Announcement

Collapse
No announcement yet.

Konzumiranje puno mlijeka za jake kosti je prijevara, to dovodi do osteoporoze!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Mlijeko-Da ili ne?

    Kelly je apostolski odradia svatove.

    Comment


    • #32
      Re: Mlijeko-Da ili ne?

      necu se sada ukljucivati u raspravu, ali samo zelim reci da se s naslovom ne slazem. naime, ovdje se prica o kupovnom mlijeku. odrastao sam na domacem kravljem mlijeku, svaku vecer sam s dvije staklene flase od mineralne isao kod susjede po svjeze mlijeko, putem doma sam popio pola litre jos onako toplo i zaista smatram da je cijeli taj dio prehrane utjecao na to da imam jake kosti. naime, vec sam nekoliko puta u zivotu imao situacije gdje bi svaka druga osoba lomila kosti, a ja, da kucnem od drvo, nista. npr. na skolskom igralistu postoji parapet cca 30cm, igramo nogomet, ja imam loptu koju gradim, meni se s ledja zaletava idiot od 100+ kg, zalijece se u mene, katapultira me na rub tog parapeta, ja cijelom tezinom (ruke nisam stigao staviti pred sebe) padam kljucnom kosti na taj rub, dignem se, te uz skidanje svih svetih i blazenih, gledam stetu - zgrebana koza, ali kosti citave... nisam pticica pa da nije neka tezina, bilo me je...
      slazem se da je danas kupovno mlijeko uzas, ziva bolest, ali... koja hrana koju jedemo nije?
      prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

      Comment


      • #33
        Re: Mlijeko-Da ili ne?

        Originally posted by Coffey View Post
        necu se sada ukljucivati u raspravu, ali samo zelim reci da se s naslovom ne slazem. naime, ovdje se prica o kupovnom mlijeku. odrastao sam na domacem kravljem mlijeku, svaku vecer sam s dvije staklene flase od mineralne isao kod susjede po svjeze mlijeko, putem doma sam popio pola litre jos onako toplo i zaista smatram da je cijeli taj dio prehrane utjecao na to da imam jake kosti. naime, vec sam nekoliko puta u zivotu imao situacije gdje bi svaka druga osoba lomila kosti, a ja, da kucnem od drvo, nista. npr. na skolskom igralistu postoji parapet cca 30cm, igramo nogomet, ja imam loptu koju gradim, meni se s ledja zaletava idiot od 100+ kg, zalijece se u mene, katapultira me na rub tog parapeta, ja cijelom tezinom (ruke nisam stigao staviti pred sebe) padam kljucnom kosti na taj rub, dignem se, te uz skidanje svih svetih i blazenih, gledam stetu - zgrebana koza, ali kosti citave... nisam pticica pa da nije neka tezina, bilo me je...
        slazem se da je danas kupovno mlijeko uzas, ziva bolest, ali... koja hrana koju jedemo nije?
        Mislim da ti to nije od mlijeka nego si genetski jači, kalcij iz mlijeka je neiskoristiv u organizmu, to se već dugo zna a to piše i u ovom članku.
        Kad sam bio klinac i ja sam se oblokavao kupovnim mlijekom. Jedne godine sam otišao na selo par tjedana i nalivao se sa mlijekom ispod krave i u roku tih par tjedana sam se toliko usalio da sam imao sise skoro kao curica.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #34
          Re: Mlijeko-Da ili ne?

          Originally posted by kelly View Post
          Mislim da ti to nije od mlijeka nego si genetski jači, kalcij iz mlijeka je neiskoristiv u organizmu, to se već dugo zna a to piše i u ovom članku.
          Kad sam bio klinac i ja sam se oblokavao kupovnim mlijekom. Jedne godine sam otišao na selo par tjedana i nalivao se sa mlijekom ispod krave i u roku tih par tjedana sam se toliko usalio da sam imao sise skoro kao curica.
          Dirao si vime?
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • #35
            Re: Mlijeko-Da ili ne?

