Announcement

Collapse
No announcement yet.

epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

    @Weedeemer
    tvoj BMR pri 174 cm visine i 55kg tezine(vjerovatno i manji): 1381 kcal
    cilj je unjeti 2000 kcal min
    150g Masti= 1350 kcal
    150g Proteina= 600 kcal
    30g Ugljikohidrata(što uleti, npr jaja.....)= 120 kcal


    zbog gastroparesis:

    -jesti ces min 6+ obroka dnevno, kuhat ces meso umjesto da ga przis(vec znas foru da sve sta stavis u usta se mora lagano raspasti vec dodirom viljuske)-slobodno ga "prekuhaj"..zvaci jako dugo hranu..JAAAKO dugo, na nikog se ovo ne odnosi vise nego na tebe. Neka usta i slina "odrade posao zeludca", što se tiče "mljevenja"(rastvaranja) hrane..

    -nemoj izbjegavati vodu, pij je dosta.. zbog keto, nemoj nista drugo osim vode, osim neki caj ako ti odgovara..mogao bis eksperimentirati s tim da pijes vodu nakon svakih par zalogaja u nadi brzeg probavljanja u zeludcu.

    -neki multivitamin slobodno i obavezno, ali ako ti smeta veci udio B vitamina (od njega si jako gladan) koji ti je JAKO potreban na ketozi(kao i svi drugi vitamini), rasjepkaj tableticu na vise komada i popij svaki komadić tokom dana..tako bis mozda mogao i vise od jedne dnevno popiti a da ti ne smeta

    zbog +elipsije=> keto:

    -svaki obrok P+M; kako sam otprilike napisao broj grama proteina i masti, to kad podjelimo sa 6 obroka dobijemo po obroku 25g masti i 25 g proteina; ako je to i dalje pretesko za zeludac=> povečati broj obroka!

    -tvoj novi prijatelj(ujedno i primjer obroka[bazirano na 6 obroka dnevno]) neka bude:

    mjerica proteina(ne mora biti sa malim udiom UH) i zlica kokosovog ulja, 4 jaja(kuhana na "meko" ili vodenasta kajgana), oko 100 g bilo kojeg mesa(da se ispuni kvota od 25 g proteina) + ulja(maslinovog ili bilo kojeg drugog) onoliko da ispuni kvotu od 25 g masti u tom obroku, ...

    -mali savjet je da napravis meso npr pola kilograma kuhane govedine, i podjelis si to u kutijice+ zalis maslinovim..



    Zbog +stres:=> kortizol:


    -razbistriti glavu, i vjerovati u uspjeh, i on ce doci!
    -svako jutro gram C vitamina(dm 15 kn 100g-prah)+voda

    opcenito:

    -bitno je svako nepotrebno gubljenje kalorija izbaciti, nemoj ni slucajno raditi nekakav kardio, kruzne treninge, ... Svakom tom nepotrebom potrosnjom kalorija moras unjeti nove, a jednostavno ti zeludac+ketoza to ne dozvoljavaju!

    -za pocetak nebi uzimao nikakva dodatna vlakna jer se ona dugo zadrzavaju u zeludcu i u ovom slucaju j.ebu svaku koncepciju, ako bude problema s stolicom, neides na Wc duze od 4 dana, onda psilijum husk ili nesto tako, ali ISTO rasporediti u vise obroka, jer ti ako uneses 30 g vlakana u jednom obroku si se ZAŠTOPAO.

    Trening:

    Prvih testnih tjedan dana nemoj NIŠTA trenirati, a nakon toga te pozivam da kreneš u teretanu, gdje češ raditi treninge takve da ne trosis puno kalorija a opet da nešto napraviš(potakneš mišiče na rast). Dakle manje serija, manje ponavljanja, manje vježbi.

