Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aspartat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aspartat

    pozdrav frend je bio po nalaze i napisao mi ovo: "ona kiselina a ASPARTAT noramlno je od 11-38 a frende meni 138 i alanin je normalno od 12-48 a meni 64 "

    znali nesto neko o ovome doktor mu je odma rekao da je to od proteina i ako se zeli sjebat da samo nastavi to pit...taj doktor je u anti-dopiskoj organizaciji,al nekako sumljam da je od toga ?
    svaka pomoc j dobro dosla

  • #2
    Re: Aspartat

    Neka trazi drugo misljenje. I trece ako je potrebno
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Aspartat

      Ma nema mu spasa... Ja mislim da će da 'mre....
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: Aspartat

        Sta ste konzumirali prije pregleda?Nemoguce da je od proteina,vidi jos kod nekih doktora da izvadis nalaze pa ih uporedi,nesjecam se da je iko imao problema zbog proteina
        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment


        • #5
          Re: Aspartat

          Ne mora to nuzno nista znaciti, a i moze. Koje je testove radio? Da li uzima samo Whey ili se mozda suplementira i aminokiselinama? To je vrlo bitno za dijagnostiku. Organizmi su razliciti, pa me zanima jos nekoliko stvari. Da li je taj Whey tek poceo konzumirati ili ga konzumira od ranije? Da li je ovo prvi put da radi nalaze ili je radio i prije? Ako da, kakvi su prije bili nalazi?

          Uglavnom, nije dovoljno testirati se samo jednom metodom jer na taj nacin medicinski kadar nije u poziciji da ukljucuje, odnosno iskljucuje odredjene opcije. Treba uraditi vise testova. Prema mom misljenju ovdje bi obavezno trebalo odraditi AST (Aspartat aminotransferaza) i ALT (Alanin aminotransferaza) testove, da se utvrdi da li postoji neko oboljenje jetre ili srca. Ukoliko ima genetske predispozicije za takvo nesto onda suplementiranje proteinima nije uzrok problema, vec samo jedan od katalizirajucih faktora.

          Mozda je neko intolerantan na vodu i sta bi onda trebalo? Reci da voda ubija? Nice one.
          Last edited by Argentum; 29-04-15, 16:49.

          Comment


          • #6
            Re: Aspartat

            neznam tocno vadio je krv valjda,poslat cu mu ovo pa neka vidi,uzima whey glukozu bcaa,glutamin,beta alanin
            konzumira ga oko 3 mjeseca,e to za nalaze neznam(trazit cu od njega odg).
            ja sam mu reko da je nemogu ce da je od toga,da je mozda i prije konzumiranja imao to poviseno
            hvala na odgovoru napisem ostatak kad mi on odgovori

            Comment


            • #7
              Re: Aspartat

              ovo mu je prvi put da je radio testove,neozbiljan je...uglavnom napravit ce ovo šta si rekao
              hvala puno

              Comment


              • #8
                Re: Aspartat

                Originally posted by Armani View Post
                ovo mu je prvi put da je radio testove,neozbiljan je
                Dakle, koristi suplemente kraci period i ovo mu je prvi put da je radio testove koji nisu bajni. Toga sam se i plasio najvise. Moguce je da stvarno postoji intolerancija ili jednostavno ne zna koristiti/uskladiti suplemente u odnosu na trening ili postoji treci razlog koji nema veze s dva navedena.

                Situaciju bi, ipak, trebalo ozbiljnije shvatiti i pratiti kroz jedan odredjeni period. Neka se obrati ljekaru opste prakse i neka trazi da mu se urade ti nalazi, a onda ce ga na osnovu prilozenih rezultata ljekar uputiti adekvatnom kadru. U sustini to ne mora nista znaciti, a moze biti i znak da se nesto odmah treba prekinuti i promijeniti.

                Nemam pravo nista reci u vezi s navedenim bez pretraga. Neka je sa srecom.

                Comment


                • #9
                  Re: Aspartat

                  moze,hvala puno na pomoci,rijetko se dobije ovakav kvalitetan odgovor

                  Comment


                  • #10
                    Re: Aspartat

                    Nema na cemu.

                    Comment

                    Working...
                    X