Announcement

Collapse
No announcement yet.

Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

    Pozdrav svima..
    Imam 16 godina i treniram već 6 mjeseci. Visok sam 186cm i težak 70kg.
    U posljednje vrijeme radim jake treninge sa "agresivnim" povećanjem težine i nisam osjetio nikakve neželjene simptome (osim što sam u početku imao bolove u gornjem dijelu leđa jer sam prilikom bench press-a pravio tzv. "most", no kada sam to prestao praviti bolovi su prestali). Problem je u tome što mi svi govore da su ove težine previše za moj uzrast te da mi to može naškoditi zdravlju, prvenstveno kičmenom stubu. Od preparata koristim Whey Gold Standard i ponekad C4 ili NO Xplode pa mi stalno sugerišu da prestanem koristiti C4 i NO Xplode sam još uvijek mlad, i da ova 2 suplementa ozbiljno oštećuju jetru te da postoji vrlo velika mogućnost da njihovim dalnjim korištenjem ozbiljno ugrozim svoje zdravlje.
    Interesuju me vaša mišljenja svemu ovome?

  • #2
    Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

    Originally posted by Felix View Post
    Pozdrav svima..
    Imam 16 godina i treniram već 6 mjeseci. Visok sam 186cm i težak 70kg.
    U posljednje vrijeme radim jake treninge sa "agresivnim" povećanjem težine i nisam osjetio nikakve neželjene simptome (osim što sam u početku imao bolove u gornjem dijelu leđa jer sam prilikom bench press-a pravio tzv. "most", no kada sam to prestao praviti bolovi su prestali). Problem je u tome što mi svi govore da su ove težine previše za moj uzrast te da mi to može naškoditi zdravlju, prvenstveno kičmenom stubu. Od preparata koristim Whey Gold Standard i ponekad C4 ili NO Xplode pa mi stalno sugerišu da prestanem koristiti C4 i NO Xplode sam još uvijek mlad, i da ova 2 suplementa ozbiljno oštećuju jetru te da postoji vrlo velika mogućnost da njihovim dalnjim korištenjem ozbiljno ugrozim svoje zdravlje.
    Interesuju me vaša mišljenja svemu ovome?
    Koje tezine? Nemoj pretjerivati sa DL i CUCNJEM, pogotovo ako nemas nekog uz sebe da ti pokaze formu...samo pazi na formu i nemas se cega bojati, sto se preparata tice to zanemari
    https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
    https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

    Instagram: @shredded_dario

    Comment


    • #3
      Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

      Originally posted by DARICA View Post
      Koje tezine? Nemoj pretjerivati sa DL i CUCNJEM, pogotovo ako nemas nekog uz sebe da ti pokaze formu...samo pazi na formu i nemas se cega bojati, sto se preparata tice to zanemari
      Benč - 85kg; uski 75-80kg
      Čučnjevi - 60-70kg
      DL - 70kg
      Rameni potisak iza glave - 60kg

      Znači mogu nastavit' sa preparatima ?

      Comment


      • #4
        Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

        Originally posted by Felix View Post
        Benč - 85kg; uski 75-80kg
        Čučnjevi - 60-70kg
        DL - 70kg
        Rameni potisak iza glave - 60kg

        Znači mogu nastavit' sa preparatima ?
        Mozes nastaviti, ovo nisu toliko velike tezine ako pricamo o maxanju... nemoj samo raditi potisak iza glave jer moze lagano doc do ozljede ramena, jako je neprirodna vjezba
        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

        Instagram: @shredded_dario

        Comment


        • #5
          Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

          Originally posted by DARICA View Post
          Mozes nastaviti, ovo nisu toliko velike tezine ako pricamo o maxanju... nemoj samo raditi potisak iza glave jer moze lagano doc do ozljede ramena, jako je neprirodna vjezba
          Ma i ja mislim da nisu toliko velike težine, do prije par sedmica sam radio benč sa 60-65kg, te sam iznenadno povećao na 80kg sada 85 i imam namjeru da povećam još, barem na 90kg jer dobro mi ide, i osjetim bolji napredak. Samo me interesovalo to da li utiče na zdravlje..
          Tako sam povećao težine za svaku skupinu mišića (povećao za 15-20kg)
          Hvala na odgovoru.

          Comment


          • #6
            Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

            Originally posted by Felix View Post
            Ma i ja mislim da nisu toliko velike težine, do prije par sedmica sam radio benč sa 60-65kg, te sam iznenadno povećao na 80kg sada 85 i imam namjeru da povećam još, barem na 90kg jer dobro mi ide, i osjetim bolji napredak. Samo me interesovalo to da li utiče na zdravlje..
            Tako sam povećao težine za svaku skupinu mišića (povećao za 15-20kg)
            Hvala na odgovoru.
            Samo nemoj zbog kilaze formu kvarit i nemas brige nista
            https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
            https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

            Instagram: @shredded_dario

            Comment


            • #7
              Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

              Neće ti biti ništa od kilaže u benchu sa 16 godina. Ja isto imam 16 godina i dižem bench 105-107 kg i nemam nikakvih problema sa zglobovima, niti sam ih ikad imao. Pio sam i takve pre wokout-ove kakve i ti i nije bilo posljedica tako da samo rokaj na najjače
              Rome wasn't built in a day.

              Comment


              • #8
                Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

                Originally posted by HTC View Post
                Neće ti biti ništa od kilaže u benchu sa 16 godina. Ja isto imam 16 godina i dižem bench 105-107 kg i nemam nikakvih problema sa zglobovima, niti sam ih ikad imao. Pio sam i takve pre wokout-ove kakve i ti i nije bilo posljedica tako da samo rokaj na najjače
                I nema labavo...

                Comment


                • #9
                  Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

                  Originally posted by Ant0ni0 View Post
                  I nema labavo...
                  Hahaha da, Srele kralj
                  Rome wasn't built in a day.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

                    Most na benchu? Pa jel nije tako ispravno?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Forsiranje na treningu - Dobro ili loše po zdravlje ?

                      Zvisi kolik most, powerlifterski ili blagi builderski most.
                      Ispravno bi bilo za nas vecinu blagi most ali pogledaj kakve mostove rade PL-imas na youtube-vjetojatno je to radio/pokusavao pa je zato imao problema
                      MYPROTEIN

                      Comment

                      Working...
                      X