Announcement

Collapse
No announcement yet.

Displazija patele (ivera)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Displazija patele (ivera)

    Stvar je sljedeca.
    vec godinu dana treniram cisto rekreativno, tu i tamo odem u teretanu, što zbog faksa i obaveza a što zbog nemogućnosti radi bolova.
    znaci ima godina dana da sam priča s jednim doktorom u vezi bolova u koljenu, bolilo me tu i tamo bla bla škljocalo, boja sam se da moze biti svasta. doktor je reka ovako ko covik coviku maži mastima i glupostima, miruj pa cemo vidit sto ce bit. prošlo godinu dana, ja maza s vražjom kandžom a nema nikakvog pomaka, ko po starom , samo što su mi mišići nogu atrofirali ono... noge su mi skoro beskorisne...
    i kazem ja neš više se zajebavati odem na rengen i doktor vidi nakon pola sekunde gledanja slike o cemu se radi. imam deformirani oblik patele (ivera) na koljenu. znači samo sa polovicom površine ta patela dotiče natoljenicu i potkoljenicu, što znači da se duplo brže troši.
    kako se taj problem rješava? -izrižu ti kožu, iščupaju tetivu iz potkoljenice i zašiju je na drugo misto - posljedice : nemicanje noge godinu dana , godinu dana rehabilitacije vježbi bla bla = no way.

    što bi trebao izbjegavati - plivanje, hodanje, trčanje, hodanje po stepenicama, silaženje sa stepenica.. ukratko -sve gdje se koljeno savija na više od 15 stupnjeva.

    i da ja vas sad pitam, ljudi moji, što mi je činiti.... biciklu mogu voziti s ekstremno podignutim sicom.
    kako bi ja triba noge trenirati, koje bi recimo tribale biti stup tijela, jer ono visok sam 195cm i težak 97 kila... nije da nemaju što nositi...
    i ne , ne izbjegavam namjerno treninge nogu, to su mi inače bili najdraži treninzi i bile su ful ok, najbolje skupina misicna... :P

  • #2
    Re: Displazija patele (ivera)

    Šta si ima neku ozljedu ne kužim,to je stvarno zeznuta ozljeda koljena,preporučam ti da to šta prije operiraš jer ćeš imat puno problema sa tim ,trošenje hrskavice itd ,neznam šta da ti kažem zar nije bolje istrpit godinu dana ,iako mislim da nije toliko da je to 2 miseca na štake i onda će ići na bolje ,ima sam dosta ozljeda ligamenta na sreću nisam patelu inače bi mi bilo adio sportu,ali da sam na tvom mistu ja bi to hitno riješija ...
    Menky je napisao...
    Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

    Comment


    • #3
      Re: Displazija patele (ivera)

      Što se operacije tiče, hrpa liječnika je danas počela odgovarati ljude od te operacije. Hrpa mučenja za minimalno poboljšanje.

      Ja imam užasno plitke čašice koljena s tim da mi lijevo koljeno još ima i krivo hvatište mišića pa vuče patelu prema van. Rezultat je 3x iščašeno desno koljeno, a kod lijevog sam se izgubio u brojanju kod negdje dvadesetog iščašenja (ne pretjerujem). Lijevo koljeno ne mogu ni savinuti do kraja, škljoca i škripi stalno. Na svu sreću, ne boli me. Isto su mi rekli da ću imati problema u godinama zbog prebrzog trošenja. Kad upumpam kvadriceps, toliko vuče patelu van da praktički samo da stanem na ravno, iščašim koljeno.

      E sad, s obzirom da me ne boli, mogu vježbati. Na svaku nogu stavim steznik i to ne bandažu ili neki lagani steznik nego pravi neoprenski sa željeznim šipkama.

      Generalno nikad nisam imao problema s kontroliranim pokretima. Kad noga radi gore dolje, nema problema. Bavio sam se biciklizmom (pa čak i natjecateljski, iako samo jedna utrka u životu) i danas normalno radim čučanj u teretani. Problem predstavljaju sportovi poput skijanja tj. sve gdje koljeno mora trpiti opterećenje u stranu. Dok god imaš kontrolirani pokret gore-dolje, možeš normalno raditi više manje sve.
      E sad, nisam nikad dobio uputu od liječnika da ne savijam koljeno više od 15 stupnjeva jer, jebiga, to je dealbreaker za onda skoro sve sportove.