            Originally posted by Maximus1950 View Post
            Kelly je apostolski odradia svatove.
            Pio, jeo, plesao, pjevao, nekad i zasviram...

            Originally posted by Dača View Post
            Dirao si vime?
            Sisa je sisa, svi smo mi sisavci.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #36
              Re: Mlijeko-Da ili ne?

              Originally posted by kelly View Post
              Mislim da ti to nije od mlijeka nego si genetski jači, kalcij iz mlijeka je neiskoristiv u organizmu, to se već dugo zna a to piše i u ovom članku.
              Kad sam bio klinac i ja sam se oblokavao kupovnim mlijekom. Jedne godine sam otišao na selo par tjedana i nalivao se sa mlijekom ispod krave i u roku tih par tjedana sam se toliko usalio da sam imao sise skoro kao curica.
              bitan je izvor gdje citas. imas 100 istrazivanja za i 100 istrazivanja protiv. u sta ces vjerovati da je istina, tvoj izbor. ali... u tekstu koji je naveden pise, i citiram
              Proces pasterizacije stvara jedino kalcijev karbonat, koji ne može ući u stanice bez vezivnog agensa. Tijelo u tom slučaju uzima kalcij iz kostiju i ostalih tkiva kako bi povećalo razine kalcija u krvi. Taj proces više dovodi do osteoporoze nego što je sprječava.
              znaci, kljucna je rijec "pasterizacija", a ja sam, kao sto sam napisao - pio svjeze mlijeko, prije procesa "pasterizacije", tj. po domacem - kuhanja.
              takodjer, u tih par tjedana sto si bio na selu, ne vjerujem da si samo mlijeko promjenio. jer, prije nisi imao (ako se dobro sjecam) mlijeko s manje masti, imao si samo punomasno mlijeko, cca 3% mm, a razlika izmedju domaceg i "kupovnog" onda moze biti 1-3% mm, sto je zanemariva razlika da bi ti samo od toga dobio sise kao curica. vjerojatno je tu bila i koja snita masti na kruhu, malo posoljene, i sl., ali tome ne pridajes znacaj. ponavljam, danasnje kupovno mlijeko je otrov, kao i sva ostala hrana, ali domace kravlje mlijeko je nesto sasvim drugo. stovise, kao i svinjska mast - ona je zdravija od rafiniranog ulja, da ne spominjem biljno ulje...
              prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

              Comment


              • #37
                Re: Mlijeko-Da ili ne?

                Originally posted by Coffey View Post
                bitan je izvor gdje citas. imas 100 istrazivanja za i 100 istrazivanja protiv. u sta ces vjerovati da je istina, tvoj izbor.
                Rekao sam da ne pišem na osnovu čitanja već na osnovu osobnog iskustva.

                takodjer, u tih par tjedana sto si bio na selu, ne vjerujem da si samo mlijeko promjenio.
                Samo to.

                domace kravlje mlijeko je nesto sasvim drugo
                Ma ne valja ni to, o tome je baš i Dida bio napisao jedan dobar post, ne mogu sad pronaći.
                Last edited by kelly; 18-03-14, 00:41.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #38
                  Re: Mlijeko-Da ili ne?

                  ok.

                  moranestopisatidadodjemdo10znakova
                  prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                  Comment


                  • #39
                    Re: Mlijeko-Da ili ne?

                    mlijeko iz automata (tj direkt iz krave) ima oko 6% mm, pustiš ga jedan dan i gore se napravi poklopac od masti. uz to meni osobno ima neki čudan okus.
                    Našao sam nešto najsličnije tome, svježe miljeko iz jedne male privatne mljekare.
                    Obrano je ali nije lišeno svih hranjivih tvari niti tretirano tko zna kakvim antibioticima kao ova iz Dukata koja se ne kvare 2 tjedna.

                    http://www.hsph.harvard.edu/nutritio...um-full-story/
                    Znoj štedi krv

                    Comment

                    Working...
                    X