Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem sa leđima "lordosis"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem sa leđima "lordosis"

    Mislio sam da mi je stomak iskočio radi sala ali...


    Čini mi se da imam opasnih problema sa leđima. Zna li itko kako to mogu ispraviti?
    Po internetu ima raznoraznih savjeta i videa ali neznam kome vjerovat

  • #2
    Re: Problem sa leđima "lordosis"

    http://www.youtube.com/playlist?list=PL85820A217E83F782

    Comment


    • #3
      Re: Problem sa leđima "lordosis"

      ima raznih vjezbi, trening trbusnih , lezeci na stomaku s podbacenim jastukom, lezeci na ravnom podu ,s podignutim i savijenim koljenima par min, flexibility trening, za donji dio ledja i zadnje loze ,
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • #4
        Re: Problem sa leđima "lordosis"

        http://www.google.com/cse?cx=0121293...oza&gsc.page=1
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Problem sa leđima "lordosis"

          to ti je kifoza i lordoza u isto vrijeme... izbačen trbuh i spuštena ramena.

          vjerovatno je uzrok potpuno zakržljali leđni mišići. kada bi nabacio par kila mišića samo od sebe bi se podosta ispravilo.
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #6
            Re: Problem sa leđima "lordosis"

            Lordoza je, koliko se da procijeniti sa slike, dosta cesto je i do jednostavno krivog drzanja iz navike, no ukratko, jacaj gornji dio leđa, trbuh, ramena i istezi leđa, posebno donji dio, posjeti strucnijeg fizioterapeuta i posveti se tome sto prije
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: Problem sa leđima "lordosis"

              Ajd za taj gornji dio lako riješim samo povučem ramena nazad.Gornji dio leđa nije nešto previše jak,ali mislim da je dovoljan da se to povuče





              Mene više brine ovaj dojnji dio. No vidim da po forumu ima već savjeta samo što nisam znao kako se to kaše na hrvatskom.

              Ant0nio@

              Koliko ponvljanja imaju ove vježbe i koliko ih puta trebam radit

              Comment


              • #8
                Re: Problem sa leđima "lordosis"

                ja mislim da ti je veći problem što se pogrbljeno držiš. trbuh ti uopće nije nešto isturen u odnosu na to.

                ako odeš kod fizijatra prepisat će ti vježbe za disanje i jačanje mišića kralježnice na fizikalnoj terapiji u grupi sa 20 penzionera.
                ako budeš imao sreće malo će ti se poboljšati stanje.
                ako hoćeš raditi pravi posao da se izravnaš, primi se dizanja utega po klasičnom programu sa naglaskom na leđa.

                pogledaj si koji su mišići i koje bi bile vježbe za njih: rear deltoid, trapezius i grupa mišića uz kralježnicu erector spinae.

                ako zapne javi se
                Znoj štedi krv

                Comment


                • #9
                  Re: Problem sa leđima "lordosis"

                  Originally posted by BlackT View Post
                  Ant0nio@

                  Koliko ponvljanja imaju ove vježbe i koliko ih puta trebam radit
                  Ne znam, to bi najbolje bilo pitati nekog fizioterapeuta, ali radi koliko možeš i naravno pravilno kako je u videima objašnjeno.
                  Ja sam u početku radio svaka vježba jedna serija i 10 ponavljanja, sad kad radim ponekad radim svaku vježbu po tri serije 10 puta pa eto, možeš i ti tako probati... Uglavnom, pomoći će ti te vježbe sigurno!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Problem sa leđima "lordosis"

                    Originally posted by kingpin View Post
                    ja mislim da ti je veći problem što se pogrbljeno držiš. trbuh ti uopće nije nešto isturen u odnosu na to.

                    ako odeš kod fizijatra prepisat će ti vježbe za disanje i jačanje mišića kralježnice na fizikalnoj terapiji u grupi sa 20 penzionera.
                    ako budeš imao sreće malo će ti se poboljšati stanje.
                    ako hoćeš raditi pravi posao da se izravnaš, primi se dizanja utega po klasičnom programu sa naglaskom na leđa.

                    pogledaj si koji su mišići i koje bi bile vježbe za njih: rear deltoid, trapezius i grupa mišića uz kralježnicu erector spinae.

                    ako zapne javi se
                    te mišiće sam sve radio osim trapeziusa. Njih ću i nastvit radit, ubacit još za ojačavanje trbušnih i radit ove vježbe što je antonio postavio. Samo zna li tko kako bi trebao ležati,sjediti,stojati i spavati? Mislim u kojem položaju?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Problem sa leđima "lordosis"

                      Negdje pišu da trebam ojačati dojnji dio leđa, a negdje da treba ojačati trbušni zid,trener mi također govori da trebam ojačat dojnji dio leđa :/ Meni više logike ima da su tu krivi slabi trbušni mišići.
                      Šta sad koga slušati?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Problem sa leđima "lordosis"

                        Originally posted by BlackT View Post
                        Negdje pišu da trebam ojačati dojnji dio leđa, a negdje da treba ojačati trbušni zid,trener mi također govori da trebam ojačat dojnji dio leđa :/ Meni više logike ima da su tu krivi slabi trbušni mišići.
                        Šta sad koga slušati?
                        Treba oboje ojačati. Da si pogledao vježbe koje sam ti poslao znao bi...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Problem sa leđima "lordosis"

                          da ali u videu se ne radi sa utezima. Nego ove prve tri vježbe mi nisu jasne. Šta znači ovo da se rukama pritiskam na podlogu? Šta bi trebao samo s rukama dignuti trup od zemlje iz tog položaja?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Problem sa leđima "lordosis"

                            Daj mi reci di je tebi potreban uteg u ovim vježbama?
                            Prvo odradi te 24 vježbe pa onda vidi dali uopće imaš snage za sve te vježbe, čisto sumnjam da ti je uz te vježbe potreban i uteg...
                            Di bi trebao dignuti trup? Šta pričaš? Pritisak na podlogu, zatezanje trbušnih. Slušaj, gledaj jer sve je objašnjeno!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Problem sa leđima "lordosis"

                              ma neeee. Nisi me razumio. Ne trebaju mi utezi za ove vježbe, nego šta ću sad sa teretanom?
                              Samo mi te prve tri vježbe nisu jasne, ne osjećam nikakvu bol. Ove ostale sve jasne ko dan i bole

                              Comment

                              Working...
                              X