Announcement

Collapse
No announcement yet.

Treniranje poslije operacije bruha?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treniranje poslije operacije bruha?

    Voleo bih da ne mrzi iskusne momke da mi pomognu sto se tice mog "problema"
    Sa 18godina sam krenuo u teretanu, inace sam visok 177cm tezina 70kg, i uvek mi je smetalo to sto imam finu definiciju, a mase nigde kao pocetnik(budala) odmah sam poceo za vecim tezinama ne bi li dobio masu i posle 2 m treniranja pukom slucajnoscu skontao sam da sam dobio bruh, mesec dana kasnije i operisao..proslo je od toga 2 godine..kao klinac sam operisao vec bruh sa leve strane, pre 2 godine je bilo sa desne.
    Posto mi je profesor fizickog jos davno rekao da se radjenjem trbusnjaka jaca taj donji deo, a doktor koji me je operisao lud covek me bukvalno odvracao od teretane, i rekao ako jos jednom zaglavim da nece biti dobro..i da, nije mi stavljena mrezica jer je rekao da se jos razvijam pa da ne dodje do komplikacija..
    E sada me interesuje neko iskusan, ili mozda neko ko je doziveo nesto slicno meni, da li se posvetiti teretani, naravno uz pojas, jer me izuzetno nervira sto sam zilav i mogu svasta da uradim i dosta, ali mi treba mase, ili druga opcija kick box i street workout ?
    Hvala unapred

  • #2
    Re: Treniranje posle operacije?

    Pa očigledno da si sklon tome... Dve operacija bruha, a imaš 20 godina...

    Pri svemu tome doktor ti kaže da odyebeš od teretane, a ti kažeš da je lud????




    Sa operacijom bruha, kad ti stave mrežicu, generalno možeš da se baviš sportom, ali si ti očigledno skloniji tome nego većina, tako da bolje poslušaj doktora...
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: Treniranje posle operacije?

      Prvi put sam kao klinac imao na testisu neku vodenu cistu usled nekog pada , pa su mi tada "privezali bruh" tako su se izrazili, a eto desilo se to pre 2 godine da sam umesto isao postepeno lupam benc 30kg npr, ja sam odmah uzeo svoj maksimum, sto ne znaci da mi je ta maramica dole bas toliko kriticna.. Ne samo mene, doktor bi odjebao sve, posto sam trenirao tenis 6m pa je bio u fazonu "sta ce ti teretana , jesi video novaka djokovica" bla bla, tipa razvicu se sportom, pa lako je da imam kinte za takvu ishranu, i te vrste treninga, a ne sto sam trenirao 3 puta nedeljno, ne moze da se poredi Tako da , prva mi je opcija sw, ali bih vise voleo ako imam ikakve sanse za teretanu, ili da mozda da se ode na neki pregled opet kod hirurga pa da on proceni..
      Last edited by DrMare93; 29-12-13, 06:58.

      Comment


      • #4
        Re: Treniranje posle operacije?

        Bila je već slična tema na ovom forumu. Baci pogled tamo... http://www.building-body.com/forum/t...=mre%C5%BEicom

        Generalno, nije problem baviti se sportom nakon takve operacije... Ali ipak vidi sa doktorom, jer ti si ipak dva puta imao to...

        A ovo za hranu mi nije jesno?

        Misliš da ti za teretanu hrana nije veliki izdatak? Hrana ti je najskuplja u BB-u... Ako želiš da imaš napredak...
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Treniranje posle operacije?

          Kapiram da je najbolje da radim trbusnjake i to dosta, ne bi li zategao taj donji trbusni zid, i naravno konsultovati se sa lekarom, i hvala na ovom postu, video sam da su mu preporucivali ako zateze, ili sta vec, da se uspori i stane, najgora je ovde psiha, mozda ja i necu osecati zatezanje, ali uvek postoji strah neki.. A to za hranu, uporedio sam to sto je doktor rekao za novaka djokovica, ali on ima poseban rezim ishrane, i moze kroz takve treninge da se fino razvija, a ja nemam para ni za tolike treninge, a ni za takvu hranu Hvala u svakom slucaju

          Comment

          Working...
          X