Announcement

Collapse
No announcement yet.

Strije i akne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Strije i akne

    Ne znam jeli ovo pravi podforum za ovakvo pitanje,pa ako nije neka mod slobodno premjesti...

    Ima vec malo vise od mjesec dana da sam dobio strije po bicepsima i tricepsima,na lijevom bicepsu se bas hebeno vidi kad ne nosim majicu i jos su ono crvene boje... Postoji li rjesenje kakvo za to ili?
    Btw. imam i na prsima,ali bas odavno... U samim pocecima vjezbanja jer prsa su mi genetski velika,a kad sam poceo vjezbat u mjesec dana su mi fino buknula

    A akne,pufice kako god me isto malo zivciraju... Ovog ljeta sam slabo isao na more,radio sam pa nisam stizao bas. Inace ljeti mi se nakon 4-5 redovnih kupanja na plazi ocisti cijelo tijelo,ali kad prođe ljeto evo ih opet. Postoji li kakva krema mozda ili ce se s vremenom povuci samo od sebe?

    Hvala vam puno!
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

  • #2
    Re: Strije i akne

    Šta se strija tiče čuo sam da postoji neka krema ili mast za to,zbilja neznam jel pomaže...šta se akni tiče normalno da će se povuć s vremenom, al tebi sad hormoni divljaju i normalno da si izložen i to može potrajat još godinama.Imaš kreme u apoteci za lice koje idu bez recepta,koštaju 100-tinjak kuna i traju cca mjesec dana,skupe su ali pomažu...ako imaš po leđima,prsima,ramenima i zbog tog se neugodno osječaš odi dermatologu da ti da terapiju,možda neki antibiotik ako su upaljeni prištevi da se to smiri,također neku kremu će ti vjerojatno dat i ako ćeš se pridržavat terapije moći ćeš to držat pod kontrolom bez brige...

    Comment


    • #3
      Re: Strije i akne

      Nazalost strije kada jednom dobijes, vise ih se ne mozes rjesiti, ali ih mozes umanjiti.. Najbolje ti je naci neku babsku homemade kremu (raspitaj se kod starijih generacija) i redovito mazi i masiraj taj dio gdje ti se pojavljuju i gdje mislis da se moze pojaviti (preventivno djeluj). Postoji vise uzroka za dobivanje strija, moze biti genetski moze zbog naglog rasta, a moze i zbog manjka vitamina i minerala u tijelu pa obrati pozornost na to
      Osobno sam imao problema sa strijama pa sam nabavio mast koju sam redovito stavlja prije svakog treninga kako bi se koza zamastila i smanjio mogucnost pucanja. Sto se minerala tice, kupio sam twinlab dualtabs i to mi je puno pomoglo. Sada su gotovo oku nevidljive, poprimile su boju koze i to mi je briga manje

      Samo budi uporan i objavi im rat haha!

      EDIT: da ne bude zabune, ne znam je li vise pomogao dualtabs ili mast ali kombinacija to dvoje definitivno jest sretno!
      Last edited by neuk; 11-09-14, 15:31.
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #4
        Re: Strije i akne

        Za akne je jedini lijek vrijeme.I kako si rekao sunce i more ali to je samo na tjedan dva sve se vrati.

        Comment


        • #5
          Re: Strije i akne

          Slažem se donekle da je vrijeme jedini lijek,kad se sve stvari u organizmu poslože hormoni kad se smire itd...netko nema uopće problema s tim,netko do 20,neki i do 30-e(ja još uvijek imam problema s prištevima)...to je znači kronična kožna bolest koja napada ljude kad je neka zbrka s hormonima(dosta ovisi i o tipu kože) i istina koja god da se terapija primjeni nemožeš akne izlječit do kraja dok tjelo ne učini svoje,ali ono šta se može je držat bolest pod kontrolom,redovnom terapijom simptome možeš smanjit 90-95%...to ti iz iskustva govorim...

          Comment


          • #6
            Re: Strije i akne

            A ono,nije to nista ozbiljno,ali ih imam po prsima,leđima i ramenima... I one koje su za cjeđenje iscjedim jer ih ne mogu vidit ocima,a neke su ono krvave pa izgledam skroz *****no sebi al eto,povuc ce se s vremenom...

            A gdje se ima uzet taj dualtabs?
            "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

            "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

            Comment


            • #7
              Re: Strije i akne

              prestani piti mlijeko i jesti sireve sve i nećeš imati akne

              Comment


              • #8
                Re: Strije i akne

                Originally posted by Carl Wind View Post
                prestani piti mlijeko i jesti sireve sve i nećeš imati akne


                glupost....

                Comment


                • #9
                  Re: Strije i akne

                  dosta ljudi se rijesi akni nizim unosom masti
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Strije i akne

                    U pubertetu si, ne brini!
                    https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                    https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                    Instagram: @shredded_dario

                    Comment

                    Working...
                    X