ti uzmu dec-dva i vise.. E to je druga prica....

    Leave a comment:


  • TitanGym_VP
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by Casuale View Post
    Sutra ujutro bi trebao ici krv vadit a odmah posle toga tj oko 30min u teretanu,je li to preporucljivo??

    i kontao sam jos da jedem prije toga,hoce li to kako poremetit nalaz?

    Inače imaš i na netu, no kod nas se o tome šuti, vađenje krvi može biti potencijalno opasno jer kad se izvadi veća količina krvi tijelo ubrzano stvara novu krv (krvna zrnca...) i pri ubrzanom radu može doći do pogrešaka u proizvodnji krvnih zrnaca što može izazvati leukemiju i sl.

    Iz razloga što se to može dokazati u USA se krv plaća, ovdje ne... niti jedan liječnik Vam ovo neće raći no ima prof na farmacij i dr. koj iovo znaju napomenuti, do tada nisam imao pojima da je ovako nešto moguće.

    Zato teretan iza takvog šoka za tijelo najmanje je što ti treba... da možeš i trčat iza toga i sl, možeš...a je li pametno...

    Leave a comment:


  • WTF
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Sve je to skupa jako zanimljivo, ali onda se sjetim vojske, uzmu ti litru krvi, odmoris 1-2 h a onda ak-47 na rame, raketni bacač na leđa i setaj 12 km do gađališta....
    A sad ce njemu/meni izvaditi pola deca krvi i eto panike... Neeeee, neeee umrijet ces...
    Fino se ti nakusaj, odmori malo i popodne na željezo...nece ti nista biti...
    A ako se budes osjecao lose onda odmah prekines trening i crta kuci...

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    poslije vadenja krvi se ne dize zeljezo u teretani, nego jedes zeljezo! nikakav trening

    Leave a comment:


  • damko
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by Casuale View Post
    Sutra ujutro bi trebao ici krv vadit a odmah posle toga tj oko 30min u teretanu,je li to preporucljivo??

    i kontao sam jos da jedem prije toga,hoce li to kako poremetit nalaz?
    a koja je svrha uopste ovoga.....ides vaditi krv pretpostavljam radi posla ili cega vec....znaci ako jedes prije naravno da ti nalaz nece biti valjan..od SUK-a pa nadalje.....i zasto bas moras u teretanu odmah??jel ima prozivka u teretani..ili ces dobiti minus ili vec sta...ili ces izgubiti misice...mislim ne kontam stvarno...zar nemozes jednostavno uprostiti stvari..otici ujutro na taste izvaditi krv....predvece otici u teretanu.....nalaze nevadis svaki dan..tako da je bolje uradi nalaz kako treba ...a ovo ostalo manje vise...nista ti nece biti ako propustis trening...

    Leave a comment:


  • WTF
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by Casuale View Post
    @WTF Kako mislis kompletnu analizu?
    i ja sam mislio to isto da uradim ali su mi rekli da moram 2 puta vadit krv pojedinacno, 1 za kolesterol,trigliceridi i ostale stvari , a 2 put za stitnjacu i testesteron...Citao sam malo po ostalim forumima i nije preporuljivo ista dan kad se krv vadi radit ruke dok rana od igle ne zacjeli..
    Gle, ja sam otisao kod doce i rekao da bi htio napraviti kompletnu analizu krvi i rekao mi je utorak 07:00 i prije...
    Međutim za testosteron idem u bolnicu bas gdje ce mi ponovo vaditi krv tek 06.08 ...

    Uglavnom odvojeno je...

    Leave a comment:


  • Casuale
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by Ant0ni0 View Post
    Onda ti samo jedi prije vađenja krvi. Nareži si špeka, luka, bijelog kruha i tak tu klopu! Sretno!
    Ne znam kako si zaljucio u ova 2 posta da jedem tu hranu koju si naveo, ako si mislio na ono gore "par puta dobro jeo", ciljao sam na obilne obroke.Previse si drzak i bahato se ponasas preko foruma,ne znas me-ne znam te, znam sebe najbolje, pa bi te zamolio da ne pricas dalje nebuloze i da mi ne trolas temu.

    @Kelly Nismo svi isti, uglavnom necu jesti 7-8 sati za svaki slucaj, radi boljeg nalaza

    Leave a comment:


  • WTF
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by kelly View Post
    Haha, nakrkaš se u 18 posnog sira i odeš ranije leći.
    Nakrkam se ja mesine i krumpira, zelene salate zalijem maslinovim, poslije toga pola lubenice i sladoled, da vidiš krvne slike, ima da bude čista petica
    p.s na posni sam stavio veliki X za sljedecih 6 mjeseci

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by WTF View Post
    Gle kelly, jedini razlog zasto se ja ne zelim sloziti s tobom je jer ne zelim biti fakin gladan od 18h navecer hehe...
    ja cu u 20:30, naci cu se na sredini...ali onda crta u krevet da ne stignem ogladniti....
    Haha, nakrkaš se u 18 posnog sira i odeš ranije leći.

    Leave a comment:


  • WTF
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Gle kelly, jedini razlog zasto se ja ne zelim sloziti s tobom je jer ne zelim biti fakin gladan od 18h navecer hehe...
    ja cu u 20:30, naci cu se na sredini...ali onda crta u krevet da ne stignem ogladniti....

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by WTF View Post
    Po ovom se moze slobodno i u 23h najkasnije jesti, ali da bi bio siguran u 21h je dovoljno...
    Ja sam jeo u 23.30 kad sam vadio krv i imao sam povišene rezultate. Rekla mi je doktorica da 12-13 sati prije vađenja ne bi trebalo jesti, a to mi je i riss potvrdio.

    Leave a comment:


  • WTF
    replied
    Re: Vadjenje krvi i odmah posle teretana

    Originally posted by Zdravlje.hr
    OPĆA PRIPREMA
    Prije vađenja uzorka krvi ispitanik mora biti 8 do 10 sati natašte (voda se smije piti). Dan prije odlaska u laboratorij potrebno je izbjegavati jači tjelesni napor i uzimanje alkohola. Potrebno je izbjegavati sve lijekove 48 sati prije uzimanja uzorka, osim onih koje je liječnik odredio kao obavezne.
    Po ovom se moze slobodno i u 23h najkasnije jesti, ali da bi bio siguran u 21h je dovoljno...

    Leave a comment:

Working...
X