Announcement

Collapse
No announcement yet.

Imam problem sa umorom, stalno se zamaram, ujutro kada se probudim ja sam vec umoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam problem sa umorom, stalno se zamaram, ujutro kada se probudim ja sam vec umoran

    Imam problem sa umorom,stalno se zamaram,ujutru kada se probudim ja sam vec umoran,imate li nekakve savjete kako da povratim snagu?Imam 16 godina.
    Takodje su mi i zglobovi veoma slabi,pa ako ako imate savjete koji mi mogu pomoci molim vas da napisete.

  • #2
    Re: UMOR

    jedi dobro, i SPAVAJ DOVOLJNO, ne znam sta da ti vise kazem..ne zapostavjaj vitamine i minerale.
    16 ti je godina tako da prosto sumnjam da je moguce..ali me to ''budim se umoran'' podsjeca na period kad sam bio hronicno pretreniran, je_ben period do jaja...al sumnjam da si ti to sebi uspio uraditi.
    drugi je uzrok
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

    Comment


    • #3
      Re: Umor

      Originally posted by stefkoss View Post
      Imam problem sa umorom,stalno se zamaram,ujutru kada se probudim ja sam vec umoran,imate li nekakve savjete kako da povratim snagu?Imam 16 godina.
      Takodje su mi i zglobovi veoma slabi,pa ako ako imate savjete koji mi mogu pomoci molim vas da napisete.
      ocito si pretreniran i ne hranis se dovoljno kvalitetno,klasicni problem kod vas omladine...Odmori slobodno jednu sedmicu,pojacaj hranu,mada i neznamo kako se hranis i kako uopste zivis.....ali klasicni simptomi..treniras puno a jedes 1 ili 2 puta u toki dana,navece se hoda do kasno,malo sna i eto problema....

      Comment


      • #4
        Re: Umor

        Nisam se pretrenirao jer skoro da i nemam snage za ikakav trening.
        Samo bih odmarao ali nikako da odmorim.
        Odmarao sam par dana i samo sam lezao ali nista.
        Mislim da je uzrok stres,strah,depresija,nervoza,...
        Jer sam imao dosta porodicnih problema pa sam sve zataskivao u sebi i vjerovatno sada je izgleda doslo sve na naplatu.
        Problem je kako da preguram umor.

        Comment


        • #5
          Re: Umor

          Originally posted by stefkoss View Post
          Nisam se pretrenirao jer skoro da i nemam snage za ikakav trening.
          Samo bih odmarao ali nikako da odmorim.
          Odmarao sam par dana i samo sam lezao ali nista.
          Mislim da je uzrok stres,strah,depresija,nervoza,...
          Jer sam imao dosta porodicnih problema pa sam sve zataskivao u sebi i vjerovatno sada je izgleda doslo sve na naplatu.
          Problem je kako da preguram umor.
          Druze ne treba lezanje nego SAN 9 sati kao sto je Ado rekao. Ja se lezanjem jos vise ulijenim u umorim.

          Comment


          • #6
            Re: Umor

            Sto se tice sna druze,iskreno slabo spavam,nije da necu nego mislim da patim od nesanice,misli mi samo lete pa mozda zbog toga nemogu da zaspim.
            Ja druze legnem u 10,pa se dignem u 7 ili 8,kako kadali slabo spavam.
            Mada sam se navikao posto to traje oko 2,3 godine.

            Comment


            • #7
              Re: Umor

              verovatno se ne hraniš dobro, pa ti ujutro nije visok nivo kortizola

              pij magnezijum (ja pijem kad se sjetim, 500mg) za spavanje, odlična stvar za spavanje/opuštanje mišića i grčeve/probleme sa crijevima, 3 u 1 ko nescafe
              ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

              "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

              Comment


              • #8
                Re: Umor

                Hocu,pijem svaki dan zeleni caj takodje.
                Imate li jos kakve savjete?

                Comment


                • #9
                  Re: Umor

                  pij, ali nemoj naveče, ima kofeina, samo će te razbuditi
                  ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                  "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                  Comment


                  • #10
                    Re: Umor

                    Originally posted by stefkoss View Post
                    Mislim da je uzrok stres,strah,depresija,nervoza,...
                    Jer sam imao dosta porodicnih problema pa sam sve zataskivao u sebi i vjerovatno sada je izgleda doslo sve na naplatu.
                    .
                    Pa ako je tako onda savjet posjeti psihologa..popricaj sa njim..nikako to necuvaj u sebi..mlad si ispoljavaj to na sve moguce nacine..Depresija,nervoza stres u tim godinam..slobodno doktoru otvoreno pricaj sa njim i nadam se da ces rjesiti problem....

                    Comment


                    • #11
                      Re: Umor

                      Ej, svi smo imali slicnih faza u zivotu. Pokusaj se trgnuti- nabavi si neke bar osnove od vit/miner. Vit c, kalcij, magnezij, cink. Pocni jesti sto vise i sto bolje, pokusaj se naci u trningu i najvaznije RAZMISLJAJ POZITIVNO. Nadi nesto sto te veseli-zadaj si neki izazov u zivotu-neki cilj na kojem ces radit i sto ce te zaokupit-bio to trening, bila skola-bilo skupljanje novaca za novi bicikl ili sto vec-nesto za sto ces zivit i sto ce ti zaokupit vrijeme. Svi problemi su rijesivi i sve je to dio zivota. Sto god da te mucilo, ako ne mozes promjenit-pokusaj prihvatit i zivit s tim. Razbijanjem glave o stvarima na koje ne mozes utjecat ce ti unistit najbolje godine zivota-nikad vise neces imat 16-a nekih stvari koje te sad vjerojatno muce i cine se kao nepremostivi problemi- se neces niti sjecat s 19 kao sto se ne sjecas niti problema koje si imao sa 10 ili 12 god a tad su bili oooogrooomni
                      Zivot je lijep! i kad boli-i kad je tesko-zivot je lijep ako ga zivit znas
                      Inace i zeleni caj ti moze izazivat nesanicu-njega pij samo prije podne.
                      MYPROTEIN

                      Comment


                      • #12
                        Re: Umor

                        A kako da ojacam zglobove?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Umor

                          hrani se kvalitetno-unosi minerale i vitamine i treniraj. Pusti nek vrijeme odradi svoje-nista ne ide preko noci pa niti to-treninzi i prehrana ti trebaju bit nesto u cemu uzivas i tvoj nacin zivota a ne nesto sto moras, na sto se silis stalno i sl.i rezultati ce dolazit sami po sebi, malo po malo
                          I najdalje putovanje pocije jednim malim korakom.
                          MYPROTEIN

                          Comment


                          • #14
                            Re: Imam problem sa umorom, stalno se zamaram, ujutro kada se probudim ja sam vec umoran

                            Tako je i meni bilo ali skuzio sam da mi fali dobra prehrana, vitamini minerali... i naravno od kompujtera...... znao sam praznicima spavati po 10 sati i kad se probudim ko neki mrtvac sam... glavobolje... pa sam imo problema navečer sa bljeskanjem u očima... od monitora
                            izrokan sam

                            Comment


                            • #15
                              Re: Imam problem sa umorom, stalno se zamaram, ujutro kada se probudim ja sam vec umoran

                              odmaraj spavaj jedi mslm da je to do hodanja kafica i kompa ne odmaras dok si na kompu vec kada legnes imao sam slicnih problema

                              Comment

                              Working...
                              X