Announcement

Collapse
No announcement yet.

Konzumiranje puno mlijeka za jake kosti je prijevara, to dovodi do osteoporoze!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Mlijeko-Da ili ne?

    Nema dana bez puno mlijeka kod mene hah... I sve je dobro zasad,volim ga. Pijem ga u velikim kolicinama...
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #17
      Re: Mlijeko-Da ili ne?

      Ja kako sam uzeo sebi Serious Mass, obavezno ga pijem sa mlijekom, tako da 0.5l mlijeka dnevno da

      Comment


      • #18
        Re: Mlijeko-Da ili ne?

        Originally posted by Boyka. View Post
        http://www.dnevno.hr/zdravlje/109790...teoporoze.html

        zanimljiv članak..šta kažete ? uzimate li i vi mlijeko?
        Ovo je istina, Europljani koji piju najviše mlijeka imaju najviše bolesti kostiju, karijes, osteoporoza, artritis idr. dok Kinezi koji uopće ne piju mlijeko (a jedu štakore, gliste itd) gotovo da ne znaju za karijes i ostale bolesti.
        Zaključak; mlijeko je smeće, puno više štete nego koristi od njega.




        Last edited by kelly; 17-03-14, 00:52.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          Re: Mlijeko-Da ili ne?

          Originally posted by kelly View Post
          Ovo je istina, Europljani koji piju najviše mlijeka imaju najviše bolesti kostiju, karijes, osteoporoza, artritis idr. dok Kinezi koji uopće ne piju mlijeko (a jedu štakore, gliste itd) gotovo da ne znaju za karijes i ostale bolesti.
          Zaključak; mlijeko je smeće, puno više štete nego koristi od njega.




          Ovaj video je smjesan i ne dokazuje nista.. uzmi sutra tetrapak mlijeka otavi ga jedan dan na suncu i vrati ga u frizider nakon toga napravi isti pokus i odbit ces iste rezultate...ovaj video je napravio neki opaki hejter mlijeka inace ga pijem oko pola litre do litru na dan

          Comment


          • #20
            Re: Mlijeko-Da ili ne?

            Svaki dan cirka pola litre sto ode kroz kavu ( makijato ), kava cista mi je presugava a to mlijeka mi jos nije stetu napravilo.
            Ali da je idealno za napucavanje kalorija? U tom slucaju bi radije polio salatu sa 1dl maslinovog ulja i eto 900kcal kao iz puske.

            Comment


            • #21
              Re: Mlijeko-Da ili ne?

              Dok 1,3 milijarde ljudi živi u siromaštvu i nema ništa za pojesti ovdje se piše o hrani (nebitno kojoj) kao o smeću (pa makar to bilo i sa BB stajališta)..nice..
              Simplify.

              There are no shortcuts to any place worth going.

              ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
              HARDER.


              Comment


              • #22
                Re: Mlijeko-Da ili ne?

                Originally posted by gavranka View Post
                Dok 1,3 milijarde ljudi živi u siromaštvu ovdje se piše o hrani (nebitno kojoj) kao o smeću (pa makar to bilo i sa BB stajališta)..nice..
                Konstatacija je sasvim ispravna, ali je na pogrešnom forumu...
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #23
                  Re: Mlijeko-Da ili ne?

                  To ti je isto kao što voda pokriva čak 71 % površine planete, a mi nemamo ebeno more...
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • #24
                    Re: Mlijeko-Da ili ne?

                    Originally posted by Dača View Post
                    Konstatacija je sasvim ispravna, ali je na pogrešnom forumu...
                    Pa to je vjecita bodybuilding tema..zasto bi bila na pogresnom forumu?

                    Comment


                    • #25
                      Re: Mlijeko-Da ili ne?

                      Originally posted by gavranka View Post
                      Dok 1,3 milijarde ljudi živi u siromaštvu i nema ništa za pojesti ovdje se piše o hrani (nebitno kojoj) kao o smeću (pa makar to bilo i sa BB stajališta)..nice..
                      procitao sam vise puta tvoj post i temu nebi li skuzio sta si htjela reci.

                      ali mogao bih zakljuciti da si licimjerna, "Dok 1,3 milijarde ljudi živi u siromaštvu i nema ništa za pojesti" ti dizes tegove i gubis vrijeme na to umjesto da zaradis dodatno na nekom poslu i otides u afriku pomagat istima. ?

                      ugl ima hrane koja je smeće, tocno se zna kada se kaze na ovom forumu da je nesto smeće, misli se da sa stanovisa marko/mikro nutrijenata nije pogodno za BB( podjela na BBapproved, itd.).

                      naravno da sam ja za, za jedenjem/pijenjem smeća u normalnim granicama, toliko da ne remeti napredak, štoviše da ga pomogne putem manje stresa-manje kortizola.


                      EDIT: smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece, smece...
                      Last edited by staragarda; 17-03-14, 16:33.
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • #26
                        Re: Mlijeko-Da ili ne?