    Tako bi za početak mogao 3x tjedno odraditi:
    1. dan:
    Deadlift: 2-3 serije zagrijavanja x max 8 ponavljanja, jos 5 radnih serija po max 5 ponavljanja; nakon toga jos 3x6 zgibova(na lat masini, jer pretpostavljam da nemozes sam)
    2.dan:
    bench press: isto kao deadlift; letenja: isto kao zgibovi
    3.dan:
    cucanj: -||-; iskorak: -||-

    -kod zagrijavanja napravi kratku pauzu da se ipak stignes zagrijati, kada udes u radne serije, neka tezine budu jako teske za tebe taman da izvuces max 5 ponavljanja(ako manje- još bolje=> variraj){ako se radi o tezinama samo sipke, dakle 20 kg, nema te sta biti sram, bitno je da se izljecis i oporavis}; dakle kao nekakav trening snage, i uz kalorijski suficit ces dobivati na masi.

    -kasnije(za mj-dva) ces povecavati broj vjezbi, serija, ponavljanja, koji dan češće u teretani; ali dokle god napredak bude s minimalnim treniranjem nije potrebno i nije pametno ubacivati nista(opet se pozivam na to da ces morati unjeti vise kalorija, a zeludac ti nece moci podnjeti toliko masti-kasnije se nadam da ce se to promijeniti)..

    Opcenito:

    -prvi cilj koji moras proci je da dobijes koju kilu, tjelo ce imati vise snage za sve, mozda se i zeludac poveca i ubrza, neznam, vidjeti cemo

    -za pocetak bez testosterona, jer vjerujem da ces imati rezultate i bez njega


    Evo, nadam se uspjesnom projektu, na tebi je da sve ovo sprovedes, PROBAS, kazes i pises sta ti pase, a sta ne. Ovo je jako zeznuta situacija jer je jedno kontradiktorno drugome. Sa bolešču želudca ti nebi smio unositi masti, dok zbog epilepsije moraš na ketogenu dijetu gdje je mast primarni izvor i nutrienata i kalorija. No, mislim da ce ovo upaliti, sve u svemu moraš probati i potruditi se za sebe. Zajedno cemo uciti i poboljsavati ovaj pocetni plan!

    Sretno uz tebe sam! Drž se stari i motiviraj i druge, koji nemaju nikakvih problema osim jesti sta god i dizati utege, a i to im je problem!
    Last edited by staragarda; 15-11-13, 12:57.
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

  • #2
    Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

    -još jedna svar što mi je pala na pamet a zaboravio sam napisati:

    mogao biš naviti budilicu u sredini spavanja, i imati pripremljen shake sa dvije mjerice proteina i par zlica neke masti, to popiti i nastaviti spavati, na taj nacin cemo rasteretiti zeludac s dnevnog rezima rada, i unjeti koju kaloriju vise i lakse. E sad ovisno o tome dali ces moci zaspati i kako ce to utjecati na tebe..
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

      nebi mu predlagao budilicu jer ce prekinuti san u "krivom" trenutku, pa bi to moglo utjecat na ostatak sna i sutrasnji dan. Mozda bolje prije spavanje popit litar vode i probudit ce se sigurno na pisanje pa onda popit shake. Ujedno ce se na taj nacin probudit vjerojatno na kraju ciklusa sna pa ce bez problema opet i zaspat kao da nista nije ni bilo
      MYPROTEIN

      Comment


      • #4
        Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

        Staragarda

        Svaka cast mislim da bi rijetko koji forumas ovo napravio za nekog i eto nemam rijeci!
        samo se nadam da ce se sad weedemeier prihvatiti toga i uspjeti!
        I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

        Comment


        • #5
          Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

          a sta...potrosim vrijeme bezveze na youtube dok pogledam elliotta i sve subskrajbane ili nadem neki nacin kako ga uzaludno potrositi,
          a ovako mozda stvarno nekome poboljsam nacin zivljenja..

          vjerovatno ce moj plan trebati jos puno izmjenjivati..ali zajedno cemo uciti i raditi na tome..

          za pocetak prijatelji s medicinskog faksa ce pitati svoje profesore sta misle o ovom "combo-u" bolesti...

          na netu nema clanaka kada se obje bolesti javljaju na istoj osobi.. niti na pubmed.com

          eto ako netko ima neku ideju, neka kaze, al prvo treba weed probati sta i kako moze, tek onda cemo znati sta dalje..
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

            Evo neki sje*** progress

            Komentari?

