Announcement

Collapse
No announcement yet.

Netolerantnost na laktozu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Netolerantnost na laktozu

    Cini mi se u zadnje vrijeme da sam postao netolerantan na laktozu. Pijem vec mjesec dana na masi po 2l mlijeka dnevno, a zadnjih tjedan dana imam probavnih problema. Nadutost, problemi s plinovima, ucestala velika nuzda itd.
    Citao sam malo po netu i vidim da se to tak moze odjednom postat, pa me zanima jel' ima nesto cime bi se to moglo suzbit malo jer prehrana mi se bazira na mlijeku i mlijecnim proizvodima.
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

  • #2
    Re: Netolerantnost na laktozu

    ja ti nebi preporučio tolike količine mlijeka jer jednostavno u ničemu nije pametno pretjerivati, pa tako ni s mlijekom i mliječnim proizvodima...
    moj bratić je od previše ,mlijeka počeo dobivati ogromne akne i gotovo su mu prekrile tijelo od struka na gore, nakon pretraga je dobio strogo izbjegavanje bilo kakvih proizvoda vezanih s mlijekom tokom liječenja....

    imaš i na netu malo o štetnosti mlijeka u većim količinama pa si proguglaj.....

    naravno, većina na forumu misli da može i jesti 15 citavih jaja dnevno i piti 6 litara mlijeka jer je toi hardcore, i jer to mozda rade profići koji su pod mikroskopom stručnjaka,
    ali treba imati na umu da su bolesti jetre i bubrega jako zeznute zbog toga što simptomi tek nastupe kad je stanje jako lose
    There is a price to pay for everything you gain.

    Comment


    • #3
      Re: Netolerantnost na laktozu

      Ja sam davno prestao piti mlijeko i preporodio sam se, i ja sam imao gomilu problema od mlijeka. Sada jedem samo još posni od mliječnih proizvoda, ali ne pretjerujem, a jogurt popijem jako jako rijetko.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Netolerantnost na laktozu

        nisam za potpuno izbjegavanje milijeka i mliječnih proizvoda, ali mislim da je 2 litre mlijeka dnevno ipak malo previše...
        smanji količinu pa ćeš vidit hoće li i dalje biti takvo stanje, ima za kupit i ono mlijeko bez laktoze, mislim da se zove "lagano jutro" ili tako nekako... ako simptomi ne prestanu onda je nešto drugo u igri... bilo bi dobro otkrit...
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: Netolerantnost na laktozu

          Ma ok, malo sam pretjerao sa tim 2 litre, no sigurno bih po litru mlijeka dnevno popio. Prije tjedan dana sam prestao pit mlijeko na par dana i sve je bilo u redu i onda sam, da se uvjerim, opet poceo pit mlijeko i vratili su mi se simptiomi... po tome sam i zakljucio da sam netolerantan na laktozu.
          Akne su mi se isto pojavile, no to mi je svaku zimu izbijalo od grijanja i compression majica, nisam nikada povezao sa mlijekom, no moguce je da i je od mlijeka.
          Probat cu sad par dana izbacit mlijeko iz prehrane pa pocet pit to Lagano jutro, da vidim jel' mi to nesto bolje.
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #6
            Re: Netolerantnost na laktozu

            te 'simptome' sto ti imas su sasvim ocekivani i dese se kod svakog mladica koji proba GOMAD (za koje ja znam na odredjenim forumima)



            btw nisam bas upoznat s tim al uvijek sam mislio da je netolerancija laktoze genetska stvar
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Netolerantnost na laktozu

              Originally posted by Aronnax View Post
              Probat cu sad par dana izbacit mlijeko iz prehrane pa pocet pit to Lagano jutro, da vidim jel' mi to nesto bolje.
              Lagano jutro nije mlijeko bez laktoze, u njemu je laktoza razgrađena na glukozu i galaktozu, ali je još uvijek tu, tak da ti je to isto, nećeš imati problema sa probavom ali ćeš i dalje tu laktozu unositi u sebe, i dalje ćeš imati akne i sve ostale probleme koje si imao.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Netolerantnost na laktozu

                Originally posted by Hamzzza View Post
                te 'simptome' sto ti imas su sasvim ocekivani i dese se kod svakog mladica koji proba GOMAD (za koje ja znam na odredjenim forumima)
                E vidis, GOMAD sam probao proslu zimu i nisam ama bas nikakve probleme imao tad! A sad mlijeko pijem ovako usput, ne ciljajuci ogroman unos i sad su mi se javili problemi.
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Re: Netolerantnost na laktozu

                  Originally posted by Aronnax View Post
                  E vidis, GOMAD sam probao proslu zimu i nisam ama bas nikakve probleme imao tad! A sad mlijeko pijem ovako usput, ne ciljajuci ogroman unos i sad su mi se javili problemi.
                  to mi je vec cudno

                  al ti problemi su nesto normalno (koliko ja znam) za veliki unos mlijeka i bez intolerancije na laktozu, mozda je smao do neceg drugog ?


                  i ja bi imao iste simptome da pijem vise od 1 1,5 L dnevno ja mislim
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Netolerantnost na laktozu

                    išao sam googlat ovaj GOMAD hahaha i ostao sam zapanjen
                    osibno to nebih nikad probao
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Netolerantnost na laktozu

                      Originally posted by kelly View Post
                      Lagano jutro nije mlijeko bez laktoze, u njemu je laktoza razgrađena na glukozu i galaktozu, ali je još uvijek tu, tak da ti je to isto, nećeš imati problema sa probavom ali ćeš i dalje tu laktozu unositi u sebe, i dalje ćeš imati akne i sve ostale probleme koje si imao.
                      pa ako je razgrađena, onda je nema.
                      crijevne resice kod nekih ljudi ne podnose laktozu, kad se ona makne iz milijeka, tj. razgradi, onda nestanu problemi s probavom...
                      a sad što se tiće akni, otom-potom.. postoje i gore stvari od mlijeka koje prehranom unosimo..
                      pomiri se s mlijekom kelly! sisu u usta i šuti :P
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Netolerantnost na laktozu

                        Originally posted by riss View Post
                        išao sam googlat ovaj GOMAD hahaha i ostao sam zapanjen
                        osibno to nebih nikad probao
                        ma ne bih ni ja


                        ne bih smijo u grad krenuti poslije 2-3 litra popijenog mlijeka
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: Netolerantnost na laktozu

                          Od mliječnih proizvoda najviše volim sisu!
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Netolerantnost na laktozu

                            Pola litre mlika i pola litre čokoladog mlika svaki dan, ftw!
                            "What the mind believes the body achieves."

                            Comment

                            Working...
                            X