                        Originally posted by gavranka View Post
                        Dok 1,3 milijarde ljudi živi u siromaštvu i nema ništa za pojesti ovdje se piše o hrani (nebitno kojoj) kao o smeću (pa makar to bilo i sa BB stajališta)..nice..
                        Izraz Junk food nisam ja izmislio, a hrana smeće postoji, tako da ne vidim u čemu je problem. Ovdje se govori o zdravoj sportskoj prehrani, a daleko od toga da nije bolje jesti junk (smeće) nego umirati od gladi. Ljudi će svašta pojesti kad se nađu u smrtnoj situaciji, ali ići tako daleko na ovom forumu mislim da nije potrebno ni primjereno.

                        Od junka se može živjeti neko vrijeme, mada takvi ljudi teško dožive više od 60 godina, o kvaliteti takvog života ne treba puno govoriti a bilo kakve sportske rezultate sa junkom možeš odmah zaboraviti. Junk nije otrov koji trenutno ubija, ali izaziva brojne bolesti i dugoročno ubija i skraćuje život. Mislim da ove dvije slike dovoljno govore o junku:

                        indeksiraj.jpg

                        mcdonalds.jpg


                        Last edited by kelly; 17-03-14, 17:07.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #27
                          Re: Mlijeko-Da ili ne?

                          Originally posted by kelly View Post

                          [ATTACH=CONFIG]17440[/ATTACH]


                          Istina, ove su puno mlijeka popile

                          Ne slažem se s vama..osobno, mlijeko uopće ne pijem jer mi ne paše, da ne bi mislilil da zbog toga ovo pišem..a niti junk baš ne jedem..ali sve više su me počele bosti u oči ove podjele na zdravu i nezdravu hranu..i to ne pričamo, npr., o margarinu, nego o mlijeku, jogurtu, bananama, općenito voću, itd. Hranu treba uklopiti u macrose, a ne govoriti da je nešto smeće samo zato što ju ne možete uklopiti u svoj kalorijski unos..gdje je sve ovo otišlo i koje su to gluposti..normalno da ćeš na defki maksimalno pripaziti na takve stvari jer umjesto njih možeš pojesti hrpu onih manje kalorijske vrijednosti i veće nutritivne vrijednosti..

                          BB i fitness su se sveli na marketing i prodaju i ništa više. Kao i sve na ovom svijetu, i to je trulo. U konačnici, ništa bolje nismo niti zaslužili.
                          Simplify.

                          There are no shortcuts to any place worth going.

                          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                          HARDER.


                          Comment


                          • #28
                            Re: Mlijeko-Da ili ne?

                            Originally posted by gavranka View Post
                            Istina, ove su puno mlijeka popile

                            Ne slažem se s vama..osobno, mlijeko uopće ne pijem jer mi ne paše, da ne bi mislilil da zbog toga ovo pišem..a niti junk baš ne jedem..ali sve više su me počele bosti u oči ove podjele na zdravu i nezdravu hranu..i to ne pričamo, npr., o margarinu, nego o mlijeku, jogurtu, bananama, općenito voću, itd. Hranu treba uklopiti u macrose, a ne govoriti da je nešto smeće samo zato što ju ne možete uklopiti u svoj kalorijski unos..gdje je sve ovo otišlo i koje su to gluposti..normalno da ćeš na defki maksimalno pripaziti na takve stvari jer umjesto njih možeš pojesti hrpu onih manje kalorijske vrijednosti i veće nutritivne vrijednosti..

                            BB i fitness su se sveli na marketing i prodaju i ništa više. Kao i sve na ovom svijetu, i to je trulo. U konačnici, ništa bolje nismo niti zaslužili.
                            Ne moraš mi govoriti VI, svi smo ovdje prijatelji.
                            Podjele na zdravu i nezdravu hranu je dobro znati, to ne znači da svi moramo i možemo jesti zdravo, pa šta misliš da sportaši mogu živjeti od nezdrave prehrane i postizati vrhunske rezultate? Mi ovdje govorimo o onome što je najbolje, a ne da svatko mora tako jesti.
                            Margarin nije dobar, puno je bolji maslac...
                            Mlijeko nije dobro, ja to govorim iz iskustva a ne kao ovi tinejđeri koji su pročitali par članaka...treba primjetiti da mlijeko brane samo početnici i tinejđeri, a svi stariji i iskusniji se slažu sa mnom, ne bi ni to trebalo tako olako shvatiti.
                            Voće je zdravo, ali u umjerenim količinama...
                            Zdrava prehrana nije marketing i nije trula, jer bez nje nema ni rezultata. UH nije samo UH, jer ćeš sa lošim UH poremetiti IS...
                            Teško je sada prihvatiti činjenicu da je voće sami šećer i da se voće jede prije obroka, kad nam cijeli život roditelji govore da se voće jede poslije ručka, isto tako je teško prihvatiti činjenicu da mlijeko nije nikakva super namirnica kad nam cijeli život pune glavu kako je mlijeko najbolja namirnica od svih, ja probao pa vidio da baš i nije...
                            Sve se ovo odražava dugoročno, od junka, cigareta, alkohola isl. se ne umire odmah, problemi dolaze nakon nekoliko desetljeća takvog života, to se čini puno ali nije; kreni sa glupostima sa 15 godina i nakon 30 godina kad imaš 45 sve to dolazi na naplatu, a čovjek sa 45 godina bi trebao još uvijek biti mlad i zdrav i imati kvalitetan život. I ja sam sa 18 godina mogao "jesti kamenje" i nije mi bilo ništa, opijati se, pušiti i raditi gluposti, ali sa svim glupostima treba prestati na vrijeme jer ne možeš dovjeka tako. Svi znamo onu o alkosima "Možeš koliko hoćeš, ali ne možeš dokada hoćeš", isto to vrijedi i za junk.
                            Last edited by kelly; 17-03-14, 19:27.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              Re: Mlijeko-Da ili ne?