      O operaciji nisam nikad razmišljao dulje od 3 sekunde, a i zadnji put mi je ortoped rekao da danas više ni doktori ne šalju ljude na takvu operaciju jer je oporavak jako dug, a dobitak je minimalan. Jednostavno moraš naučit živjeti s tim.
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #4
        Re: Displazija patele (ivera)

        Ja sam operirao patelu ima 3 godine, malo kost prepilaju, pomaknu patelu od hrskavice i jednu titansku vidu zašarafe....
        U bolnici točno 9 dana uz enormne bolove, na štakama nekih mjesec dana i nakon toga vec na poslu....
        Potrčao prvi put nakon godinu dana...
        Isplatilo se, jer prije operacije nisam mogao auto voziti duže od 20 minuta a da ne moram istezati noge, a da ne govorim kad čučnem da bi mi bilo nemoguče ustati bez oslonca...
        A sad unatoč tome sto je vida i dalje u koljenu squatam koliko treba, tezine koje mogu, bez ikakvih problema, tako da je operacija bila i vise nego uspješna
        I da, trebao bih ici izvaditi vidu, ali sam piz durina i bojim se da mi opet čačkaju po koljenu.

        IMG_5675.JPG

        Comment


        • #5
          Re: Displazija patele (ivera)

          Originally posted by robertost View Post
          Šta si ima neku ozljedu ne kužim,to je stvarno zeznuta ozljeda koljena,preporučam ti da to šta prije operiraš jer ćeš imat puno problema sa tim ,trošenje hrskavice itd ,neznam šta da ti kažem zar nije bolje istrpit godinu dana ,iako mislim da nije toliko da je to 2 miseca na štake i onda će ići na bolje ,ima sam dosta ozljeda ligamenta na sreću nisam patelu inače bi mi bilo adio sportu,ali da sam na tvom mistu ja bi to hitno riješija ...

          nije to ozljeda, to je takvo stanje od rođenja. genetika, imam krivi oblik patele - tip "lovački šešir"
          da, znam za to trošenje koljena, doktor mi je reka da kad me zaboli koljeno da je to jer mi se troši hrskavica i mikroskopski komadići upadaju u nju te je to u bitu upalna reakcija te da bi kad mi se god pojavi ta bol triba popiti jedan brufen, tipa neofen itd...
          Ma da ja znam da je operacija 100%-tno rješenje ja bi zatovrenih očiju otiša tamo... ali nije, kazem ti, to ce eventualno pomoci. Doktor mi je sam to reka, zato mi je reka da on još nebi iša s operacijom (između redaka sam pročita da cu cca s 40 godina morat operirat kolino...)
          morat cu jos se malo savjetovati s nekakvim ortopedom.... hmm :/

          Comment


          • #6
            Re: Displazija patele (ivera)

            Originally posted by Dida View Post
            Što se operacije tiče, hrpa liječnika je danas počela odgovarati ljude od te operacije. Hrpa mučenja za minimalno poboljšanje.

            Ja imam užasno plitke čašice koljena s tim da mi lijevo koljeno još ima i krivo hvatište mišića pa vuče patelu prema van. Rezultat je 3x iščašeno desno koljeno, a kod lijevog sam se izgubio u brojanju kod negdje dvadesetog iščašenja (ne pretjerujem). Lijevo koljeno ne mogu ni savinuti do kraja, škljoca i škripi stalno. Na svu sreću, ne boli me. Isto su mi rekli da ću imati problema u godinama zbog prebrzog trošenja. Kad upumpam kvadriceps, toliko vuče patelu van da praktički samo da stanem na ravno, iščašim koljeno.

            E sad, s obzirom da me ne boli, mogu vježbati. Na svaku nogu stavim steznik i to ne bandažu ili neki lagani steznik nego pravi neoprenski sa željeznim šipkama.

            Generalno nikad nisam imao problema s kontroliranim pokretima. Kad noga radi gore dolje, nema problema. Bavio sam se biciklizmom (pa čak i natjecateljski, iako samo jedna utrka u životu) i danas normalno radim čučanj u teretani. Problem predstavljaju sportovi poput skijanja tj. sve gdje koljeno mora trpiti opterećenje u stranu. Dok god imaš kontrolirani pokret gore-dolje, možeš normalno raditi više manje sve.
            E sad, nisam nikad dobio uputu od liječnika da ne savijam koljeno više od 15 stupnjeva jer, jebiga, to je dealbreaker za onda skoro sve sportove.

