Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

    vec se pisalo o jajima, jedu se cijela, kuhana ili pecena, nikako sirova, ne, nije problem ako ih jedes 5 dnevno...

    sto se tice nalaza, ako ti nije nuzno zbog neke "bolesti" mislim da moras platit neku cifru...
    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

    Comment


    • #17
      Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

      Originally posted by Šimun
      vec se pisalo o jajima, jedu se cijela, kuhana ili pecena, nikako sirova, ne, nije problem ako ih jedes 5 dnevno...

      sto se tice nalaza, ako ti nije nuzno zbog neke "bolesti" mislim da moras platit neku cifru...

      kolka je ta cifra

      Comment


      • #18
        Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

        stvarno ne bi htio lupati, radje nek ti kolege doktori (buduci ) odgovore ujutro ^^
        znam da kad sam ja vadio krv za jetrene enzime, da su jos neke dodatne pretrage bile 70kn...
        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

        Comment


        • #19
          Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

          Originally posted by Stjep
          vidim nek već spominje jaja... dali je stetno jesti 5jaja dnevno, dal se moze od jaja dobit kolesterol?
          Evo našao sam neke nove članke o jajima u prehrani:


          "Jaja su glavni krivci za visoki kolesterol

          Ovo nikako nije istina, za većinu ljudi jaja ne samo da nisu štetna već su i izvor zdravlja. Jaja sadrže zdrave proteine i esncijalne kiseline koje djeluju preventivno na gubitak pamćenja.

          Istraživanje koje je uključilo 45 zdravih osoba iznad 60 godina koji su jeli tri jaja dnevno nije pokazalo porast rizika od srčanih oboljenja. Nakon mjesec dana njih 70 posto nisu imali nikakve promjene u organizmu dok je kod 30 posto porastao samo dobar kolesterol.

          Kako bi nesmetano uživali u jajima dovoljno je kontrolirati razinu kolesterola svaka dva do tri mjeseca.

          Osobe koje imaju problema sa srcem i pate od povišenog kolesterola moraju ograničiti unos hrane koje potiče njegov rast na 200 miligrama dnevno, a jedno manje jaje ima 157 miligrama. Stoga je jedino na što treba pripaziti da se u jednom danu u organizam ne unese preveliki broj namirnica koje utječu na stvaranje kolesterola."

          Članak je sa ove stranice:
          http://www.centar-zdravlja.net/clanci/z ... ni-ili-ne/




          I još jedan članak:

          "Liječnici i znanstvenici upozoravaju kako se treba ispraviti informacija da jaje više šteti nego koristi jer to jednostavno nije istina. Javnost mora znati da smije pojesti koliko god jaja želi, poručuju, te dodaju kako se jaja uvijek i svugdje ubrajaju među zdravu hranu. "
          Članak je sa stranice:
          http://www.centar-zdravlja.net/zanimlji ... od-zelite/
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #20
            Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

            Originally posted by kelly
            Originally posted by Stjep
            vidim nek već spominje jaja... dali je stetno jesti 5jaja dnevno, dal se moze od jaja dobit kolesterol?
            Evo našao sam neke nove članke o jajima u prehrani:


            "Jaja su glavni krivci za visoki kolesterol

            Ovo nikako nije istina, za većinu ljudi jaja ne samo da nisu štetna već su i izvor zdravlja. Jaja sadrže zdrave proteine i esncijalne kiseline koje djeluju preventivno na gubitak pamćenja.

            Istraživanje koje je uključilo 45 zdravih osoba iznad 60 godina koji su jeli tri jaja dnevno nije pokazalo porast rizika od srčanih oboljenja. Nakon mjesec dana njih 70 posto nisu imali nikakve promjene u organizmu dok je kod 30 posto porastao samo dobar kolesterol.

            Kako bi nesmetano uživali u jajima dovoljno je kontrolirati razinu kolesterola svaka dva do tri mjeseca.

            Osobe koje imaju problema sa srcem i pate od povišenog kolesterola moraju ograničiti unos hrane koje potiče njegov rast na 200 miligrama dnevno, a jedno manje jaje ima 157 miligrama. Stoga je jedino na što treba pripaziti da se u jednom danu u organizam ne unese preveliki broj namirnica koje utječu na stvaranje kolesterola."