                              Originally posted by kelly View Post
                              Ne moraš mi govoriti VI, svi smo ovdje prijatelji.
                              Podjele na zdravu i nezdravu hranu je dobro znati, to ne znači da svi moramo i možemo jesti zdravo, pa šta misliš da sportaši mogu živjeti od nezdrave prehrane i postizati vrhunske rezultate? Mi ovdje govorimo o onome što je najbolje, a ne da svatko mora tako jesti.
                              Margarin nije dobar, puno je bolji maslac...
                              Mlijeko nije dobro, ja to govorim iz iskustva a ne kao ovi tinejđeri koji su pročitali par članaka...treba primjetiti da mlijeko brane samo početnici i tinejđeri, a svi stariji i iskusniji se slažu sa mnom, ne bi ni to trebalo tako olako shvatiti.
                              Voće je zdravo, ali u umjerenim količinama...
                              Zdrava prehrana nije marketing i nije trula, jer bez nje nema ni rezultata. UH nije samo UH, jer ćeš sa lošim UH poremetiti IS...
                              Teško je sada prihvatiti činjenicu da je voće sami šećer i da se voće jede prije obroka, kad nam cijeli život roditelji govore da se voće jede poslije ručka, isto tako je teško prihvatiti činjenicu da mlijeko nije nikakva super namirnica kad nam cijeli život pune glavu kako je mlijeko najbolja namirnica od svih, ja probao pa vidio da baš i nije...
                              Sve se ovo odražava dugoročno, od junka, cigareta, alkohola isl. se ne umire odmah, problemi dolaze nakon nekoliko desetljeća takvog života, to se čini puno ali nije; kreni sa glupostima sa 15 godina i nakon 30 godina kad imaš 45 sve to dolazi na naplatu, a čovjek sa 45 godina bi trebao još uvijek biti mlad i zdrav i imati kvalitetan život. I ja sam sa 18 godina mogao "jesti kamenje" i nije mi bilo ništa, opijati se, pušiti i raditi gluposti, ali sa svim glupostima treba prestati na vrijeme jer ne možeš dovjeka tako. Svi znamo onu o alkosima "Možeš koliko hoćeš, ali ne možeš dokada hoćeš", isto to vrijedi i za junk.
                              Nisam ti persirala, mislila sam na tebe i staru gardu, zato sam napisala vas

                              Zapravo, sve se slažem s tobom što si napisao i, i sama primjenjujem isto! Htjela sam samo reći da se malo ohladi sa tim svrstavanjima hrane u zdravu i nezdravu. Kako bi postigli svoje ciljeve treba znati što jesti, kao i kada. To generaliziranje stvari je li ta i ta namirnica dobra ili nije, nije uopće potrebno.

                              Smatram da se previše ide u krajnosti i mislim da to nije dobro za ničiju psihu. Sve kreće od glave. Ako te veseli čaša mlijeka ili neka voćka nakon treninga, zašto ne!? Znaš kako će to utjecati na tvoj rezultat, i imaš pravo izbora. Jel bolje odustati od treninga i svega? Mislim da nije. I sam si mi u početku rekao da mi daješ dobronamjerne savjete jer se bojiš da ću odustati. E, pa u tome je upravo stvar. Kad se počne čitati o prehrani, početnici najčešće čuju samo ne smijem ovo, ne smijem ono, itd. i odustanu prije nego su pokušali. Ovaj "hobi" zahtjeva male promjene, i kako ti se "apetiti" povećavaju tako i postaješ svjestan da ako želiš prave rezultate da nema brljanja. Tada treba odlučiti što se želi. Izaći iz comfort zone i postići nešto više ili se zadovoljiti postignutim. E, onda mlijeko, voćka, itd. postaju bitni. Tek tada. U toj točki. A većina ljudi do toga neće niti doći pa onda zašto se zamarati s tim i pisati o hrani na ovaj način.
                              Simplify.

                              There are no shortcuts to any place worth going.

                              ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                              HARDER.


                              Comment


                              • #30
                                Re: Mlijeko-Da ili ne?

                                Bio sam u subotu u svatovima i popio sam 2-3 litre bambusa, znači više od litre cole, ali ja opet neću tvrditi da je cola zdrava i da nije štetna. Cola je smeće a ja sam popio više od litru smeća, kužiš šta želim reći. Ako želiš popiti čašu mlijeka popij, ali nemoj trabunjati (ne ti osobno nego općenito) kako je mlijeko zdravo itd.
                                Uglavnom se slažemo i kužimo i to je nice.

                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X