Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem sa leđima "lordosis"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Problem sa leđima "lordosis"

    lagano se popravlja

    Comment


    • #32
      Re: Problem sa leđima "lordosis"

      Evo ljudi mog napredka
      Prije


      Sada

      Comment


      • #33
        Re: Problem sa leđima "lordosis"

        bilo bi dobro da napises koliko ti je vremena trebalo i na koji nacin tj. kojim vjezbama i to...

        Comment


        • #34
          Re: Problem sa leđima "lordosis"

          pa otvorio je temu prije mjesec dana....
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #35
            Re: Problem sa leđima "lordosis"

            Ma nek sve ide u vrazju mater-i ja imam lordozu... malu su mi ramena prema naprijed ali to sam rjesio jacanjem straznjeg ramena i gornjih ledja te pazim na drzanje. Oduvijek mislim da imam jaki gluteus maximus al sad vidim da je ipak lordoza u pitanju. I da, donja ledja su mi puuuno jaca od trbusnog zida. Prestajem s deadliftom i pocinjem ozbiljnije raditi trbuh. Otisel bi lijecniku al bi me stara ubila da zna da jos i s tim imam probleme i sigurno bi rekla da je to od teretane.

            Comment


            • #36
              Re: Problem sa leđima "lordosis"

              I jos jedna sitnica: zadnja dva tjedna me ujutro boli donji dio ledja da ne mogu duboko udahnuti. Za pola sata prodje i dobro je do iduceg jutra.

              Comment


              • #37
                Re: Problem sa leđima "lordosis"

                Vrijeme mjesec dana. Prvo što sam promjenio prehranu, smanjio unos UH u dane kada ne vježbam na minimum. Tako da sam se škembice riješio,druga stvar radio vježbe koje je antonio postavio u drugom postu(mislim da su one najviše pridonjele svemu).Prve tri vježbe su dušu dale za bolu u dojnjem djelu leđa(nestaje trenutačno). Kada negdje stojim ili hodam držao trbušni zid nategnutim tako da je to pomalo izvlačilo kralježnicu(možda i nije nisam siguran),pazio da ravno sjedim.U teretanu sam tek počeo ići prije 2 tjedna(tako da neznam koliko mi je ona pridonjela razvitku)a od vježba u teretani pojačao dead lift,good morning i hiperekstenziju. Ali to ne znači da skroz izbacite vježbe za trbušni zid,a ubacite vježbe za leđa. Nego samo mali prijelaz. Npr. ja sam prije hiper ekstenziju radio 2x15 puta sa 10 kg utegom. Sad 15 puta sa 10 kg 15 puta sa 20 kg. Dead lift uopće ne maximalno nekih 60-70% 10 puta po 3 ponavljanja, isto i sa good morning. Eto kako sam ja to uspio sad dali je to ispravno ili nije nemogu tvrdit ali meni je pomoglo

                Comment


                • #38
                  Re: Problem sa leđima "lordosis"

                  Jesi li osjećao kakve bolove dok si radio deadlift?

                  Comment


                  • #39
                    Re: Problem sa leđima "lordosis"

                    Ma samo laganu bol posle vježbanja. Samo što ja nebi preporučio da se u teretani ispravljaju leđa. Puno su bolje one vježbe iz drugog posta. U teretani najbolje 50:50 radit trbušni zid i dojnji dio leđa. To je ipak najsigurnije

                    Comment


                    • #40
                      Re: Problem sa leđima "lordosis"

                      Ma ja sam kreten. Nemam ja to ništ, možda samo loše držanje. Moram prestati čitati teme o zdravlju i bolestima jer počinjem viđati ono čega nema. Nastavljam kak sam i do sad radio, eventalno ću pojačati trbušne jer su mi ionako slabi, a drugi tjedan je i maturalac Samo se nadam da se neću raspasti u tih tjedan dana.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Problem sa leđima "lordosis"

                        nemoj odustajat nego riješi to dok ti je još lako. Nije nikome bilo lako u početku ali čovjek zaboravio na sve poteškoće, a uspijeh osjećaš svaki dan

                        Comment

                        Working...
                        X