            O operaciji nisam nikad razmišljao dulje od 3 sekunde, a i zadnji put mi je ortoped rekao da danas više ni doktori ne šalju ljude na takvu operaciju jer je oporavak jako dug, a dobitak je minimalan. Jednostavno moraš naučit živjeti s tim.
            E tu imas sricu u nesrici, očito da i ti trpiš kojekave bolove s obzirom na neprestalna istegnuća ligamenata ali nećeš postati invalid s 40 godina
            A najviše me muči što je koljeno zglob koji trpi samo progresivne ozljede, znači nema povratka , sve se slaže jedno na drugo... sranje, gusto gusto...
            ali ono sa 19 godina da ja moram koristiti lift gdje god mogu, umjesto stepenica, pa nemogu se s tim pomiriti samo tako....

            Comment


            • #7
              Re: Displazija patele (ivera)

              Originally posted by WTF View Post
              Ja sam operirao patelu ima 3 godine, malo kost prepilaju, pomaknu patelu od hrskavice i jednu titansku vidu zašarafe....
              U bolnici točno 9 dana uz enormne bolove, na štakama nekih mjesec dana i nakon toga vec na poslu....
              Potrčao prvi put nakon godinu dana...
              Isplatilo se, jer prije operacije nisam mogao auto voziti duže od 20 minuta a da ne moram istezati noge, a da ne govorim kad čučnem da bi mi bilo nemoguče ustati bez oslonca...
              A sad unatoč tome sto je vida i dalje u koljenu squatam koliko treba, tezine koje mogu, bez ikakvih problema, tako da je operacija bila i vise nego uspješna
              I da, trebao bih ici izvaditi vidu, ali sam piz durina i bojim se da mi opet čačkaju po koljenu.

              [ATTACH=CONFIG]13531[/ATTACH]
              nemoj zafrkavati! koji je bija razlog operacije?? ozljeda ili ?

              Comment


              • #8
                Re: Displazija patele (ivera)

                Nikad se nisam ozljedio, pojma nemam, nakon sto sam prestao trenirati veslanje (cca od 1990-1998 godine) poceli su se bolovi javljati...
                Mada, sestra mi nikad nije trenirala nista pa je oba koljena operirala, genetika ocito...
                Kako god, meni se isplatila operacija, ako nista drugo mogu voziti auto bez da se javi tupa bol koja zahtjeva istezanje, a ponavljam, nazad 3 godine da cucnem nema sanse da se dignem bez oslonca, jednostavno bi zakocilo u koljenu i nema sanse, a sad squatam i nemam beda

                Comment


                • #9
                  Re: Displazija patele (ivera)

                  Originally posted by WTF View Post
                  Nikad se nisam ozljedio, pojma nemam, nakon sto sam prestao trenirati veslanje (cca od 1990-1998 godine) poceli su se bolovi javljati...
                  Mada, sestra mi nikad nije trenirala nista pa je oba koljena operirala, genetika ocito...
                  Kako god, meni se isplatila operacija, ako nista drugo mogu voziti auto bez da se javi tupa bol koja zahtjeva istezanje, a ponavljam, nazad 3 godine da cucnem nema sanse da se dignem bez oslonca, jednostavno bi zakocilo u koljenu i nema sanse, a sad squatam i nemam beda
                  a neznas kako ti je glasila dijagnoza? bas me zanima, jer eto kazem ti imam slicne simptome, i to za auto i i za cucanj i bas me zanima da li bi operacija riješila takav problem.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Displazija patele (ivera)

                    Dijagnoza: Ventralizacija patele
                    A vidi, savjetuj se malo okolo, mene je spasilo.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Displazija patele (ivera)

                      Mene zna bolit nakin duge ,ali baš duge vožnje ali to je normalno i na promjenu vremena,meni je puka prednji križni na oba koljena ,oba operira plus lateralni na lijevom i menisk na desnom ,al ok je nekako sam se pomirija sa tim i opet sam nakon toga svega igra i balun i košarku ali evo nedavno opet problem sa lijevim ,mr pokazala samo istegnuće ali ja osjećam da je lijevo nestabilno tako jbg mora sam prekrižit košarku iako teška srca ,jer mi je 4 operacije dosta iako tamo ako doživim 45 bit će toga još....Na sreću danas postoji i umjetno uzgajanje hrskavice kad se potroši ,uzmu komadić tvoje i onda se to neznam točno u labaratoriju umnožava,i na kraju ti vrate sve u koljeno i opet si kao mladić ,samo šta košta cca 12 000 eura ,ali kvragu i pare 10 godina kredita i opet super ,a ko zna koja nas čuda medicine čekaju za 20 godina, šta Bog da bit će...
                      Menky je napisao...
                      Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                      Comment

                      Working...
                      X