Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kifoza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kifoza

    Imam problema sa kifozom, ledja mi pomalo izgledaju na upitnik, isao sam fizijatru i dao mi je 20 vjezbi koje svakodnevno treba raditi (svaka po 10 puta). Ako je netko imao ovakav problem interesuje me za koliko bi vremenski otprilike mogao vidjeti prve rezultate ispravljanja?
    I interesuje me vase misljenje da li je ovo previše deformisano od normalnih ledja.

    http://i.imgur.com/akgqGIE.jpg?1
    http://i.imgur.com/yI5nCUJ.jpg?1
    http://i.imgur.com/gbCdgo7.jpg?1

    Ne znam imali neka tema za ovakve stvari, ja je nisam nasao. Ako ovdje ne smijem otvarati zamolio bi moderatore da premjeste temu.

  • #2
    Re: Kifoza

    ti mas problem sa lordozom a ne kifozom, i to hiperlordozom
    evo ti link pa procitaj
    http://www.building-body.com/forum/t...-kraljeznicom-!

    Comment


    • #3
      Kifoza

      Ako neko ima iskustva sa ovime da mi pomogne bio bi zahvalan.

      Imam kifozu i doktor kaze da smo postigli cilj ako uopste ostane na ovome, da se ne pogorsa sto mi je sjebalo volju za ispravljanjem. Kifoza mi je fiksirana, tako je on rekao. Interesuje me da li bi se to moglo ispraviti u godinu-dvije?
      Da li se kifoza moze ispravljati poslije osamnajste godine uopste? Koji bi period trebao proci za neke rezultate?Takodje kaze da necu moci raditi fizicke poslove, da ce me ledja radi toga zajebavati i volio bi to ispraviti sto prije ali ne znam da li je uopste moguce da ovim vjezbama sto mi je dao ispravim skroz. 20 vjezbi po 10 ponavljanja, istezanja vecinom... Ako neko se razumije u ovo da mi malo pojasni.

      Ili ako niko ne zna nista o ovome, da li zna neko nekog fizijatra kojem bi se mogao obratiti preko interneta?
      Slao sam po nekakvim forumima pitanja fizijatru ali neaktivni su i nemam odgovora vec duze vrijeme.

      Hvala unaprijed.
      Last edited by ApSe; 24-08-13, 00:03.

      Comment


      • #4
        Re: Kifoza

        Nemoj otvarati duple teme.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Kifoza

          Ti imaš problema sa lordozom a ne kifozom,koliko se da primjetiti imaš asimetriju karlične brazije baš kao i u mene ,radi vježbe za korekciju lordoze,jačaj donje trbušne i donje mišiće leđa,rezultati dolaze sa vremenom,ništa preko noći

          Comment


          • #6
            Re: Kifoza

            Originally posted by ApSe View Post
            Ako neko ima iskustva sa ovime da mi pomogne bio bi zahvalan.

            Imam kifozu i doktor kaze da smo postigli cilj ako uopste ostane na ovome, da se ne pogorsa sto mi je sjebalo volju za ispravljanjem. Kifoza mi je fiksirana, tako je on rekao. Interesuje me da li bi se to moglo ispraviti u godinu-dvije?
            Da li se kifoza moze ispravljati poslije osamnajste godine uopste? Koji bi period trebao proci za neke rezultate?Takodje kaze da necu moci raditi fizicke poslove, da ce me ledja radi toga zajebavati i volio bi to ispraviti sto prije ali ne znam da li je uopste moguce da ovim vjezbama sto mi je dao ispravim skroz. 20 vjezbi po 10 ponavljanja, istezanja vecinom... Ako neko se razumije u ovo da mi malo pojasni.

            Ili ako niko ne zna nista o ovome, da li zna neko nekog fizijatra kojem bi se mogao obratiti preko interneta?
            Slao sam po nekakvim forumima pitanja fizijatru ali neaktivni su i nemam odgovora vec duze vrijeme.

            Hvala unaprijed.
            Mal ostariji post ali možda će ga netko čitat. Jesi probao potražit drugo mišljenje?
            Kifoza se može ispravit sve dok možeš vježbat. Ta istezanja su dobra i te vježbe za leđa. A u teretani malo više forsirat prsa. Onda će izravant leđa.
            Nisam doktor, samo iskustva drugih ljudi

            Comment


            • #7
              Re: Kifoza

              Originally posted by BlackT View Post
              Mal ostariji post ali možda će ga netko čitat. Jesi probao potražit drugo mišljenje?
              Kifoza se može ispravit sve dok možeš vježbat. Ta istezanja su dobra i te vježbe za leđa. A u teretani malo više forsirat prsa. Onda će izravant leđa.
              Nisam doktor, samo iskustva drugih ljudi
              To nije dobar savjet. Blago receno. Forsiranje prsa ce samo pogorsat problem, ako ista triba vise forsirat, onda su to ledja s fokusom na torakalnu ektenziju i jos sto drugih stvari, koje ja sad neman volje objasnjavat pogotovo jer je post prastar i ako ga je to stvarno toliko mucilo vec se odavno bacia na posao i nesto napravia po tom pitanju.

              Comment


              • #8
                Re: Kifoza

                Pa nemora biti za njega može i za druge.
                Napuši prsa i hodaj, gledaj gdje ti leđa idu. A to što sam napisao to je sajvet mog trenera bio članu teretane.
                Uvijek je hodao kao da nešto traži po podu, doslovno. Sada je ravan kao daska

                Comment

                Working...
                X