            KG nemam pojma.... bf je cca 15ak ili se varam....

            Nemam ideju kaj dalje....



            20131129_083244-1.jpg
            Black leather, knee-hole pants

            Comment


            • #7
              Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

              samo nastaviti



              btw bolji nego ja kad sam poceo trenirati
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

                jbte weed uku'RAC, pa mogao si napisati dal ti je sta pomglo ili nije uopce..dal mozes jesti kako sam rekao dal ne mozes...jesi krneuo u teretanu? komentari na trening? jel unosis dovoljno kalorija?

                kako da znamo dal je progres kad neznamo before, btw ovo uopce nije nista lose..znam puno mrsavije ljude..ici ce to gore brzo...
                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                Youtube:

                Primjer treninga snage/hipertrofije
                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                Sve o prehrani
                Sve o treningu

                Comment


                • #9
                  Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

                  Natipkal sam.... al u tom trenutku je riko sajt

                  Hm, aj da ponovim.

                  Prehrana uglavnom jaja, oslic, losos, spinat, blitva, iceberg, endivija, teleca jetrica kobasice, but, biftek, kvalotetnije sunke pilece i pire e, kokosovo ulje..... al pretjeram sa orasarima... krene ko snack i onda zavrsi u dimenzijama obroka.... par deka.... pa bih rekao da se mastim vise nego je potrebno,....
                  Black leather, knee-hole pants

                  Comment


                  • #10
                    Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

                    dooobro samo rokaj koliko god mozes...ako mozes pojedi kilu orasara, i zalij to wheyom samo sto bi trebao male obroke, pa sto vise puta..

                    si krenuo u teretanu? si izbacio jbne kruzne treninge i bespotrebno trosenje kalorija?
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • #11
                      Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

                      Trening je klasicni box rezim ... zagrijavanje...s ski steps, jumping jack...

                      KOndicija mi je porasla gro. Mogu nakantat hebenu vrecu ko panta pitu hehe... uz to i koordinacija. Funkcionalno je... koristi mi u ostalim aspektima zivota... npr furat gajbu pive na treci kat i sl ... razgrtat snijeg itd...

                      Nakon lupanja vrece je trening snage ...free weights, trex workout i girje (dumbells)
                      Black leather, knee-hole pants

                      Comment


                      • #12
                        Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

                        ehh, dobro..

                        ako tako ne bude islo kreni s onim sto sam ti ja pisao...sretno..
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • #13
                          Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

                          .... dugacak je put ispred.... al idem do teske kategorije... da Klicku razbijem njusku heheh

                          ... budete mi onda pomogli slozit rezim da se iscrtam i smanjim bf uz ocuvanje mase?
                          Black leather, knee-hole pants

                          Comment


                          • #14
                            Re: epilepsy and gastroparesis uz zdrav zivot i BB

                            Evo sto Klicko kaze:

                            What type of exercises do you engage in to maintain your boxing prowess? Is there any weightlifting?

                            There is no weightlifting because it doesn't help you go 12 rounds. The cardiovascular work makes your muscles smaller, but endurance goes up. All my muscles are working muscles, not to look good. You're not too massive, but it's effective.

                            I run, but boxing conditioning is different, so you have to get used to running in the ring. Boxing movements are very different. Swimming is one of the best because every single muscle is working. I swim a lot. I train very hard at things that mimic boxing. I have to do mostly sport-specific training, such as lots of sparring. The most important part is the mental part. You need to have fun when you work out or you'll give up.
                            Black leather, knee-hole pants

                            Comment

                            Working...
                            X