            Članak je sa ove stranice:
            http://www.centar-zdravlja.net/clanci/z ... ni-ili-ne/




            I još jedan članak:

            "Liječnici i znanstvenici upozoravaju kako se treba ispraviti informacija da jaje više šteti nego koristi jer to jednostavno nije istina. Javnost mora znati da smije pojesti koliko god jaja želi, poručuju, te dodaju kako se jaja uvijek i svugdje ubrajaju među zdravu hranu. "
            Članak je sa stranice:
            http://www.centar-zdravlja.net/zanimlji ... od-zelite/

            fino fino

            Comment


            • #21
              Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

              Originally posted by Stjep
              vidim nek već spominje jaja... dali je stetno jesti 5jaja dnevno, dal se moze od jaja dobit kolesterol?

              e da i kak za tu pretragu, sam odes kod doktora i kazes da te posalje na vadenje krvi
              od jaja ne možeš "dobiti kolesterol" ali s njima vrlo dobro potenciraš da bolest lakše izađe na vidjelo ako negdje u genima već postoj greška... na to utješe i rad žlijezda s unutarnjim lučenjem i niz stvari i čovjek može dobit hiperkolesterolemiju u svim razdobljima života, a uglavnom se pojavi u starijoj dobi i zahvaća veliku večinu populacije... a opsna je koliko i pušenje i šećerna bolest, zapravo djeluje s njima "u suradnji" kako bi oštetila krvne žile....
              jaje je jedna od namirnica sa relativno visokim udjelom kolesterola i nutricionisti ne preporučuju konzumiranje jaja u velikoj količini koju organizam ionako ne može iskoristiti.... a kolesterol je poznat po tome da se jako teško iz organizma izluči kad već postane tamo višak i to zbog fenomena recirkulacije o kojem sam već pisao negdje na forumu... sada uzimati ili ne uzimati velike količine jaja to nek odluči svako za sebe...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #22
                Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                Originally posted by riss
                nutricionisti ne preporučuju konzumiranje jaja u velikoj količini koju organizam ionako ne može iskoristiti....
                kako to misliš?

                Comment


                • #23
                  Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                  Da odgovorim za nalaz:
                  dobiti ga se može kod svoje doktorice, traži se uputnica za vađenje krvi (njoj se spomene da treniraš i da bi htio obaviti pretragu upravo zbog bavljenja sportom). Pretraga je besplatna, dakle dovoljna je uputnica doktorice za odlazak.

                  @riss
                  daj objasni koliko to znači jaja velika količina?? Više od 2/5/10 po danu??

                  Comment


                  • #24
                    Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                    Originally posted by Marijan
                    Originally posted by riss
                    nutricionisti ne preporučuju konzumiranje jaja u velikoj količini koju organizam ionako ne može iskoristiti....
                    kako to misliš?
                    pa kolesterol proizvodi sam organizam, ima ga u svim namisnicama životinjskog porijekla, i izlučuje se putem žući odakle se ponovno apsorbira u crijevu tako da ga vrlo malo iz organizma izgubiš... još uz to ideš jesti 150 komada jaja mjesečno... sad jeli to puno... po meni je...
                    a ovo s nutricionistima, to je njihovo mišljenje, ja nisam nutricionist, al sam bio na jednom predavanju gdje su rekli da se jaja sama ne jedu već samo umučena u neko jelo.... nisam kompetentan da bih to komentirao... sad prehrana BB-ovaca je drugačija, al i tu mora biti granica... mogu reći s aspekta medicine da osobe koje imaju problema s kolesterolom da smiju pojest jedno jaje na tjedan i izbjegavat svinjetinu i kožu od piletine što jako podiže kolesterol u krvi (to mogu reći čak i iz svog vlastitog iskustva, ode kolesterol nebu pod oblake)
                    što se događa s normalnim organizmom o tome sam već pisao i to je odgovor na tvoje pitanje, ne razumijem šta ti opet nije jasno
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                      dobro, nećemo raspravljat opet.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                        Originally posted by Marijan
                        dobro, nećemo raspravljat opet.
                        tako je i bolje, jer ako se o nećemu raspravlja onda obje strane moraju barem nešto o tome znat, inaće nije raspravljanje nego filozofiranje, a to ne želim...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                          marijan i kad zna, on filozofira, stoga, pada ti teorija u vodu
                          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                            Originally posted by riss
                            tako je i bolje, jer ako se o nećemu raspravlja onda obje strane moraju barem nešto o tome znat, inaće nije raspravljanje nego filozofiranje, a to ne želim...
                            provociraš malo a :P

                            Comment


                            • #29
                              Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća

                              Originally posted by Marijan
                              Originally posted by riss
                              tako je i bolje, jer ako se o nećemu raspravlja onda obje strane moraju barem nešto o tome znat, inaće nije raspravljanje nego filozofiranje, a to ne želim...
                              provociraš malo a :P
                              ma ne, samo sam realan
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Nalaz laboratorijskih pretraga - krv i mokraća



                                dobro, jeli istina da što više kolesterola unosiš to ga manje organizam sam proizvodi? jeli to istina Riše?

                                Comment

                                Working...
                                X