Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zglobovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zglobovi

    Bok ljudi..vježbam 6 mjeseci i počeli su se javljati ne bolovi nego jednostavno nekakva krckanja u zglobu kod lakta i šake..znači nemogu raditi sklekove ili bench da ih ne osjetim,a sada je vec i pocelo to krckanje dok ne vjezbam nego samo micem ruku..naravno prije 3 mj se nisam zagrijavo jer sam bio totalni pocetnik..tek tamo pred 3 mj sam poceo no ta krckanja su sve jaca..imate li neki savjet ? dali sam ih unistio trajno ?

  • #2
    Re: Zglobovi

    Originally posted by Boyka. View Post
    Bok ljudi..vježbam 6 mjeseci i počeli su se javljati ne bolovi nego jednostavno nekakva krckanja u zglobu kod lakta i šake..znači nemogu raditi sklekove ili bench da ih ne osjetim,a sada je vec i pocelo to krckanje dok ne vjezbam nego samo micem ruku..naravno prije 3 mj se nisam zagrijavo jer sam bio totalni pocetnik..tek tamo pred 3 mj sam poceo no ta krckanja su sve jaca..imate li neki savjet ? dali sam ih unistio trajno ?
    Nisi nis trajno unistio. Trebas malo popravit prehranu i dovoljan unos vitamina i minerala, dovoljno masti za oporavak moze isto biti jedan od uzroka. A i naravno pripazi na pravilno izvodenje vjezbi pa nece bit krckanja jer ponavljanje radnji koje ti uzrokuju bol ili nelagodu ili krckanje je idealno rjesenje za unakazit se trajno pa sam pronadi razlog I naravno pravilno zagrijavanje je bitno i ne to nije trcanje na traci i slicno koje su jedne od cescih gluposti koje vidam. Npr ako ides radit bench onda se zagriji za bench sa nekoliko laksih serija malo veci broj ponavljanja sa jako malim tezinama i slicnim vjezbama pa onda kreni, a ne trcanje na traci pa onda navali na bench i to mi nikad nece bit jasno zasto ljudi to rade i onda se cude povredama.

    Comment


    • #3
      Re: Zglobovi

      Imao sam isti problem kada sam radio na scottovoj klupici, manje forsiranja i proslo je... A za sklekove, nemoj ih raditi, tj nemoj neko vrijeme raditi vjezbe od kojih osjecas bol, daj vremena... A naravno, sve kako je napisao home i mislim da ne bi trebalo biti problema..
      "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
      --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

      Comment


      • #4
        Re: Zglobovi

        Originally posted by Homemade View Post
        Nisi nis trajno unistio. Trebas malo popravit prehranu i dovoljan unos vitamina i minerala, dovoljno masti za oporavak moze isto biti jedan od uzroka. A i naravno pripazi na pravilno izvodenje vjezbi pa nece bit krckanja jer ponavljanje radnji koje ti uzrokuju bol ili nelagodu ili krckanje je idealno rjesenje za unakazit se trajno pa sam pronadi razlog I naravno pravilno zagrijavanje je bitno i ne to nije trcanje na traci i slicno koje su jedne od cescih gluposti koje vidam. Npr ako ides radit bench onda se zagriji za bench sa nekoliko laksih serija malo veci broj ponavljanja sa jako malim tezinama i slicnim vjezbama pa onda kreni, a ne trcanje na traci pa onda navali na bench i to mi nikad nece bit jasno zasto ljudi to rade i onda se cude povredama.
        Da to sa trcanjem kao zagrijavanje je samo dio zagr. A ne cjelina kako neki misle.. msm da nije problem zagrijavanje mozda unos vitamina i minerala..al sad cu pauzirat prsa triceps i biceps jer nemogu nista od dipseva na dalje.. onda krenut opreznije pa cemo vidjet ) hvala

        Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

        Comment


        • #5
          Re: Zglobovi

          Koliko je tebi trebalo da prode ili si samo smanjio opterecenje?

          Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

          Comment


          • #6
            Re: Zglobovi

            Imao sam problema sa zglobom(samo desni), znaci kad bih vrata zelio otvoriti tj gurnuti, bolilo bi me, loptu nisam mogao voditi nikako... Smanjio sam opterećenje ali i vježbu izbacio neko vrijeme, sad nemam nikakvih problema... Decko iz gyma, imao je isti problem kad je sklekove radio, jedno vrijeme ih nije radio i proslo je, tako da....
            "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
            --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

            Comment


            • #7
              Re: Zglobovi

              Originally posted by Boyka. View Post
              Koliko je tebi trebalo da prode ili si samo smanjio opterecenje?

              Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
              Ako mene pitas nisam imao slicnih ozljeda bas da je nesto bilo na duzi period al probavo sam neke vjezbe i zna se nekad desit da osjetim neko kvrckanje al cim dovedem tehniku u red nema vise kvrckanja. Recimo kod letenja bucicama sam znao osjetit par puta u ramenu dok nisam poceo pravilno grlit bure i onda vise ne kvrcka nista A ako ti konstatno kvrcka i kad ne radis te vjezbe nego sam okreces zglob npr onda obrati vise paznju na prehranu i vitamine i minerale jer tu se krije problem sigurno jer nemozes iscrpljivat tijelo, a ne davat mu dovoljno hranjivih tvari da se oporavi.

              Comment


              • #8
                Re: Zglobovi

                Dap počinjem zdravije papati hvala vam dali ste mi nade..nebi znao kud sa sobom kad nebi vjezbo

                Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Re: Zglobovi

                  smanjite tezine za pocetak....fokusiraj te se ljudi na mind-muscle....ako nastavite imat cete ozbiljnih problema kasnije...Govorim iz iskustva

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zglobovi

                    Originally posted by damko View Post
                    smanjite tezine za pocetak....fokusiraj te se ljudi na mind-muscle....ako nastavite imat cete ozbiljnih problema kasnije...Govorim iz iskustva
                    A tezine su tolke da se moze napravit 10-12 pravilnih ponavljanja..a ne da ih se radi 30. Nego o kakvim ozbiljnim problemima govoris? Koliko pauze preporucas?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zglobovi

                      dzabe ti 10-12 ponavljanja ako se kidas zadnja 3-4 ponavljanja i ne radis pravilno......tad najvise dolazi do povreda....
                      Pa ozbiljni problemi dolaze nakon neozbiljnog pristupa..Danas krcka..sutra ako pocne da boli eto ti problema...nadam se da kod tebe nije nista ozbiljno jer nisi rekao imas li bolova??ako imas..za pocetak neki kompleksni preparat za zglobove elasty joint i tako te stvari...
                      Al prije svega bih otisao doktoru i vidio sta ce on reci...
                      Last edited by damko; 14-03-14, 22:11.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zglobovi

                        Nema kidanja.nema boli al krcka sve vise..mislim pito sam na forumu jer najblizi doktor je 100 km od moje selendre..i cito sam ma ostalim forumima da je to vrlo cesto i da je sve ok ako ne boli..ali me brine ako to krckanje koje je sve jace nece proc jer to nije bas neki pokaz da mogu dalje vježba i da je sve super

                        Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

                        Comment

                        Working...
                        X