Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu - doktor mi je rekao da ne idem u teretanu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu - doktor mi je rekao da ne idem u teretanu

    Ovako, imam problema sa kifozom i radim vjezbe za ispravljanje, doktor mi je rekao da ne idem u teretanu ni slucajno i da ne dizem nikakav teret.
    Interesuje me da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu ili nece utjecati nikako na nju? Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu - doktor mi je rekao da ne idem u teretanu

    Pa nebi baš rekao da moraš izbjegavati
    teretanu....ali.... moraš raditi puno
    istezanja..jer pretpostavljam da ti je i
    skraćena stražnja loža.... A u teretani...moraš definitivno ojačati
    trbuh i leđa...posebno paziti na gornji
    dio leđa....forsirati malo skupljanje
    lopatica...znači sve vježbe koje to
    uključuju....i ja bi rekao ne sa prevelikim
    težinama dok ti se to malo ne sredi....eto možeš pitati i nekog doktora, al ne
    svoga...probaj doć do nekog fizijatra
    koji dosta radi sa sportašima
    Goal: to become a legit reason to widen doorways.

    Comment


    • #3
      Re: Da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu - doktor mi je rekao da ne idem u teretanu

      Iso sam oko mjesec dana u teretanu, i kad sam otiso kod fizijatra reko mi je da ni slucajno ne idem (mada mislim da je to njegovo licno misljenje, a ne kao doktor.)
      A sta se tice vratila, da li ono moze pomoci posto vidim da na tim vjezbama ima istenja i ojacava ledja.

      Comment


      • #4
        Re: Da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu - doktor mi je rekao da ne idem u teretanu

        Zašto bi zgibovi bili loši za kifozu? Ako bi mi netko mogao objasniti...

        Comment


        • #5
          Re: Da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu - doktor mi je rekao da ne idem u teretanu

          nebuloza....

          "Obviously, strength training is going to be necessary to break the kyphotic cycle. The main muscle groups we'll be focusing on are the scapular retractors and depressors (rhomboids and middle/lower trapezius fibers), and the external rotators (specifically teres minor, infraspinatus, and the posterior deltoid). These muscle groups don’t need an extreme amount of loading to be trained thoroughly"
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #6
            Re: Da li ce vratilo pogorsati ili poboljsati kifozu - doktor mi je rekao da ne idem u teretanu

            Ako neko zna nekog fizijatra da ga mogu kontaktovati preko interneta zamolio bi ga da mi kaze da se malo sa njim konstuktujem, jer vidim da ovaj moj haman pojma nema.

            Comment


            • #7
              Kifoza-kiroprakticar

              Gledao sam jedan forum i naisao na ovaj post, ako je neko ovo radio ili zna nesto o ovome zamolio bi ga da mi malo objasni, hvala unaprijed. Evo post:

              "Ja sam vise za alternativno lecenje jer zvanicna medicina nema bas nikakvog leka za lecenje kicmenih oboljenja pogotovu recimo kifo-skolioze,dok u alternativnoj medicini je danas taj problem resiv.Konkretno pitali ste za terapije kifoze kod kiroprakticara Bojana Lazica da li su bolne,koliko traju i koliko je potrebno.Ja sam moju veliku kifozu resila od 5 terapija i kicma je prava u fiziolskim granicama.Postoji jedna sprava koja vrsi pritisak na kifozu kicme i forsira kifozu da se ispravi.Terapije nisu bolne i traju po nekoliko sati i posle svake terapije se vidi vidno smanjenje kifoze.Ako zelite da pogledate slike kifoze pre i posle terapije mozete pogledati na prvoj stranici google ako ukucate kifoza kiroprakticara Bojana Lazica.Pozdrav.Tina"

              Comment


              • #8
                Re: Kifoza-kiroprakticar

                Ne otvaraj duple teme!
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X